245 Shares 4276 views

Jak zrobić łaźni wodnej

Bardzo często, czytając krem na receptę, delikatne ciasto lub masek kosmetycznych, znajdujemy wyrażenie „kąpieli wodnej”. Wydawałoby się, że wszystko od dzieciństwa wiedzą, co to jest, ale jednak kwestia, jak zrobić łaźni wodnej prawidłowo, nie traci znaczenie, zwłaszcza dla młodych gospodyń domowych, którzy dopiero zaczynają uczyć się podstaw sztuki kulinarnej.

Tak, staramy się zrozumieć zawiłości procesu. Pierwsze pytanie – kiedy i dlaczego musimy łaźni wodnej. Warto zwrócić uwagę na tego sposobu ogrzewania i gotowania w przypadkach, gdy:

 • Wymaga to produkty, które są wrażliwe na wysokie temperatury topi się tak, aby zapobiec ich spalanie i przylegającą do szkła. Z kąpieli wodnej stopionej czekolady, masła lub oleju podstawy mydlanej do wytwarzania domu mydła.
 • Jest to konieczne do ogrzania się wszystkie składniki w stosunkowo niewielkiej temperatury (50-60 °). Często jest to konieczne do wytwarzania masek do włosów i twarzy, które zawierają oleje naturalne – po podgrzaniu, są wchłaniane lepiej i mają znacznie bardziej zauważalny efekt.
 • Trzeba przygotować herbatę lub napary ziołowe, bez utraty dużej liczby korzystnych składników, które są zniszczone przez gotowanie.
 • Nie ma potrzeby ogrzewania żywności są podatne na zmianę struktury pod wpływem temperatury – jaja, żelatynę itp

We wszystkich powyższych przypadkach, podobnie jak w wielu innych, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić łaźni wodnej. Ma też swoje dziwactwa i zasad, o których wiedza jest, aby uniknąć typowych błędów.

Przede wszystkim uzyskać łaźni wodnej w chwale, jeśli odpowiednio dobrane potrawy, ale to nie wszystkie szczegóły są warto zwrócić uwagę.

 • Dolna misa lub miska być dnem i ewentualnie grubsze ściany. W tym przypadku wrzenia nie będzie tak szybki i krople wody nie dostanie się dużo jesteś przygotowany.
 • Dno dna naczynia Pamiętaj, aby przykryć czystą pościel ręcznik lub bawełny – dzięki niej będzie gotować jeszcze bardziej płynnie i precyzyjnie, jest kluczem do jak zrobić łaźni wodnej.
 • Górna naczynia powinna mieć taką średnicę, która dotknęła dna słupa wody, a ściana pozostała w powietrzu. W tej sytuacji jest maksymalny efekt – górna miska jest przetwarzany przez gorącą parę, a woda będzie prawie dotykając. Wstępnie wybrać dania, które pasują do siebie w średnicy i zapamiętać to „para” – następnym razem będziesz zaoszczędzić czasu na poszukiwanie odpowiednich naczyniach.
 • W łaźni wodnej w domu wymaga ciągłego mieszania mieszaniny w górnej części miski. To pomaga kontrolować spójność wszystkich zmian i nie przeoczyć momentu, gdy miska będzie trzeba usunąć z ciepła.
 • Pomija się bębna w garnku powinna być tylko po gotowaniu w wodzie, w przeciwnym razie proces ogrzewania mieszanina jest wytworzona zostanie złamany, a wynik może okazać się nie tak, jak chcielibyśmy.
 • Podczas przygotowywania naparów roślin leczniczych nie może mieszać mieszaninę w sposób ciągły ponieważ, jak drążek nie nastąpi natychmiast. Lepiej jest przykryć pokrywką, aby zapobiec odparowania olejków eterycznych, które często są głównymi składnikami aktywnymi tradycyjnej medycyny.
 • Jeżeli średnica górnego naczynia zasadniczo pokrywa się z dna patelni, należy zawczasu się martwić o tym, jak to będzie możliwe, aby wyciągnąć po podgrzaniu. To może być warto powiesić nad wodą przy pomocy grubej nici lub dokonać improwizowanych długopisy czy istnieją żadne.

Są to podstawowe zasady odnoszące się do, jak zrobić łaźni wodnej, przy jednoczesnym zapobieganiu błędom. Ale nawet jeśli pierwszy raz masz coś nie działa – nie martw się. Dwa – trzy razy – i trzeba rozwijać umiejętności niezbędne do zrobienia wszystko szybko i łatwo.