281 Shares 1474 views

Prawidłowe algorytm z próbek krwi żyły

Do tej pory, to trudno sobie wyobrazić bez leku badań biochemicznych surowicy lub osocza, ponieważ przeprowadzone testy są bardziej pouczające dla lekarzy niż skarg pacjenta i dobrego samopoczucia. Niemal natychmiast po zakończeniu rozmowy o pomoc w klinice lub przyjęcia do szpitala lekarz przepisuje przeprowadzenia takich badań. Jednak, aby uzyskać wiarygodne dane dotyczące stanu zdrowia pacjenta jest oparty nie tylko na nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości odczynników laboratoryjnych medycznych. Duże znaczenie ma prawidłowa próbkę krwi z żyły. Manipulacja algorytmem i Przygotowanie pacjenta do płynów ustrojowych ogrodzenia mają znaczenie w diagnostyce i dalej określa najbardziej odpowiednie leczenie.


Badanie Wytwarzanie

Nie od razu po rozmowie z lekarzem, aby uciec z laboratorium biochemicznego lub pokoju manipulacji dla krwiodawstwa. Najprawdopodobniej w pokoju manipulacji nie weźmie niczego, ponieważ jest to konieczne do przekazania mały trening prowadzenia pobieranie próbek krwi z żyły obwodowej. Algorytm ten trening jest następujący. W przeddzień przed manipulacją nie powinno być bardzo mocno obiad.

Jedzenie powinno być lekkie i kolacja – nie później niż 19 lub 20 godziny na dobę. Zbyt ciężkie, tłuste, pikantne żywności może zmienić parametry biochemiczne krwi, co może prowadzić do błędnych wyników. Ponadto, w godzinach porannych, przed faktycznym badań, nie jest konieczne, aby zjeść śniadanie, bo krew daje się na pusty żołądek.

Sprzęt potrzebny do pobierania krwi z żyły

W zależności od sposobu, za pomocą sprzętu zostanie przeprowadzona pobieranie próbek krwi, lista potrzebnych materiałów może zmieniać się nieco inną technikę rysowania krew z żyły. gdzie algorytm manipulacji pozostaje zasadniczo takie samo. Gdy ogrodzenie z normalnym strzykawki potrzebie:

  • opaski;
  • Wymazy z wełny lub bawełny;
  • antyseptyczne (70% alkohol);
  • sterylnej strzykawki jednorazowego użytku;
  • sterylne zasobnika medycznych;
  • serwetki;
  • kombinezony medyczne;
  • rury.

Jeżeli algorytm odbywa się z próbek krwi przez żyły system próżniowy potrzebę probówki i sterylnej jednorazowej strzykawki wyeliminowane. Ponadto, pomieszczenie manipulacji musi być obecne: fotel dla pacjenta, stojaki lodówce rur instalacyjnych.

Ogólne zasady przygotowania procedury pobierania próbek krwi

Przed wykonaniem wkłucia dożylnego do wiadomości personelu medycznego musi być poinformowany algorytm do rysowania krew z żyły. Przed przystąpieniem do części praktycznej z was musi umyć ręce, obowiązkowe jest zgodne z zasadami higieny. Następnie należy umieścić na szlafroku, a także innych ochronnej odzieży medycznej. Po personel medyczny będzie gotowy do zabiegu w sali manipulacji jest zapraszany do pacjenta. Rejestruje kierunek pobierania krwi, a także w celu zidentyfikowania osobowości pacjenta. Następnie wyjaśnienia procedury, pacjent siedzi na krześle, urządzenia niezbędne jest przygotowany i przeniesiony do procedury pobrania.

Przygotowanie wkłucia dożylnego Miejsce odbywania

Gdy wszystkie urządzenia są przygotowane, pielęgniarka przechodzi do manipulacji pobierania próbek krwi. W tym celu najczęściej wykorzystywane łokciowego Wiedniu (z powodu jego lokalizacji i dostępności powierzchni). Musisz wybrać proponowaną lokalizację na przebicie, sprawdź go i palpacyjnie naczynie. Następnie nałożyć opaskę uciskową powyżej zamierzonym miejscu nakłucia. Pakuły muszą być oddane w taki sposób, że nie została przekazana przez statki krwi tętniczej i przepływ krwi w żyłach przystanku. Poniżej znajduje się poprosić pacjenta kilkakrotnie wycisnąć pędzel w pięść, w celu zwiększenia przepływu krwi. Jeśli z jakiegoś powodu pacjent nie ściskać dłoń w pięść z proponowanym miejscu nakłucia może ciepłe poduszki. Ciepło będzie promować rozszerzenie naczyń i wzrost natężenia przepływu krwi.

Po dezynfekcji miejsca nakłucia. Aby to zrobić z jałową gazą lub watą w ruch okrężny od środka w kierunku obwodu, przetwarzanie odbywa się z powierzchnią skóry. Przetwarzanie jest wykonywane dwukrotnie i czekać całkowitym wyschnięciu roztworu antyseptyczne. Po zabiegu, badanie palpacyjne żylnego naczynia nie jest wykonany.

Algorytm do pobierania krwi z żyły przy użyciu jednorazowej strzykawki

W tej procedurze przygotowania niezbędnego wyposażenia i otwarty strzykawkę. W tym samym opakowaniu, ze strzykawką, która odbyła się w lewym skrzydle przezroczystej nosa w dół siebie. Sekcja zwłok odbywa się poprzez jednoczesne zerwanie części papieru ruchu tłoka strzykawki z prawicy własnego. Następnie, bez usuwania strzykawkę pełną pudełka, włożyć igłę do wstrzykiwań. Aby to zrobić, trzeba wziąć produkt tłoka i zakładek bocznych i wprowadzić igłę. Gdy igła wstrzykująca jest umieszczona na końcówce strzykawki, opakowanie może być całkowicie usunięta.

Z igłą odstaje pokrywą ochronną i wykonane nakłucie żyły. W momencie penetracji igły do naczynia uderzanie uczucie pojawia się w próżni, a niewielka ilość krwi pojawia się w nosie strzykawki. Kontrola położenia igły prowadzi się przesuwając tłok, w którym krew żylna strzykawka musi przepływać. Następnie schemat blokowy próbki krwi z żyły w następujący sposób. Jeżeli krew dostaje się do pozycji strzykawki i igły są zamocowane w stosunku do zbiornika i powoli dalej ciągnąć tłok do pożądanej ilości krwi. Następnie wiązka usunięto, a strzykawkę i igłę usuwa się z naczynia. Miejsce przycisku nakłuwania sterylne bawełna lub gazy bloczek zanurzony w roztworze antyseptycznym.

Pacjent w tym przypadku jest proszony o zgiąć rękę w łokciu. Igła ze strzykawki w pojemnik jest odprowadzany, a krew na ścianie wlewa się do probówki. Po tym wszystkim krew będzie w probówce, strzykawka jest usuwana do pojemnika ze środkiem dezynfekcyjnym. Reasumując powyższe, należy stwierdzić, że gdyby przeprowadzono pobieranie próbek krwi z żyły, algorytm działań i umiejętności muszą być wypracowane dobrze w teorii, jak iw praktyce.

Algorytm do pobierania krwi z żyły za pomocą układu próżniowego

Do tej pory, postępu technicznego, w tym w medycynie, nie stoi w miejscu. Zamiast zwykłej strzykawki może być przeprowadzona z systemu próżniowego do pobierania próbek krwi żyły. Algorytm nie różni się zbytnio od tej w ogrodzeniu krwi za pomocą strzykawki. W czasie pobierania krwi przy użyciu systemu próżniowego jest przygotowany do igły do nakłuwania i wstawić ją w uchwycie. Chwytając przedramienia pacjenta lewą ręką na 3-5 cm poniżej proponowanym miejscu igieł iniekcyjnych, napina skórę i produkują wkłucia dożylnego. Kiedy igła jest wprowadzana wraz z uchwytu pod kątem w przybliżeniu 15 stopni.

W przypadku kontaktu z krwi żylnej występuje w komorze igły wskaźnika. Następnie zrobić rurkę instalacyjną do uchwytu i pobierania próbek krwi żylnej z systemu próżniowego. Algorytm jest następujący: ustalić położenie uchwytu igły oraz w naczyniu, a prawą ręką naciskając na dnie rury odbywa się zainstalować go w uchwycie. Jeśli rura działa, po instalacji w jej krew zaczyna płynąć.

Po napełnieniu tuby jest usuwany z uchwytu. Kiedy krew rysunku kilku rur muszą zachować prawidłowe napełnianie kolejności. Po zakończeniu procedury igłą do pobierania próbek krwi jest usuwany wraz z uchwytem, nakłada się na przebicie sterylne podpaska zwilżonego antyseptyczne lub klejonego bakteriobójcze gipsu.

Probówki do pobierania krwi są odpowiednio oznakowane: oni wskazać nazwisko i imię pacjenta, jego wieku i numeru identyfikacyjnego. W przypadku zautomatyzowanego systemu analizy biochemicznej rury przyklejony identyfikacji kodu kreskowego. Zatem algorytm wygląda z vakutaynerom próbek krwi żyły.

Należy zauważyć, że jak w przypadku pobrano krew strzykawką, tak szybko, Wiedeń przebite i krew zaczyna wpływać do strzykawki i probówki naprężenie uprzęży zostać złagodzone. Przedłużone zaciskowy może prowadzić do zmiany nie tylko białka i elektrolitu składu krwi, lecz parametry krzepnięcia i składu gazu. Poprzez raz pierwszy próżniowy do pobierania krwi z żyły, kolejność działań niezbędnych do dokładnego dostrojenia układu do szkolenia, aby nie popełniać błędów w procesie rzeczywistej realizacji.

Pobieranie krwi u dzieci

pobieranie krwi żylnej algorytm u dzieci nie różni się od dorosłych. Jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy przeprowadzaniu tego rodzaju manipulacji – że dzieci boją się takich procedur w każdym calu. Dlatego też, jeśli krew jest pobierana od dzieci jest w toku, konieczne jest, aby dbać o obecności zakłóceń dla dziecka (np, jasne i kolorowe zabawki lub panele multimedialne). Po przełączeniu skupić się dziecku, aby nie zwrócić na bieżące wydarzenia.

Komplikacje pojawiają się, gdy pobierania krwi z żyły

Szczególną uwagę podczas nakłucia żyły należy zwrócić uwagę na możliwość powikłań po zabiegu. Aby ich uniknąć, należy dokładnie przestrzegać zasad aseptycznych i antyseptyczne, i ściśle przestrzegać wkłucia dożylnego algorytmu. Tylko ścisłe przestrzeganie algorytmu pomoże uniknąć krwiaki i występowanie infekcji w miejscu wstrzyknięcia.

wniosek

Zgodność z próbką algorytm krwi z żyły jest kluczem nie tylko brak powikłań po zabiegu nakłucie żyły sobie, ale również w celu uzyskania rzetelnych badań biochemicznych.