187 Shares 5445 views

Jak zrobić rozdzielacz z rękami? Rodzaje urządzeń do łupania drewna opałowego: rysunków, instrukcje

Dla właściciela danego kraju lub prywatnym domu jest niezbędnym Cleaver urządzenie. Jest mechaniczny lub ręczny. Można kupić takie urządzenie w sklepie, ale mechaniczne są drogie, więc nie każdy może sobie pozwolić, choć i może znacznie ułatwić proces opał.


Przed dokonaniem takiego kosztowny zakup jest konieczny, aby myśleć o tym, że takie struktury nie są skomplikowane, więc mogą tworzyć własne. Ale najpierw określi rozdzielacza mechanicznego lub lepiej jest uzupełnienie silnik. W tym ostatnim przypadku konieczne jest gdzieś szukać części zamiennych, a także do korzystania z usług Turner. Cóż, jeśli masz te same umiejętności.

Odmiany urządzenia do łupania drewna opałowego ax o środku wypartej

Na sprzedaż dziś można znaleźć AX-ax mimośrodowo. Dla modelu Vipukirves Leveraxe trzeba zapłacić 16.000 rubli. Z narzędzia w krótkim czasie będzie to możliwe posiekać dużej ilości drewna. Z zastrzeżeniem, że możliwość spowodowane zakrzywionym stopy, znajduje się w górnej części łopatki. Ona trzyma się pozostałymi elementami drewna i tworzy dźwignię. W rezultacie, narzędzie nie ślizga po uderzeniu, a nogi pozostają bezpieczne. Konstrukcja wymaga zatem swobodny chwyt siekierę.

AX wykonywane z fińskiego brzozy, które jest w stanie zaabsorbować impuls uderzeniowy. Zima obmerznet nie poradzić, to nie będzie poślizgu w ręce nawet w deszczową pogodę. Ze względu na fakt, że budowa takiego unikalnego siekiery, ostrze utknie w drewnie, ponieważ środek ciężkości przesunięty natychmiast bierze siekierę na bok, tak jednym ciosem zrywa działkę dziennika. Grubość ostrza równa 8 cm i waga – 3 kg. Jaki jest stosowany materiał ze stali, przy czym zagięte wymiarów narzędzia są 91 x 23 x 9 cm.

Co do rozważenia przed produkcją

Przed wykonaniem tasakiem jest ważne, aby myśleć o tym, co nie będzie fala trochę, ale wiele razy. Możemy stwierdzić, że waga narzędzia musi być prawidłowo ludzka forma fizyczna. Na przykład, na rynku można znaleźć tasaki, których ciężar waha się od 2 do 5 kg. Jednakże, używając łatwe w obsłudze narzędzie, można podzielić mały kawałek drewna, więc trzeba wziąć pod uwagę wielkość drewna.

Uchwyt narzędzie, które nazywa się uchwyt ax, muszą być wykonane z drewna typu, lub klon wiąz, w skrajnych przypadkach może być brzoza. Po tym wszystkim, niedokładne i odbija narzędzia staną się bezwartościowe. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę długość ax – nie powinien być zbyt krótki. Jeśli zdecydujesz się wykonać z tasakiem w dłoniach, jest to bardziej wygodne, aby mieć dwa narzędzia. Jeden z nich musi być potężny topór z długim uchwytem, podczas gdy druga – klasyczny rozdzielacza w kształcie klina. Ostatnia nadaje się do świeżej posiekanej drewno o dużej zawartości wilgoci, a druga ma do czynienia z suchym kłód. Różne gatunki drewna, będą zachowywać się różnie. A jeśli masz pod ręką dwa tasakiem można znaleźć podejście do nich.

Wskazówki dotyczące tworzenia tasakiem

Przed wykonaniem tasak z rękami, powinno być znalezienie odpowiedniego projektu. Narzędzia domowe są hydrauliczne lub śruba, ten ostatni zwany również stożek. Najbardziej powszechne są domowej roboty lub śrubowe opcje fabryczne. Jako części podstawy wystaje stożek o dużej nici, która jest napędzana za pomocą silnika elektrycznego. Mistrz wystarczy przesunąć pokład tylko do stożka, ten ostatni zaczyna być przykręcony do niego.

Łuparka stożkowa ma odpowiedni kształt, z którym drewno jest podzielone na 2 części. Jeżeli mówimy o śmigłowce hydraulicznych, będą mieć wyższą wydajność niż wymienione powyżej, ale aby uczynić je bardziej trudne. Zasada działania jest taka sama jak w prasie hydraulicznej. Drewno jest zmuszony przez specjalną formę, które rozdziela element do żądanego rozmiaru kłód. Mechanizmy maszyny jest siłownik hydrauliczny, który działa na benzynę lub silnikiem elektrycznym. Stożek tasak to bardziej wygodne dla drewna opałowego w porównaniu do konwencjonalnego siekierą. Aby dokonać takich narzędzi jest proste, ale rynek może znaleźć gotowych zestawów do montażu takich urządzeń.

śruba produkcja tasak

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić śrubę splitter, to pierwszym krokiem jest przygotowanie następujących materiałów i komponentów:

  • silnik;
  • krążki;
  • pas napędowy;
  • Blacha:
  • płyta do mocowania silnika;
  • Łożyska wału;
  • stożka pracy;
  • Rury kształcie;
  • narożniki metalowe.

Przy wyborze silnika elektrycznego należy zwrócić uwagę na to, które ma pojemność 2 kW. Blacha powinna posiadać grubość od 3 mm.

porady ekspertów

Homemade ax na opał może być wytwarzana znacznie łatwiejsze, jeśli znajdziemy potężny niskiej prędkości silnika elektrycznego, który jest w stanie wyprodukować 500 obr./min. W tym samym napędem pasowym nie jest wymagana, a stożek można umieścić na jego wale.

Prędkość obrotowa silnika jest w zasadzie może być każdy, ale do obliczenia koła pasowe napędu paska musi być taki, że prędkość wynosiła 500 obrotów na minutę. Na rynku można kupić gotowe łożyska wału dla elektrycznego tasakiem, ale krążki i stożek gwintowany może być wytwarzana przez kontaktowanie Turner.

Metodologia pracy

Jeśli zdecydujesz się z tasakiem w dłoniach, a następnie jako materiał na stożek uczyni ze stali węglowej, to lepiej użyć markę ST45. W przypadku wytwarzania nitki należy uznać, że powinna ona składać się z dwóch metod. Etap wynosi 7 mm, natomiast wysokość zwojów – 2 mm.

Zwykłej stali St3 może pomijać pasowe i wymiary rowków zależy od wybranego pasa. Specjaliści stosowane zamiast łańcucha napędowego pasa. Jest bardziej niezawodny, ale trudniejsze w procesie produkcyjnym. Ważne jest, aby wybrać rozmiar koła łańcuchowego, który nie jest bardzo wygodne. Aby zebrać siekierę z rąk, trzeba gotować ramki, ustawienie płytkę do mocowania silnika pod stołem. Musi on być umieszczony z łożysk wału. Koło pasowe przymocowane do niej i stożka. Następnie kreator będzie musiał włożyć i wyjąć pas. Podłączenie silnika do sieci jest w następnym etapie można następnie przenieść się do testów.

Produkcja tasakiem hydrauliczny

Rozdzielacz hydrauliczny ma strukturę odmienną od poprzedniej. Jak i czynności część operacyjną siłownik używany do rozbijania materiału. Rama ma inny kształt, chociaż spawanych części, rur i blachy stalowej. Prace Prasa splitter przez siłownik hydrauliczny, ciśnienie w nim jest warunkiem pompę olejową. Uaktywnianie element musi być na tym samym wałku silnika elektrycznego, zespół może być umieszczone oddzielnie od ramy, ale ma być podłączony do siłownika, przy użyciu węży.

Niuanse pracy

Jeśli zdecydujesz się zrobić rozdzielacz hydrauliczny, należy najpierw znaleźć wszystkie szczegóły i dbać o produkcji form. Jest on wykonany z metalu, w postaci zasady piasty kształcie krzyża. Jej wielkość może być wybrany indywidualnie, ponieważ nie istnieją wyraźne granice. Podstawowym warunkiem jest to, że cylinder moc była wystarczająca do łupania drewna, jeżeli ich rozmiar jest zbyt duży.

Postać musi być przymocowana do ramy i oś poprzeczna musi pokrywać się z osią cylindra hydraulicznego. Jest instalowany razem z ramą i jest połączony z pompą, a tym samym jest konieczne stosowanie rur. Taki rozdzielacz mechaniczne mogą być ruchome, na to, aby wzmocnić ramę kół.