410 Shares 9861 views

Obornik jako nawóz dla roślin ogrodowych i warzywnych

nawozy organiczne są bardzo przydatne dla roślin. Szczególnie nadaje się do wzbogacania gleby zawsze uważana była za nawóz. Regularnie czyni go w łóżku, nie można już używać innego nawozu. Rośliny będą miłe uczucie do tej strony.

Obornik jako nawóz zawiera wiele składników odżywczych. Jednak używać i przechowywać musi mieć rację. Świeży obornik w łóżkach, na której rosną warzywa, zazwyczaj nie zrobić. Pereprevaya, to przydziela dużo ciepła. W związku z tym, można łatwo spalić korzenie roślin. Świeże nawóz rozcieńcza się wodą do jednej i dodaje do mieszaniny mało popiołu. Rozwiązanie to ostrożnie, starając się nie spaść na liściach, podlewane łóżka. Następnie, gleba musi być przelana nawet wody.

Nepereprevshy nawozu jako nawozu wprowadza się do gleby na jesieni. Jest najczęstszym sposobem. Faktem jest, że w okresie zimowym jest to trochę czasu, aby rozkładać, nie stracić niektóre składniki odżywcze, na przykład azot, jak by się stało, jeśli jest przechowywany na zewnątrz. Wiosną nawozu natychmiast zaczyna „nakarmić” roślin. Kopać ziemię w tym samym czasie na łopatą bagnetowym.

gnojowicy jako nawozu przechowywać w stosach. W tym wstępnie ułożone maty z ziemi lub opadłych liści, które będą pochłaniać stand-błoto. 20 cm warstwę przesunięcia nawozu złoża torfu glebę lub listowie samej wysokości. W zimie pokryte ziemią, a nawet top dodatkowo izolowane folią.

Istnieją różne rodzaje odchodów. W jej skład, są one niemal identyczne. Jednak niektóre drobne wydajność nadal jest nieco inna. Koń, na przykład, bardzo pożywne i rozkłada się szybciej niż inne gatunki, tworząc próchnicę. Ale krowa gnój jako nawóz działa znacznie dłużej. Ponadto, dla większości ogrodników to bardziej dostępne. Jest to najbardziej powszechnie stosowana forma nawozu organicznego.

Pig nawóz jest nieco zakwasić gleby. Dlatego przed użyciem, to miesza się z niewielką ilością wapna. Ptasie odchody są silniejsze niż kilka innych gatunków. Dlatego przed użyciem go przez długi czas przechowywane w pryzmach kompostu pereprevaniya i nałożono na łóżku w małych ilościach.

Królicze nawozu jako nawóz stosuje się również w szerokim zakresie. Ten typ nawóz organiczny nie jest gorszy niż konia lub krowy, zawiera wiele substancji odżywczych. Szczególnie przydatne do tego w glebie, przepuszczalna lub kapusta, słoneczników oraz glinę.

Bardzo często korzystają z obornika jako nawozu i formy humusu. Proces rozkładu trwa zwykle 1-2 lata. Wynikiem humusu – czarna luźny waga. Zawiera także wiele składników odżywczych i niezwykle przydatna dla roślin. Może być stosowany do gleby, bez obawy o spalenie korzeni. Czasami ogrodnicy nie nawozić pojedyncze łóżka i po całej powierzchni ogrodu. Ilości nawozu mogą w tym przypadku zależy od składu gleby. Potem wykopali gleby z łopatą bagnetowym.

Korzystanie nawóz, może znacznie zwiększyć produktywność. Jest to jeden z najtańszych i przystępne dla większości rolników nawozów.