441 Shares 1855 views

Określ, który system Windows jest lepszy

Wielu użytkowników nie może sam zdecydować, który system operacyjny powinien zostać wybrany. Zanim zaczniesz zrozumieć, które systemy Windows są lepsze, przeanalizuj komputer lub laptop, dla których wybrano system operacyjny. Oznacza to, że przyjrzyjmy się cechom technicznym i jego celom. Wszakże najlepszy system operacyjny to nie najnowszy, ale najlepszy dla innych niż konkretne urządzenie.


Odpowiadając na pytanie, na którym systemie Windows jest lepszy, warto podkreślić trzy główne systemy, które są obecnie popularne. Jest to Windos X Pi ("Piggy"), "Seven", a także "Osiem".

Zacznijmy od "Piggy". Wielu nadal go używać. Jeśli zapytasz tych użytkowników o pytanie, który system Windows jest lepszy, nie wahają się powiedzieć, że to jest. Najbardziej stabilną budową jest 32-bitowa, profesjonalna wersja "Service Pack 3", która została wydana w 2008 roku. Ta wersja nadaje się do każdego komputera, niezależnie od specyfikacji technicznych. Jedynym minusem jest to, że ten system nie obsługuje więcej niż cztery gigabajty pamięci RAM. Jeśli więc urządzenie ma większą szybkość, to nie będzie to działało.

Warto również zauważyć, że jeśli dysk twardy ma interfejs IDE, wszystko jest w porządku, a jeśli SATA, musisz zmienić ustawienia w BIOS-ie. W tym ostatnim przypadku będziesz poddawany okresowemu niebieskiemu ekranowi. Jeśli chodzi o laptopy, nie zaleca się instalowania "Piggy" na urządzeniach wydanych po 2009 roku. Praktyka wykazała, że w tym przypadku, zawieszenie, niebieski ekran "śmierci" i okresowe zamknięcia staną się Twoimi stałymi "towarzyszami".

Przechodzimy do Siedmiu. Który Windows 7 jest lepszy? Jedyną odpowiedzią jest wersja maksymalna. Zaprojektowany do bardziej nowoczesnych maszyn. Interfejs dysku twardego musi być SATA, ponieważ IDE jest zbyt stary dla tego systemu. Może być porównany z silnikiem parowym, który jest zainstalowany w najnowszym modelu Mercedesa. RAM wymagał co najmniej dwóch gigabajtów. Trzydziestu dwóch cue zajmuje około 1 GB, a sześćdziesiąt cztery bit wymaga prawie 2 GB. Ale poza tym, musisz mieć również pamięć o innych programach. Dla nowych laptopów – będzie to doskonała opcja. Więc nie myśl o tym, który system Windows 7 jest lepszy, i umieść maksymalną wersję na takich urządzeniach.

Chciałbym powiedzieć kilka słów o systemie Windows 8. Do tej pory jest to dość udane tworzenie firmy Microsoft. Jeśli potrzebujesz porządnego systemu dla tabletu, to jest to, czego potrzebujesz. Warto zauważyć, że G8 jest znacznie szybszy niż wszystkie powyższe platformy. Pod jego kontrolą komputer szybko uruchamia się i wyłącza się jeszcze szybciej. Ale na laptopach musisz się przyzwyczaić do nowego interfejsu i funkcji. Co do głębokości bitowej, to wszystko jest takie samo jak w przypadku "Siedem". Wersja 32-bitowa obsługuje do czterech gigabajtów pamięci RAM. Jeśli masz więcej pamięci RAM, zainstaluj wersję 64-bitową.

To wszystko, co chciałem wam powiedzieć o nowoczesnych systemach operacyjnych. Mam nadzieję, że znalazłeś odpowiedź na pytanie: "Co lepsze?".