165 Shares 5145 views

Lek „Buserelina-Long”: cechy aplikacji

Lek „Buserelina Long” jest syntetycznym analogiem naturalnego hormonu GnRH. Działanie tego narzędzia jest bezpośrednio konkurencyjne wiązanie z receptorami komórek przysadki i późniejsze przejściowy wzrost poziomu hormonów płciowych w osoczu, co ostatecznie prowadzi do całkowitego zablokowania tzw gonadotropowych funkcji przysadki. W wyniku tego leku „Buserelina Long” pochodzą bezpośrednio hamowaniu syntezy hormonów w gonad, która przejawia się jako spadek poziomu testosteronu (indeksy do post-kastrację) u mężczyzn i zmniejszenie estradiolu we krwi po menopauzie cechy u kobiet. W pierwszym przypadku możemy mówić o kastracji farmakologicznej, w drugim – po menopauzie lub wycięciu jajników.

Lek jest odprowadzane w chwili jako liofilizat zaprojektowany do przygotowania zawiesiny. W skład tego preparatu jako kluczowy element zawiera około 4 mg octanu buserelina. substancje pomocnicze obejmują karmelozę sodową kopolimeru kwasu glikolowego i kwasu DL-mlekowego, polisorbat-80 i D-mannitol.

W odniesieniu do stosowania leku, wyznaczonego agenta „Buserelina długi” w leczeniu raka piersi zależnego od hormonów raka prostaty. Ponadto, lek można stosować w leczeniu endometriozy. W leczeniu mięśniaków macicy i bezpłodności (za pośrednictwem programu IVF) powinny również zacząć stosować leku „Buserelina-Long”. Opinie lekarzy świadczą o dobrych wyników jej stosowania w leczeniu procesów rozrostowych endometrium.

Jeśli mówimy o głównych przeciwwskazań do stosowania, a następnie użyć tego leku bezwzględnie przeciwwskazany u osób z nietolerancją buserelina octanu indywidualnego, jak również wszelkie inne jego składniki uzupełniające. Ponadto, przeciwwskazania obejmują ciąży i laktacji.

Osobno należy powiedzieć o możliwych skutkach ubocznych stosowania środków „Buserelina-Long”, jak to może być, na przykład, przyczyną pokrzywki, obrzęku naczynioruchowego i przekrwienia. Ponadto, mogą istnieć warunki takie jak demineralizacji, zaburzenia snu, bóle głowy i depresji. U kobiet odczuwania bólu brzucha, zmiany popędu płciowego, nadmierne pocenie się, menstrualnopodobnye krwawienia i suchości błony śluzowej pochwy w wyniku stosowania syntetycznego leku „Buserelina-Long”. Działania niepożądane u mężczyzn związane są głównie z zaostrzenia choroby podstawowej, zatrzymanie moczu, ginekomastia i „nerek obrzęk.” Ponadto, może to być oznaczone spadek potencji, zwiększone pocenie się, osłabienie mięśni kończyn i bólu kości. Mała liczba pacjentów mogą występować niepożądane, takie jak choroby biegunkowe , oraz zator tętnicy płucnej.