331 Shares 1224 views

Krwawienie w mózgu noworodka: przyczyny i konsekwencje

Krwawienia w mózgu noworodka, znany również jako krwawienia wewnątrzczaszkowego ze względu na pęknięcia naczynia krwionośne wewnątrz czaszki. Może to być wynikiem braku tlenu i odkształcenia kostnego podczas doprowadzania. Krwawienia w mózgu, są wspólne dla wcześniaków, gdzie jest niedokrwienie – słaby przepływ krwi w mózgu i niedotlenienia – zmniejszenie ilości tlenu w krwi.


Większość niemowląt z krwotoku śródczaszkowego nie odczuwa żadnych objawów. Ale ten stan może prowadzić do ospałość, apatia i problemy z karmieniem. W zależności od tego, gdzie w mózgu krwawienia u noworodków, to jest podzielone na kilka typów.

  • Podpajęczynówkowy krwotok występuje w przestrzeni pomiędzy pajęczynówki i elastyczną membranę, obejmujące mózgu. Jest to najbardziej powszechna forma krwawienia wewnątrzczaszkowego i zwykle występuje u donoszonych noworodków. Kiedy krwotok podpajęczynówkowy dziecko w pierwszych dniach życia może mieć drgawki od czasu do czasu. Następnie państwo jest znormalizowana.
  • Podtwardówkowy krwawienie występuje między zewnętrzną i wewnętrzną skorupy mózgu w wyniku urazu głowy. Obecnie jest to dość rzadkie ze względu na poprawę technik dostarczania. Jeśli istnieje krwotok podtwardówkowy w mózgu u niemowląt, konsekwencje mogą być poważne. Krwawienie może prowadzić do dużego obciążenia na powierzchni mózgu, co może prowadzić do wysokich poziomów bilirubiny we krwi, lub prowadzić do rozwoju chorób neurologicznych.
  • Dokomorowe krwotok w mózgu u noworodków występuje w mózgowo jam wypełnionych płynem mózgu (komór). Najczęściej występuje u bardzo niedojrzałych dzieci z powodu niedorozwoju mózgu. Zwiększone ryzyko takiego krwawienia są niemowlęta urodzone przed 32 tygodniem ciąży. Ponieważ wciąż rozwijającym się mózgu u wcześniaków mają większą wytrzymałość, krwotok zazwyczaj odbywa się w ciągu pierwszych trzech dni życia i nie powoduje kolejne problemy. Bardziej poważne krwawienie, doprowadzając do całkowitego wypełnienia komory z krwią, mogą spowodować uszkodzenie „szarej”, co jest związane z powikłaniami, takimi jak problemy z porażeniem mózgowym i behawioralne.

Krwawienie w mózgu noworodka jest diagnozowana za pomocą ultradźwięków. Wszystkie niemowlęta z krwotoku wewnątrzczaszkowego, powinni otrzymywać Lepsza opieka i leczenie składa się z płynów dożylnych i innych procedur w celu utrzymania funkcji organizmu, do czasu wyzdrowienia. Gdy podtwardówkowy leczenia krwotoku powinny produkować chirurga. Przy właściwej pielęgnacji i leczeniu krwawienia śródczaszkowego nie powoduje długoterminowych problemów. Chociaż wyniki zależą od wielu czynników, takich jak ciężkość choroby, stopnia uszkodzenia mózgu, inne choroby i infekcje dostępnych dla dziecka. Do noworodka, mając krwawienia w mózgu, co w przyszłości może rozwinąć się do ich maksymalnego potencjału rodzice powinni zapewnić mu sprzyjającego otoczenia w pierwszych latach życia.