518 Shares 1478 views

Woda znajdzie sposób. Przysłowia o wodzie

Nie ma nic, co wyraża odwieczną mądrością ludzi, a przysłowie. Te krótkie, ale zwięzłe sprawozdanie przyjść na ratunek, gdy Innymi słowy nie ma miejsca. W tym sensie to samo powiedzenie może równie dokładnie wyjaśnić zupełnie inną sytuację. Dlatego rozpoczynając rozmowę na temat przysłów o wodzie, to należy rozumieć, że sens zawarty w tym stwierdzeniu nie ma związku z Ziemią nie jest głównym ciecz.

Symbolika wody przez starożytnych ludzi

W każdej kultury minionych epok można znaleźć wzmianki o świętym szacunku do wody. Na przykład, wielu znanych hipoteza o pochodzeniu świata z wody. Nie jest to zaskakujące, ponieważ starożytni zawsze wyciągnąć wnioski z tego, co widzą: dzieci rodzą się z wody, deszcz odżywia rośliny. Moc wody polega na tym, że może nie tylko dać życie, ale także brać go, na przykład, brak deszczu, lub odwrotnie, powodzie.

Starożytne przysłowia o wodzie są dwuznaczne znaczenie: „Woda zawsze spodziewać się kłopotów” i „Chleb – ojciec, woda – moja matka”. Słowianie prześledzić szacunku stosunek do wody jako silny element, który może i zwierzę, i boli, i pomoc.

Wielu ludzi dzisiaj nie rozumie znaczenia przysłowia „Nie można wejść do rzeki dwa razy.” Co nie może być sens? Rzeka – ona nigdzie się nie wybiera. Jednakże dla Słowian w obrębie rzeki symbolizuje upływ czasu. Wierzono, że woda płynęła, rzeka odświeżony i stał się inny. Tak narodził tej przypowieści.

Kamień, woda – dwa przeciwstawne elementy

Słysząc zwrot „wodę nosi ten kamień” po raz pierwszy, nie zawsze jest możliwe, aby od razu poczuć głębię wyrazu. Są też inne wersje tego samego przysłowia o wodzie, takie jak „drop hammer kamienia” i „cierpliwość i trochę wysiłku.” Staje się jasne, że w rzeczywistości mówimy o tym, że ciecz – czuły, amorficzna, miękkie, z długą ekspozycją może zniszczyć najtwardszy kamień. Woda – jako symbol wytrwałości, kamienia – jako symbol niezachwianą siłę.

A oto kolejny mówiąc słowo „woda”, „a rolling stone gromadzi żadnych mech i”. Jest to wezwanie do działania, które może pokonać najbardziej niekorzystnych okoliczności.

To się w powietrzu

Częściej niż nie podjąć dosłownie wyraz faktu, że woda nie może pozostać ślady widłach. W rzeczywistości, to przysłowie ze słowem „woda” ma bardzo ciekawą historię. Fakt, że słowo „widły” w mitologii słowiańskiej miał nieco inne znaczenie niż obecnie. Forks – A duchy wodne, istoty żyjące w rzekach i jeziorach. Według legendy, te duchy może przewidzieć przyszłości, ale ich przewidywania Forks nagrany na wodzie.

Jest jeszcze inna wersja, która stwierdza, że widelec nazwano zmarszczki, które tworzą się w nim, kiedy rzucać kamieniami. Niektórzy ludzie byli rytuał wróżenia, gdy rozmiar i przecięcie tych kół określono przeznaczenie.

Ponieważ oba warianty prognozy motywowały wątpliwe, wyraz „w powietrzu”.

Dlaczego obrażony nosić wodę

Niektóre przysłowia o wodzie nie są bezpośrednio związane z mitologią, ale są związane z wydarzeniami historycznymi. Na przykład, mówiąc: „woda bieżnika” ukazał się w średniowieczu: nieposłusznych mnisi zostali zmuszeni jako kara zaangażować całkowicie bezużyteczne rzeczy – woda go.

Ciekawa historia i obrażony przez ciężarówki. Uważa się, że to przysłowie jest związane z wydarzeniami z XIX wieku. W Petersburgu w tym czasie nie ma czystej wody pitnej, dlatego jest ona wydana przez ciężarówki za niewielką opłatą, który, nawiasem mówiąc, oficjalnie zalegalizowany i taka sama dla wszystkich. Ale, oczywiście, było Dodgers, który obraził nieracjonalnie niską cenę za usługę, a oni starali się go nadmuchać. Dla takiego naruszenia ich pozbawieni koni i urażony dealerzy nie miał wyboru, do przewozu ciężkich beczek na siebie.

Jak widać, mówiąc: – To nie jest tylko wyrażenie emitowane losowo z czyjejś ustach. Wręcz przeciwnie, jest bardzo głębokie, choć na krótko, mówiąc o jego historii i poważnym znaczeniu.