791 Shares 1973 views

Dynamic Disk – wygoda czy niebezpieczeństwo?

Dysk dynamiczny jest zwykły dysk fizyczny, ale ma specyficzny zestaw specyficznych funkcji. Zazwyczaj te funkcje nie są obsługiwane przez dyski podstawowe windose, ale mają jedną przydatną cechę – pozwalają one połączyć w jedno logiczne, że kilka odrębnych dyskach fizycznych. Dynamiczny dysk twardy, aby utrzymać swoje zdrowie i wykorzystuje ukrytą bazę danych, która śledzi wszystkie dane przechowywane na dyskach fizycznych. Technologia ta jest szeroko stosowana w komputerach z systemem Microsoft rodziny systemów operacyjnych. Po raz pierwszy został wdrożony w 1999 roku w systemie operacyjnym windose 2000. Teraz ta funkcja jest korzystają całej rodziny systemów operacyjnych Microsoft.

Do tej pory trudno konwersję dysku dynamicznego nie ma trudności. W tym celu nie jest specjalnym narzędziem w systemie operacyjnym zarządzania dyskami. W wyniku konwersji napędu głównego, wszystkie woluminy podstawowe, które już istnieją w komputerze również zmieniona. Dysk dynamiczny, ma jedną wielką zaletę – pozwala na dosłownie zmienić bieg wielkości dowolnie ustawionym na dysku logicznym. Jest to dość przydatna funkcja, która pozwala na czas potrzebny do zwiększenia ilości jednego z dysków logicznych poprzez zmniejszenie ilości drugiego.

Kolejną ogromną zaletą, że dysk dynamiczny jest nieograniczona liczba woluminów logicznych. Ta funkcja zostanie docenione przez tych użytkowników, którzy lubią porządek i jasny podział dostępnych informacji na temat komputera. Ze względu na to, pokonywanie ograniczeń fizycznego dysku twardym, aby utworzyć do czterech woluminów logicznych. Dodatkowo dysk dynamiczny może być łatwo przeniesione do innego komputera.

Pomimo wszystkich zalet dysków dynamicznych mają szereg nieprzyjemnych ograniczeń i wad:

– po pierwsze, nie mogą być wykorzystywane do konstruowania systemu klastra.

– po drugie, dysk dynamiczny przekształcić w wolną zasadę przechodzi tylko z utratą pewnej ilości informacji.

– Po trzecie, jest to logiczne ograniczenie do instalowania systemów operacyjnych, w tym niemożność umieścić więcej niż jeden rodzaj oprogramowania tego typu. To znacznie komplikuje pracę specjalistów, którzy pracują w tym samym czasie w różnych przetwarzania informacji multimedialnych.

Wcześniej był również inny ograniczenie – Dyski dynamiczne nie działa na laptopie. Do tej pory ten problem został rozwiązany, który pozwala na zastosowanie maszyn vychilitelnyh do maksimum.

Dysk dynamiczny – jest to wygodne i łatwe. Jednak należy zawsze pamiętać powyższe niedociągnięcia, w przeciwnym razie ryzykujemy poufnych danych przechowywanych na dysku twardym. Pamiętaj: lepiej jest początkowo ważyć wszystkie „za” i „przeciw”, a następnie wybrać najlepszą opcję. Ostrzegają, że problem jest zawsze łatwiejsze niż go rozwiązać.