899 Shares 1211 views

Telefon komórkowy Alcatel One Touch Pixi 3: przejrzyj, opis, specyfikacje i opinie

Co roku coraz więcej firm angażuje się w walkę z segmentem budżetowym smartfonów. Jeśli wcześniej można było nazwać zaufaniem dziesięciu producentów, którzy produkują takie urządzenia, dziś nawet trudno wyobrazić sobie, jaka jest łączna liczba marek, które tworzą dziesiątki tysięcy dostępnych telefonów. Fakt ten jest niezaprzeczalny, a dziś w artykule rozważymy tylko jeden z tanich urządzeń.


Chodzi o "Alcatel One Touch Pixi 3" – produkt wielokrotnie znanego producenta telefonów, który wyraźnie przeniósł się z pozycji lidera, poddając presję innych gigantów. Oczywiście za pomocą takich urządzeń Alcatel zamierza zajmować różne niszki, a najbardziej dostępny z nich nie jest wyjątkiem.

Pozycjonowanie

Natychmiast chciałbym zauważyć, że nazwa "Alcatel One Touch Pixi 3" oznacza cztery modele telefonów. Ich pełny indeks kończy się prefiksami 3.5, 4, 4.5 i 5. Różnice między urządzeniami znajdują się w systemie operacyjnym, pojemności baterii, wielkości ekranu, procesora, wymiarze i konstrukcji. W rzeczywistości otrzymujemy 4 zupełnie inne urządzenia, które łączą się z jednym segmencie i uwalniają go od jednolitego dostawcy.

Model "Alcatel One Touch Pixi 3" (4 ") można nazwać drugą najtańszą – jego koszt wynosi 4300 rubli. Jeszcze bardziej dostępna wersja, z indeksem 3.5, kosztuje 2690 rubli. Zgadzam się, że urządzenia są naprawdę warty nazywania smartfonów budżetowych.

Chcę też powiedzieć, że w sprzedaży każdy smartfon (z wyjątkiem wspomnianej powyżej, bardzo "pierwsza" wersja) otrzymają różne wersje – z obsługą LTE i bez niej. Oznacza to, że producent poszedł masowo napełniający rynek, oferując różnorodne produkty do wyboru.

"MULTIPURPOSE"

Chciałbym również zwrócić uwagę czytelnika na czynnik posiadania różnych systemów operacyjnych na każdym smartfonie. Jak zauważyli producenci (zapowiadając wydanie "Alcatel One Touch Pixi 3"), smartfony będą produkowane z Androidem, systemem operacyjnym Firefox i Windows Phone. Jednak już po wydaniu urządzeń znane było dopiero po modyfikacjach platformy Android. I na przykład na sprzedaż sprzedaje się tylko taką wersję smartfonów. Jaki jest powód tego małego asortymentu jest trudny do powiedzenia. Prawdopodobnie producent zdecydował się wysłać tylko takie modele na rynek rosyjski.

Wygląd

Projekt smartfonów opisanych w tym artykule jest rzeczywiście lepszy niż można by sądzić od samego początku. To prawda, prezentowane zdjęcia nie mówią tego. Na nich telefon "Alcatel" One Touch Pixi 3 jest przedstawiony jako "cegła" z plastikową obudową i grubymi bokami wokół wyświetlacza. Jak wiadomo, nic eleganckiego, atrakcyjnego czy stylowych obietnic, podczas gdy w praktyce sytuacja jest nieco inna. Sądząc po opinii, smartfon "Alcatel One Touch Pixi 3" wykonany jest z przyjemnego, matowego tworzywa sztucznego, który z powodzeniem leży w dłoni i nie wypadł podczas rozmowy. Złącza funkcjonalne, takie jak nawigacja w ogóle, są umieszczone dość wygodnie. Ale, jak zauważają użytkownicy, jakość montażu jest tu słaba – tylne okrągłe skrzydełka, zaostrzenie luzu w przypadku jako całości.

Jeśli podsumujesz informacje dotyczące projektowania wszystkich urządzeń Alcatel One Touch Pixi 3, możesz stwierdzić, że z uwagi na koszt zewnętrzny wygląd jest dość zwyczajny, a nawet ma swoje zalety. Wymiary telefonu są również typowe.

Ekran

Z wyświetlaczami, które są fabrycznie zainstalowane w każdym z modeli "Alcatel One Touch Pixi 3" (opinie, które rozważymy), jednak wszystko nie jest tak różowo. Oceniając parametry techniczne, najbardziej przystępna wersja ma rozdzielczość 480 na 320 pikseli, ale wręcz przeciwnie, najdroższa wersja to 854 x 480 pikseli. W tym przypadku wielkość ekranu każdego urządzenia jest określona jako przedrostek nazwy. Na przykład może to być telefon Alcatel One Touch Pixi 3 (3.5).

Jak rozumiesz, jakość obrazu na takich bezpretensjonalnych ekranach pozostawia wiele do życzenia. Ze względu na dużą gęstość i przejrzystość obrazu nie można mówić, a biorąc pod uwagę cenę smartfonów, prawie nikt tego nie zrobi w tym konkretnym akcentu.

O każdej ochronie, która obejmowałaby ekran i chroniła szkło przed zarysowaniami, nic nie wiadomo, więc stwierdzimy, że tak nie jest. Inaczej byłoby to zauważyć w parametrach.

Platforma

Wydajność smartfonów "Alcatel One Touch Pixi 3" (opinie to potwierdzą) nie jest tak jednoznaczna. Nawet w opisie technicznym modeli wskazano, że są one oferowane z różnymi podstawami sprzętowymi, w zależności od modyfikacji. Na przykład opisując najpotężniejszy, 5-calowy model "Alcatel One Touch Pixi 3", jest on zainstalowany fabrycznie jako MediaTek MTK6570 lub MTK6580, a także Snapdragon 210, w zależności od dostępności wsparcia technicznego LTE lub jego braku. To samo dotyczy wszystkich pozostałych modyfikacji smartfona.

W szczególności, w zależności od wyboru nabywcy, MTK6572M lub MTK6735M jest wyposażony w 4,5-calową wersję Alcatel One Touch Pixi 3 (4027D).

Jeśli tradycyjnie w indywidualnym przeglądzie określamy wydajność i możliwości procesora, to w dzisiejszym "kolektywnym opisie" będziemy musieli zadowolić się tylko ogólnymi uwagami, które mają zastosowanie w równych częściach do każdego z telefonów prezentowanych tutaj.

W przypadku urządzeń takich jak "Alcatel One Touch Pixi 3 5017x" (i inne), nie ma potrzeby korzystania z aplikacji i gier z dynamiczną, kolorową i realistyczną grafiką. Jest to smartfon ekonomiczny, którego wyposażenie jest dość przydatne do rozwiązywania podstawowych problemów. Jednocześnie musisz być przygotowany na ewentualne problemy z wydajnością gadżetu, opóźnieniami, zawieszaniem i hamowaniem smartfona. Takie problemy nie są rzadkie w przypadku urządzeń o małej pamięci o dostępie swobodnym. Ale nie różni się tutaj w dużej objętości i wynosi tylko 512 MB. W tym wydaniu, być może jedynym jest urządzenie z 5-calowym wyświetlaczem, dostarczanym wraz z modułem LTE. Został wyposażony w 1 GB pamięci RAM.

Kamery

Każdy z opisanych urządzeń posiada 2 moduły kamer. Każda z modyfikacji ma indywidualne cechy: rozdzielczość na 3,5-calowym smartfonie osiąga odpowiednio 2 megapiksele i 0,5 megapiksela (główne i przednie kamery), a na 5-calowym smartfonie to 5 i 0,3 megapiksela, a nawet 8 i 1 , 3 Mp (w najdroższej wersji, która jest oferowana w module LTE).

Baterie

Każdy z nich oferuje baterie o różnej pojemności, od 1150 mAh (na modelu z wyświetlaczem 3,5 cala) i kończącym się na 2000 mAh (w wersji LTE z 5-calowym ekranem). Okresy użytkowania smartfonów różnią się w zależności od tego wskaźnika. Jednak w tej kwestii należy wziąć pod uwagę również moc procesora telefonu. Ponieważ nie mówimy o takich wydajnych i funkcjonalnych urządzeniach, nie musisz się martwić zbyt szybkim ładowaniem. Chociaż w odpowiedzi użytkowników występują skargi dotyczące małej pojemności baterii.

Multimedia

Możliwość odtworzenia dźwięku, wideo i innych rodzajów rozrywki – to chyba jedna z najważniejszych zalet gadżetów, które rozważamy. Dotyczy to zwłaszcza wersji budżetowych.

Wyobraźmy sobie, że za tak mało znaczący (w naszych czasach) kwotę pieniędzy można kupić prawdziwego odtwarzacza multimedialnego, który może być noszony pod ręką i używany wszędzie. Tylko w celu zakupu tego urządzenia może być uzasadnione, chociaż jakość obrazu na wyświetlaczu, podobnie jak dźwięk odtwarzany przez urządzenie, nie będzie prezentowany na najwyższym poziomie.

Łączność

Oczywiście nie zapominamy o cechach łączności preinstalowanych na każdym smartfonie. Przede wszystkim należy wspomnieć o obsłudze dwóch kart SIM na wszystkich gadżetach. To już pozytywna jakość, która polega na możliwości połączenia w dwóch sieciach komórkowych.

Dodatkowo, urządzenia wyposażone są w bezprzewodowe moduły Wi-Fi, które pozwalają mówić o jeszcze szerszym zakresie możliwości w dziedzinie multimediów. To samo dotyczy odbiornika GPS, który umożliwia zlokalizowanie urządzenia i radia FM. Jak już wspomniano, takie funkcje, jak wsparcie 3G lub LTE, powinny być opcjonalne.

Pamięć

Możliwości smartfonów w przemyśle rozrywkowym zależą w dużej mierze od tego, ile danych można na nich umieścić. Jest to, jak wiadomo, pamięć telefonu – przestrzeń na dysku, którą można wypełnić osobistą zawartością użytkownika.

Poświęcony smartphone'owi Instrukcja "Alcatel One Touch Pixi 3" wskazuje, że każdy z urządzeń (z wyjątkiem najwyższej wersji z 8 GB) ma pojemność pamięci 4 GB. Ponadto urządzenia obsługują podłączenie karty pamięci, co może znacznie zwiększyć dostępny poziom głośności do nagrywania.

Gdzie kupić?

Jak wspomniano wcześniej, telefony z serii One Touch Pixi 3 są prezentowane na krajowym rynku urządzeń przenośnych w nieznacznie obciętym asortymencie. Przynajmniej nie mogliśmy znaleźć wszystkich modyfikacji z preinstalowanym FIREfox lub Windows Phone. Chociaż oczywiście użytkownicy byliby zainteresowani obserwowaniem tego, jak działa urządzenie.

Jeśli fakt, że firma naprawdę zamierzała wprowadzać smartfony w różnych kombinacjach systemów operacyjnych, jest prawdą, to można stwierdzić, że są one na sprzedaży na rynkach innych krajów. W tym przypadku oczywiście musisz zamówić je online, korzystając z popularnych chińskich aukcji. Tam, jeśli spojrzysz, możesz także znaleźć całe katalogi nie tylko smartfonów, ale także akcesoria dla nich – różne okładki, karty pamięci, filmy na ekranie i inne produkty.

Recenzje

Opinie osób, które pracowały z takimi urządzeniami, można znaleźć bez trudności. Mówiąc, że większość z nich jest pozytywna, nie możesz. Bardziej precyzyjnie, to najprawdopodobniej możesz twierdzić, że solidne "troika" dostarczane przez te smartfony użytkownikom.

Wiele zaleceń kupujących argumentuje o wyborze urządzenia z jego kosztami, projektem, możliwościami komunikacyjnymi.

Jeśli mówimy o najczęstszych wadach, nie muszą już daleko – ze względu na dostępność gadżetu, który producent wyraźnie zapisał na wyświetlaczu i procesorze. O aparacie nie można już mówić o modułach nawigacyjnych i baterii.

Użytkownicy zauważają, że smartfon często pokazuje błędy w pracy, czasami zawiesza się (nawet podczas pracy z systemem operacyjnym, bez łączenia dodatkowych aplikacji). Zdarza się, że telefon całkowicie wyłącza się bez wyraźnego powodu.

Oczywiście wszystko to dotyczy uśrednionego modelu, czyli wszystkich tych, które są prezentowane na samym dole drabinki hierarchii hierarchii w linii produktów Alcatel. Jeśli mówimy o droższym przedstawicielu Pixi 3, wtedy z nim takie problemy zdarzają się rzadziej, a dzięki tej pracy urządzenie wydaje się bardziej komfortowe i stabilne.

Wnioski

Jakie rezultaty można podsumować po artykule, w którym daliśmy urządzenia przenośne takie cechy? Po pierwsze, naprawdę musisz zwrócić uwagę na zalety smartfonów, które opisaliśmy. W końcu jest jasne, że główna stawka w nich nie jest tak wiele w odniesieniu do funkcjonalności, spójności pracy i jakości budowania, ale ile jest zainstalowanych w cenie "Alcatel One Touch Pixi 3".

Firma-developer po prostu łapuje użytkownikowi koszt takiego telefonu, a przedtem trudno się oprzeć. Wiele osób wzięło to urządzenie tylko ze względu na niską cenę – co można zrozumieć analizując rekomendacje użytkowników na różnych forach.

Jednocześnie musisz zrozumieć, że ustalając koszt gadżetu na tym poziomie, producent zmuszony był obniżyć koszty w innym obszarze, obniżyć koszty jakości tych elementów, z którymi urządzenie jest wyprodukowane. W rezultacie produkt okazuje się być mniej jakościowy, choć nadal spada na rynek i jest oferowany masowemu konsumentowi. Jest to strategia firmy Alcatel. I przy takim samym podejściu wielu chińskich programistów działa.

Jeśli potrzebujesz telefonu, który z jego potencjalnych możliwości może stać się smartfonem, ale jakość jego pracy w tej roli nie będzie ci przeszkadzać, budżet Pixi 3 jest właśnie dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz funkcjonalnego "dialera", łatwiej jest kupić zwykły telefon z kluczami fizycznymi i nie wydawać dodatkowych pieniędzy.