695 Shares 7329 views

Masaż wewnętrzny – starożytna metoda leczenia rąk

Przez długi czas ludzie używali masażu do leczenia schorzeń, złagodzenia zmęczenia i zwiększenia żywotności. Jednym z najstarszych i najbardziej skutecznych jest masaż wewnętrzny, oparty na leczeniu na narządach wewnętrznych bezpośrednio przez przednią ścianę brzucha. Wiele dziesięcioleci temu nasi przodkowie "rządzili żołądkiem", biorąc pod uwagę ten obszar jako podstawę całego ludzkiego ciała. Dzisiaj, kiedy korzyści naukowców potwierdzają korzyści masażu trzewnego, technika ta zaczęła cieszyć się dużą popularnością.


Ze względu na brak aktywności fizycznej, a wręcz przeciwnie – przy dużych obciążeniach organy wewnętrzne często się zmieniają, co wywołuje skurcz naczyń i osłabienie włókien nerwowych. W rezultacie organizmy nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych i tlenu, odpływy produktów rozkładu pogarszają się, występuje stagnacja żylna i limfatyczna. Konsekwencją wszystkich powyższych jest trwałe zmęczenie, senność, częste choroby, często przechodzące w stan przewlekły.

Masaż wewnętrzny pomaga wyeliminować stagnację, przywrócić naturalną pozycję i normalizować funkcjonowanie wszystkich organów wewnętrznych znajdujących się w jamie brzusznej. Ponadto, ta procedura leczenia korzystnie wpływa na stan wszystkich innych narządów i układów.

W szczególności masaż otwiera zwieracz pęcherzyka żółciowego, co poprawia trawienie. Usuwa zapalenie i ból, poprawia krążenie krwi i drenaż limfatyczny, pomaga wyeliminować zaparcia i przywrócić normalne funkcjonowanie jelita. Wpływ na nerki prowokuje wydalanie małych kamieni. Również masaż wewnętrzny traktuje zgięcia i opuszczenie macicy, innymi słowy, leczy niepłodność. Oprócz doskonałych korzyści zdrowotnych, zabieg ma również efekt kosmetyczny: usuwa cellulit i trądzik, poprawia wygląd skóry w ogóle.

Masaż wewnętrzny narządów wewnętrznych będzie przydatny zarówno dla pacjenta, jak i dla osoby całkowicie zdrowej, ponieważ pomaga w rozwiązaniu różnych problemów i zaburzeń, a także przyczynia się do utrzymania doskonałego zdrowia.

Technika masażu

Ta procedura, chociaż jest raczej przyjemna, bezpieczna i niemal bezbolesna, ale powinnaś ufać ciału tylko profesjonalistom. Tylko doświadczeni specjaliści znają dokładną lokalizację wszystkich narządów, naczyń i włókien nerwowych, jak również prawidłowo je wywierać. Zasada procedury jest następująca: lekarz naciska na pewien obszar, aż do lekkiego dyskomfortu, a następnie trzyma to stanowisko aż do przyjemnego uczucia lekkości. Tak więc, wszystkie organy są przygnębione. Masaż wewnętrzny początkowo wykonywany jest w delikatnym trybie, a czas trwania i intensywność ekspozycji wzrasta wraz z każdą kolejną sesją. Po pierwszej procedurze są przyjemne doznania, a praca narządów jest znormalizowana.

W większości przypadków jest dziesięć sesji masażu. Częstotliwość zależy od indywidualnych cech. Tak więc procedury mogą być codzienne, lub w pewnym przedziale (nie częściej niż raz w tygodniu).

Wskazania do masażu

Pomimo faktu, że masaż wewnętrzny jest zalecany dla wszystkich osób, jest wiele chorób, w których jest szczególnie przydatne. Oto lista takich dolegliwości:

– zaburzenia żołądkowo-jelitowe;

– choroby pęcherzyka żółciowego, nerki, trzustka, pęcherz, wątroba;

– prostatitis, impotencja;

– zaburzenia ginekologiczne, w tym niepłodność;

– choroby skóry;

– konsekwencje różnych obrażeń;

– choroby układu oddechowego , układu sercowo-naczyniowego, kręgosłupa;

– zaburzenia metaboliczne.

Przeciwwskazania:

– nowotwory złośliwe;

– poważne choroby zakaźne (gruźlica, kiły);

– krwawienie i rozlany wyładunek.

Teraz wiesz, kto jest pokazany i przeciwwskazany do masażu trzewnego. Bądź zdrowy!