508 Shares 2476 views

Strony historii: Akimov Teatru w Petersburgu

Akimov Teatr w Petersburgu w 2019 roku, aby uczcić swoje 90-lecie. Założona w 1929 roku, to jest do dziś uważana za jedną z najbardziej popularnych w północnej stolicy.

Historia teatru: coraz

teatry komediowe znajdowały się w kupców budowlanych Eliseev od 1904 roku. znajdowały się na drugim piętrze, powyżej słynnej na całym sklepie miasta, w tym „Newski farsy” i „groteska”.

W 1929 roku przeniósł się tu niedawno założył Teatr Satyry, który prowadził słynny David Grigorevich Gutman, który przybył z Moskwy do Leningradu. Tam pracował jako główny reżyser i dyrektor artystyczny Teatru rewolucyjnej satyry. Jednocześnie, od 1924 do 1929 roku pracował w Gutman leningradzkim Teatrze Satyry, wystawił występy w operetce Moskiewskiego Teatru i Music Hall. Od 1930 roku, Gutmann był dyrektorem w Leningradzie Music Hall i Teatru „Komedia”, utworzony z „Passage”.

W 1931 roku Teatr Satyry Leningrad został połączony z „Komedii”, a nazwa była odpowiednia – Teatr komedii i satyry. Ale jego los mógłby być inny, gdyby w 1935 roku jako szef Gutmann dyrektora nie zastąpił Nikołaj Pawłowicz Akimov. Zachował życie teatralne.

"Akimovka"

Od 1935 Akimowa potomstwo stał się znany jako Teatr Komedii. N. P. Akimov się rewolucyjne zmiany w jego życiu: prawie całkowicie zmienił skład spółki i zmienionego podejścia do produkcji. Zgodnie z nim, teatr został uznany za jednego z najlepszych w kraju. I że ponieważ ludzie zaczęli nazywać Teatr Akimova.

We wczesnych latach nowego teatru na scenie świeciła jedna z wielkich aktorek Leningradzkiego Elena Mavrikievny Granovskaya dla których zostały napisane wszystkie główne role. Wraz z Leonidem Utesov i Nikołaj Czerkasow zagrała główne role w wodewilu, odmiana Ferris i pierwsze radzieckie komedie. W 1930 roku, repertuar teatru jest uzupełniana występy na słynnym tekstów o Lope de Vega, Sheridan et al. Występy były tak jasne i spalanie, które spowodowało niezadowolenie rządu. Teatr grał Olga Arosiewa Sergey Filippov, Elena Junger, Erast Garin i innych. A liczbę produkcjach, takich jak "Cień", "Dragon", zostały opracowane specjalnie dla "Akimovka".

Pod koniec 1940 roku, N. P. Akimov został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska dyrektora naczelnego i ogólnie tej dziedziny działalności w odniesieniu do molestowania. Ale po śmierci Stalina, w 1956 roku, wrócił, a teatr znalazł swoją popularność ponownie. Akimowa na krótko przed śmiercią, w 1967 roku został pracownikiem naukowym.

po Akimowa

Po Akimov Comedy Theatre na czele z takimi reżyserami jak Vadim Sergeevich Golikow (1970-1976), Petr Naumovich Fomenko (1972-1981), Dmitrij Hananovich Astrachan (1991-1995). Od 1995 roku stoi na czele Tatiana Kazakova. Repertuar kawałki, które nie tylko interes publiczny, ale także sprawiają nam myśleć o wielu problemach społeczeństwa jako całości i każdej osoby indywidualnie. Ale oni nie są nudne-budujące. Wszystkie występy są nieoczekiwanych zwrotów akcji, ich jasność jest zdobione kostiumy, niezwykłe krajobrazy, humor i ironia, muzyka i taniec. Najbardziej znany spektakl współczesnego teatru była gra Evgeniya Shvartsa „Cień”.

W dniu 85. rocznicy stałej wystawy otwarto w foyer, wystawę, która prezentuje unikalne eksponaty – kilka zestawów zachowanych modeli z przedstawień „Akimov” porów. Tradycja takich wystaw do występów przedstawił się nawet N. P. Akimov. I ważne jest dla teatru.

Od 2017 roku teatr pracuje na dwie zmiany, dzięki czemu można osiągnąć różne występy więcej kategorii widzów. Dzięki Akimov Comedy Theatre Petersburgu obejmuje edukację teatralną i młodszego pokolenia. W repertuarze przedstawień prezentowanych przez J. przedmiotów. Rodari, Rudyard Kipling, Aksakov, E. Schwartz i inni. Przedstawienia dla dzieci są jasne, muzyka, z dobrym poczuciem humoru, a co najważniejsze, uczą dobroci i uczciwości, przynieść przyzwoitości i prawdomówność, miłość bliźniego i szacunku dla ludzi w ogóle.

Adres Akimov Teatr – Sankt Petersburg, Newski Prospekt, 56. Stacja metra "Gostiny Dvor". Kąt przy ulicy Bolshaya Sadovaya.

Unikalna budowa

Budynek, w którym znajduje się do dnia dzisiejszego Akimov Teatralnej w Petersburgu jest słusznie dumny. Jest to zabytek architektoniczny epoce północnej secesji, wybudowanym w 1904 roku, zaprojektowany przez Gavriila Vasilevicha Baranovskogo.

Gdy budynek został wzniesiony, z jego wyglądu, spowodował wiele kontrowersji w społeczeństwie Petersburg: niektórzy uważali, że to zbyt pretensjonalne i jak tort, podczas gdy inni podziwiali śmiałe pomysły autora. Z punktu widzenia obiektu docelowego spełnia wszystkie wymagania klientów. Na parterze od przedniej elewacji jest ogromny wizytówką bogatych deli miejskich. Poprzez olbrzym szkło może być postrzegana nie tylko bogactwo wnętrza, ale także słynne kryształowe żyrandole, wisiorki musujące tak jasno, jakby były zrobione z prawdziwych diamentów.

Deli Akimov Teatr w Petersburgu, należąca do partnerstwa „Eliseev braci” i został zbudowany na zlecenie Grigoriya Grigorevicha Eliseeva. Fasady go poddawano obróbce kamienia naturalnego różowy kolor i ozdobione witrażami, łuki i rzeźby na konsoli znajduje się na drugim piętrze. Figury zostały wykonane przez rzeźbiarza A. Adamson i reprezentowane alegorie przemysłu, handlu, sztuki i nauki.

hale budowlane zdobiły wielkie lustra, marmurowe liczniki, mahoń, ozdobione fantazyjnymi świateł.

Cechą charakterystyczną Petersburgu Teatru Akimowa nadal pozostaje. Nie istnieje, być może, jeden mieszkaniec stolicy kulturowej, która jest co najmniej raz lub były w jego murach.