727 Shares 2057 views

Najgłupszych ras psów. Wykaz ras psów, które są trudne do szkolenia

Pracownik Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w imieniu Stenli Koren miał bardzo nietypowy badanie, którego celem było określenie najbardziej głupie ras psów. Lista sporządzona przez nich afgańskie psy, psy, Basset, chow chow i wiele innych. Krótki opis tych zwierząt można znaleźć w dzisiejszym artykule.


1. Bloodhound

Historia rasy jest kilka wieków. Pierwsze wzmianki o Bloodhound znaleźć w angielskich rękopisy, pochodzący z XIII wieku. Na terytorium Rosji, one dostarczane w czasie panowania Petra Velikogo.

Te silna psy różnią się niezwykły wygląd. Są one proporcjonalne, lekko wydłużone ciało z szerokiej kości. Na wydłużonym, wąskim i płaskiej głowie tworzą głębokie fałdy, wiszący na szyi. Pod harmonijnego bagażniku jest proste i proste kończyny. Bloodhound całe ciało jest pokryte krótkiej sierści. Jeśli chodzi o kolor, może być czarny czerwono-tan, brązowy z żółtym i czerwonym oznaczeń monotonii.

Oczywiście, Bloodhounds – nie najbardziej głupie ras psów. Ale mają silnie rozwinięty instynkt myśliwski, więc ich szkolenia powinny angażować profesjonalnym. Od pierwszych dni po zakupie szczeniaka, powinien pokazać granice tego, co jest dozwolone, więc łatwiej było dostosować się do nowych warunków. Nie jest konieczne, aby poddać kaprysy dziecka za prawidłowe jego zachowanie jest znacznie bardziej skomplikowana, niż to konieczne do wytworzenia nawyku. Te zwierzęta są dość uparty i nie będzie tolerować przemocy. W trakcie szkolenia będą musieli wykazać cierpliwość i jędrność.

2. Opis rasy Basenji

Jest to jeden z nielicznych psów hodowanych bez interwencji człowieka. Ich elegancki, tonkokostnoe ciało pokryte gładką jedwabistą włosy czerwone, czarne lub pręgowane z białymi znaczeniami. Standardowo pozwala również trzy-kolorowy kombinezon. Basenji łatwo zidentyfikowane przez dużą rozstawne dużych uszu, nóg i bruzd na czole. Wysokość dorosłych wynosi 38-43 centymetrów.

Basenji (opis rasy nie zmieści się kilka akapitów z kompresją) ma wesoły wesoły usposobienie. Ona nigdy nie będzie gryźć, warczenie lub atakować ludzi. Ten pies jest bardzo uparty i słabo reaguje na trening. Dlatego potrzeba właściciel za wszelką cenę osiągnąć posłuszeństwo. W przeciwnym razie, to straci wiarygodność w oczach zwierzęcia. Początkujący będzie bardzo trudno doprowadzić psy, tak aby uniknąć ewentualnych trudności, najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera.

3. Buldog angielski

Przedstawiciele tej rasy ma dość specyficzny zewnątrz. Mają silne ciało krępy z ciężkimi bez kości i dobrze umięśnione. Tylne łapy zwierzęcia trochę dłużej niż z przodu. Ponadto, nie są one tak silne i grube. Szeroką szyjką Buldog angielski wtapia się w dobrze zdefiniowanych więdnie i krótkie mocne plecy. Wysokość dorosłego wynosi 38-40 cm o wadze 22-25,5 kg.

Oczywiście, buldog angielski – nie najbardziej głupie ras psów. Ale jest na tyle złe, aby trenować. Winić jego naturalną niezdarność i powolność. Dlatego w procesie uczenia się zwierzęcia trzeba pokazać maksimum cierpliwości. Aby zapewnić doskonałe posłuszeństwo buldoga angielskiego z nim regularnie, zwracając uwagę nie tylko na rozwijających się nowych zespołów, ale przez długi czas i powtarzalności badanego materiału.

4. Chow

Jest to jedna z najstarszych ras. Historia tych zwierząt jest obliczana przez dwa tysiąclecia. Według jednej z najczęstszych wersje swoich przodkach są północne wilki żyjące w zimnych regionach, a następnie przeniesione do Chin. W procesie stawania się skała do jej szczytu krwi psów, Khyis i Spitz.

Chow różni silną zwartą sylwetkę. Ten pies ma prosty grzbiet, silną klatkę piersiową i masywną głowę ostrym przejście od czoła do szerokiego pyska. Przedstawiciele tej rasy jest łatwo identyfikowane przez niebieski lub fioletowy język i dziąsła samego. Te same zwierzęta są pokryte grubą Krem, niebieski, czerwony, czerwony lub czarnym.

W odniesieniu do szkoleń, te psy są trochę leniwi. W związku z tym, muszą stale motywować i motywować. Edukacja przedstawicieli tej rasy należy zająć się od pierwszych dni po zakupie szczeniąt. Ważne jest, aby wytrwać i konsekwencja. Ponadto, te psy potrzebują wczesnej socjalizacji.

5. rosyjski Hound

Jest to bardzo wysoki chudy pies z wąskim eleganckiej obudowie. Na długo spłaszczonej głowy są duże ciemnobrązowe oczy i małe spiczaste uszy, pokryte krótką sierścią. Rosyjski greyhound ma wąski, ale dobrze rozwiniętą klatkę piersiową i długi ogon szabla. Wysokość dorosłych mieści się w zakresie od 68 do 86 centymetrów.

Pomimo faktu, że rosyjska greyhound jest uważana za najbardziej głupi pies rasy, ma wyśmienitą mentalność. Ona jest bardzo drażliwy, wrażliwe na ból i nietolerancyjny agresji ze strony właściciela. To zwierzę ma silny plastikowymi, błyskawiczną reakcję i zdolność do rozwijania prędkości szybkiego. Właściciel jest zobowiązany od najmłodszych lat wystawa, jaka jest różnica między rzeczywistością domu i polowania. Podczas spaceru do charta nie ma się na polowanie dla każdego poruszającego się obiektu, konieczne jest, aby wypracować automatyzmu polecenie „Next”.

6. Jamnik

Przedstawiciele tej rasy mają francuskie korzenie. Pierwsze wzmianki o psach, podobny do psa basset, pojawiła się w średniowieczu. Według jednej z wersji, są potomkami Bloodhound, teriery i jamniki. Są one łatwo rozpoznawalne przez długie miękkie uszy i smutny wygląd.

Jamnik – rasa psa, charakteryzuje się masywnym ciałem i dobrze umięśnione nogi. Pomimo pozornej dysproporcji, zwierzęta te są doskonale wyważone i pełne wdzięku. Mają szerokie plecy, wypukłe w okolicy lędźwiowej i szeroką pierś. Wysokość dorosłych wynosi nie więcej niż 40 cm, a masa wynosi około 30 kg.

Edukacja Bassett – dość kłopotliwe zadanie. Proces szkolenia musi płynąć w formie gry. Podczas treningu, właściciel będzie musiał liczyć się z samowystarczalności i silnej osobowości swojego oddziału. Aby pies nie tracą zainteresowanie w szkoleniu, nie jest konieczne ciągłe powtarzanie tego samego polecenia. Zwierzę nie może winić i karać, inaczej straci zaufanie do właściciela. Aby osiągnąć pożądany efekt, często chwalą jego basset hound i zachęcić do jego delikatność.

7. Pekińczyk

Domem dla tych rozpieszczonych psów dekoracyjnych są Chiny. Jeszcze kilka lat temu były uważane za święte zwierzęta, i mieszkał w Pałacu Cesarskiego. Z biegiem czasu, doszli do innych kontynentach i zyskały ogromną popularność wśród hodowców psów z całego świata.

Są squat krępy piesek dorasta do 25 centymetrów. Niewielką ciało pokryte grubą pluszu płaszcz są stałe albo kropkowany płaszcz. Przedstawiciele tej rasy jest łatwo identyfikowane przez dużą głowę o niskim czole i krótkim spłaszczonym pyskiem, który niekoniecznie musi być ciemna maska.

Szkolenie Pekińczyk skomplikowane i niezależnej narcystyczne usposobienie psa. Aby przezwyciężyć tę funkcję, można użyć traktuje i wytrwałości. Zabronione jest krzyczeć na psa i zastosować efekt fizycznej. W przeciwnym razie ładny pekińczyk przekształcić krnąbrnego agresywnego psa.

8. afgański Pies

Jest to dość starożytna rasa psa. Jej wizerunek można zobaczyć na freskach skalnych znalezionych w jaskiniach Iranie. W swojej ojczyźnie, zwierzęta te są uważane za narodowy skarb państwa.

Afgański wyróżnia elegancki, znakomity artykuł i królewski chód. Jest łatwo rozpoznawalny przez dumnego spojrzeniem pięknych oczu. harmonijny ciało psa pokryty jest gęstym, prostym, jedwabistym włosem. Niezależnie od koloru na twarzy musi być ciemna maska.

Specyficzny charakter Afgański To wpływa na proces edukacyjny. Uważa się, że jest to bardzo kapryśna, mściwy i głupi pies, prawie niemożliwe, aby trenować. W rzeczywistości sytuacja jest nieco inna. Niedoświadczeni właściciele często wiele błędów i nie dać pożądanego rezultatu. Dlatego ci, którzy chcą uzyskać zgodnego Afgański, trzeba poprosić o pomoc profesjonalnego instruktora.