234 Shares 5846 views

Gdzie znajduje się grób Jezusa Chrystusa?

Dokładne miejsce pochówku ciała Jezusa podnieca umysły chrześcijan, przez kilka tysiącleci. W tym czasie przedstawił wiele błędnych wersje i przeprowadzone masę archeologicznych w obrębie Jerozolimy, którego celem był grób Jezusa Chrystusa. Pomimo faktu, że w tej chwili na świecie społeczność naukowa jest oparty na rzecz oficjalnej wersji, zgodnie z którą zbycie znajduje się w świątyni Grobu Świętego, że nie została jeszcze udowodniona. Spróbujmy dowiedzieć się, gdzie znajduje się grób Jezusa Chrystusa, naprawdę?


Pismo: źródło informacji na temat pochówku

Dla wielu ludzi nie rozumie sam sens terminu „grobu Jezusa Chrystusa”, ponieważ zgodnie z Pismem, wstąpił do nieba, czterdzieści dni po swojej ziemskiej śmierci na Kalwarii. Co zatem poszukuje dla pielgrzymów i archeologów od wieków? Jaki rodzaj sanktuarium mówią?

W rzeczywistości, grób Jezusa Chrystusa w Jerozolimie – to jest miejsce, gdzie tekst Nowego Testamentu, Józef z Arimofei Nikodema przeniósł ciało Zbawiciela po ukrzyżowaniu. Owinęli je szmatką nasączoną przyprawami i pozostawić w sklepieniu jaskini, do którego wejście jest zamknięte przez ogromny głaz.

To właśnie z powodu tej jaskini ciała Chrystusa zniknął na trzeci dzień, a jego lokalizacja jest opisany jako krypty w ogrodzie koło Kalwarii poza miastem.

Starożytna tradycja pochówku żydowskiej: jak to się stało?

W poszukiwaniu grobu Chrystusa, archeolodzy zbadali szereg różnych miejscach pochówku Żydów i zrozumiałe, jak to miało miejsce obrzęd w interesie swoich czasów. Każdy szlachetny Żyd miał swój własny grób rodzinny, gdzie znajduje się reszta kilka pokoleń jednej rodziny. Tradycyjnie była to jaskinia, gdzie rzeźbione niszy ułożone martwy. Zgodnie ze zwyczajami swoich ustalonych na nogi kamień łóżka na wschodzie, co zwykle odpowiada jaskini. Warto zauważyć, że większość z tych jaskiń są przez człowieka, pozostały one po wydobyciu kamienia, stosowanych do budowy miast. Na ścianach jaskiń wyraźnie widocznych śladów narzędzi robotników. zatem powinien wyglądać grób Jezusa Chrystusa, który jest wciąż na próżno szuka archeologów i naukowców z całego świata. Odkrycie to może być najbardziej istotne i ważne relikwia chrześcijaństwa, które będą służyć jako najlepszy dowód prawdziwości tekstu Biblii.

Naukowcy nie są daremne tak skrupulatnie badali miejsce pochówku Żydów, bo w ten sposób można dokładnie określić historycznej zgodności domniemanego grobu Chrystusa tradycji pewnego czasu. masowy grób odkryto kilka wieków używane zrobić sensację ogłaszając, że okazało się, że najbardziej pochówku Zbawiciela, opisane w Nowym Testamencie. Ale po pobieżnym badaniu okazało się, że to wszystko jest bardzo surowy fałszerstwo, tzw remake, tworzone tylko powodować zaniepokojenie opinii publicznej. Warto zauważyć, że praca naukowców komplikuje wiele starożytnych grobowców w obrębie Jerozolimy, a każdy z nich może ubiegać się o tytuł sanktuarium.

Gdzie grobu Jezusa Chrystusa: opcje i założenia

W ubiegłym wieku, zainteresowanie grobu Chrystusa zauważalnie wzrosła, jest to związane z rozwojem technologii, które niemal do jednego roku może określić wiek tych lub innych przedmiotów. Mimo to przez wiele dziesięcioleci, aby umieścić główną Christian kapliczki roszczenie znaleziono pięć grobów. Nie wszystkie z nich znajdują się w Jerozolimie, co jest dość zaskakujące dla chrześcijan. Dla każdego z domniemanych grobów opiszemy jak najbardziej szczegółowy.

Jaskinia Świętej Rodziny

Trzydzieści siedem lat temu podczas budowy domu w Jerozolimie, robotnicy odkryli dużą skarbiec, w którym mieści groby dziesięciu. Na sześciu nagrobków były inskrypcje z nazwiskami zmarłych. Jedna z kobiet nazywa Mariya Magdalina. Ten pogrzeb zainteresowany słynnego reżysera Dzheyms Kameron, który zgromadził grupę specjalistów i studiował pochówku. Po zebraniu niezbędnych informacji, stwierdzono, że okazało się, że krypta jest miejscem pochówku Jezusa i jego rodziny. Ale ta wersja oficjalnej społeczności naukowej nie został przyjęty, mimo że było dość powszechne w społeczeństwie.

prawdziwa Golgota

To miejsce znane jest jako alternatywny grobu Jezusa Chrystusa. Warto zauważyć, że pod wieloma względami odpowiada opisowi podanemu w Nowym Testamencie. Znaleziono jaskinię w pierwszym wieku po Chrystusie właśnie ze względu na murach Jerozolimy, a powstała w wyniku kopalnictwie. W tym czasie, to był otoczony gruntów rolnych i znajduje się w marginalnym sąsiedztwie Kalwarii. I odkrył jaskinię pod koniec XIX wieku Charlz Gordon, absolutnie pewni tego, że ujawnił pogrzeb Chrystusa.

Grób w Japonii

Japoński wsi Shingo od wielu lat przyciąga rzesze turystów, ponieważ według jednej wersji, to tu żył swoje życie Iisus Hristos, iw ziemi pochowany po śmierci.

Bez względu na to, jak nieprawdopodobne ta wersja, ale jest to dość prawo do istnienia. Po tym wszystkim, na początku ubiegłego wieku w Japonii odkryli starożytne dokumenty, według których Chrystus nie został ukrzyżowany na Golgocie, i wypełnianiu jego misji, przybył do Japonii, gdzie nie było wcześniej. Ożenił się z miejscową dziewczyną i szczęśliwie doczekał się siwych włosów na tych ziemiach.

Jako dowód mieszkańców przynieść tradycję zwrócić na głowie Newborn krzyża z węgla, a kimono jest często przedstawiany z gwiazdą Dawida.

Indie – miejsce pochówku Chrystusa

Jeśli jesteś w Indiach, prawdopodobnie będzie pokazać grób Jezusa Chrystusa. Nie zdziw się, ale Indianie wierzą, że Zbawiciel spoczywa w krypcie Rouse Ball. Na tym etapie mogą mówić bez końca.

Tutaj uważamy, że Chrystus przeżył po Kalwarię i przybył do Indii, biorąc pod inną nazwą. Tutaj dożył starości i został pochowany w Rouse Ball. Trudno powiedzieć, jak bardzo prawdziwe w tej wersji, ale ma wielu obrońców. Fakt, że krypta, w przeciwieństwie do tradycji muzułmańskiej, zorientowane na wschodzie. Jest to w pełni zgodne z żydowskich rytuałach, obok znajduje się odcisk stopy rannego mężczyzny, pochowanego tutaj. Są one zbieżne z opisem ran Chrystusa na krzyżu oprócz powtarzają wzór na Całunie.

Christian sanktuarium w Jerozolimie

Ta wersja jest oficjalna i zasługuje na staranne badanie. To było w Jerozolimie, w starej części miasta odwiedzane przez miliony pielgrzymów z całego świata, którzy chcą trochę bliżej do sanktuarium. Po tym wszystkim, uważa się, że świątynia Grobu Pańskiego jest zbudowany na tej jaskini, gdzie Chrystus został pochowany. Jego przypuszczalną grób zamknięty przez marmur przez kilkaset lat. Niedawno naukowcy odkryli grobowiec Jezusa Chrystusa, aby zebrać niezbędne informacje, które pomogą ustalić autentyczność pochówku, a wreszcie odsłonić wielowiekową tajemnicą.

Grobu: miejsce pielgrzymek chrześcijańskiego

Dzisiejsza świątynia, która jest znana niemal każdego chrześcijanina w świecie, w rzeczywistości nie jest to pierwszy budynek na tej stronie. Historycy twierdzą, że cesarz rzymski Konstantyn przyjął chrześcijaństwo w 325 roku, nakazał budowę jaskiń jest piękną świątynią upamiętnić to miejsce od stuleci. Prawie siedemset lat w świątyni kilka razy całkowicie zniszczony i odbudowany ponownie, ale krzyżowcy pochodzące z początku drugiego tysiąclecia, Palestyny otworzyło nowy rozdział w historii świątyni.

Sto lat na ruinach starych budynków nowy kościół stał się aż do XIX wieku został zbudowany, kiedy to został prawie całkowicie zniszczony przez strasznym pożarze. Teraz to miejsce jest Grobu Świętego, który należy do absolutnie wszystkich wyznań chrześcijańskich. Każdy z sześciu nominałów ma własną część świątyni i określonym czasie dla ministerstwa.

Nad domniemanym miejscu pochówku ciała Jezusa wzniesiono specjalny budynek – Edicule. I zamknęła nisza marmurową płytę. Odbywa się to w celu zachowania sanktuarium, ponieważ jest wykonana z wapienia, a pielgrzymi często zabierali ze sobą kawałek Grobu Świętego.

Pomimo faktu, że świątynia jest uważany za chrześcijański przybytek, naukowcy nadal nie mogą śmiało odpowiedzieć na pytanie, czy Kościół jest naprawdę zbudowany wokół grobu Jezusa Chrystusa. Jak udowodnić lub obalić ten fakt?

W poszukiwaniu grobu Chrystusa: Exploring Grobu Świętego

Na początku XX wieku naukowcy przeprowadzili prace konserwatorskie w kościele Grobu Świętego, a znalezione szczątki starożytnych budowli, które są całkowicie zgodne z opisem struktury pierwszego tysiąclecia naszej ery. To po raz kolejny wzbudził zainteresowanie w miejscu pochówku Chrystusa, aw świątyni rozpoczął poważne badania.

Jeden z naukowców, Martin Biddle, dokładnie zbadane kościoła przez kilka lat i doszedł do wniosku, że domniemane miejsce pochówku Jezusa ciała może okazać się prawdą. Dowodem na to jest kilka faktów:

  • podczas życia Chrystusa, to miejsce znajdowało się poza Jerozolimą;
  • bardzo blisko do świątyni jaskini i ma rozległe ogrody;
  • grota posiada charakterystyczne śladów instrumenty;
  • oprócz domniemany grób Jezusa, w pobliżu są liczne krypty z grobami (co oznacza, że w tym miejscu cmentarza);
  • Wszystkie znaki pochówku są identyczne do tych opisanych w wytycznych Nowego Testamentu.

Naukowcy od dawna mówi, że otwarcie grobu Jezusa pomogą uzyskać brakujące informacje na temat domniemanego pochówku. Po tym wszystkim, dosłownie z XVI wieku, nikt nie widział grobu, pokryte ogromny marmurową płytę. Na całej długości płyty przecina głębokie pęknięcia, jego wygląd ma długą legendę. Uważa się, że muzułmanie chcieli wziąć go do dekoracji nowego meczetu, ale w tym momencie, kiedy przyszedł do niej płytkę z łoskotem pęknięty. To było brane jako znak, a przyszedł do rekolekcji kościoła. Od tego momentu można go otworzyć grób Jezusa Chrystusa, nikt nawet nie wspomniano aż do niedawna. W październiku ubiegłego roku było znaczącym wydarzeniem, które, jak naukowcy uważają, mogą zmienić bieg historii.

Otwarcie grobu Jezusa Chrystusa

Pod koniec października 2016 roku została ona wykonana bezprecedensową decyzję o podniesieniu płyty marmurowe pokrycie łóżko kamień, gdzie było prawdopodobnie pominięte ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu. Po raz pierwszy od pięciu wieków był otwarty grób Jezusa Chrystusa na sześćdziesiąt godzin. Co naukowcy nie widział? I jakie wnioski zostały one wykonane?

Warto zauważyć, że podniesienie marmurową płytę, naukowcy odkryli dużą liczbę kamieni, wypełniając łóżko. Prace trwały przez kilka godzin bez przerwy, a ciężka praca została wynagrodzona – przed oczami archeologów i konserwatorów przyszedł drugi marmurową płytę z rzeźbionego krzyża. Pod okazało złoża kamienia wapienia, praktycznie nietknięte przez czas. Fakt ten uderzył naukowców, ponieważ okazuje się, że grób był tu kilka wieków, a jej kształt zmienił starożytną świątynię nad nim. Po wyznaczonym czasie, archeolodzy zamknął grób, mający zebrać wszystkie potrzebne dane. Planuje się, że prace renowacyjne będą prowadzone w Edicule do Wielkanocy 2017 r.

Po tym, dane zostaną poddane wielostronny proces i dopiero wtedy zostanie przedstawiony opinii publicznej świata. Ale teraz naukowcy mówią, że nie mają innego obiektu, tak by zbiegła się z opisem wszystkich parametrów pochówku. Mają nadzieję rozwikłać tajemnicze inskrypcje na ścianach grobowców jaskiń wokół kościoła, ponieważ wielu widzi w nich wskazanie grobu Chrystusa.

Być może już w kwietniu tego roku, naukowcy ogłosił wyniki swojego pierwszego badania. I ludzkość w końcu otworzyć tajny pochówku ciała Jezusa Chrystusa.