827 Shares 4552 views

95 benzyna. Koszt benzyny 95. Benzyna 95 lub 92

Jak wiemy, dla każdego silnika spalinowego wymaga pewnej części tlenu i paliwa. W prostych słowach, każdy nowoczesny samochód nie może poruszać się bez benzyny lub oleju napędowego. Wydawałoby się, że tam jest ciekawego w tej sprawie, jak benzyna? Ale dziś, dowiesz się wszystkich interesujących faktów, które wcześniej nie były znane. Tak więc, 95 benzyna – Co jest specjalnego w tej cieczy?

Proces wytwarzania paliwa z ropy naftowej

Jak olej napędowy, substancja powstaje w rafinerii. Jednym z tych potężnych firm, można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Tutaj z konwencjonalnej olej produkowany wysokooktanowej benzyny i innych paliw. W tym samym paliwa utworzony we frakcjach oleju selekcyjnych, które wygotować się w wysokiej temperaturze (około 100-300 stopni Celsjusza). Paliwo pierwsza klasa uzyskuje się przy 100 stopniach Celsjusza. Benzyna Klasa II – na 110-130 stopni. Już w temperaturze powyżej 265 stopni i nafty produkowane.

W małych ilościach benzyny 95 uzyskuje się przez obróbkę łupków bitumicznych i węgla. W niektórych przypadkach, produkcja wymieniony płyn jest gazem naturalnym i innych surowców z węglowodoru. Również w CIS często praktykowane techniki selekcji frakcji paliwowych z zastosowaniem żywicy koksowanego stosowania dodatkowego oczyszczania.

Zakres zastosowania w różnych dziedzinach

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, głównym obszarem zastosowania cieczy – a silniki tłokowe wewnętrznego spalania. Ponadto rozróżnia się drogi i paliwa lotniczego. Ostatni charakteryzują się wysoką jakością i specjalnymi właściwościami eksploatacyjnymi. Nowoczesne paliwa do silników odrzutowych muszą spełniać szereg zatwierdzonych zastrzeżeniach, które zapewniają niezawodne i dobrze skoordynowanej pracy silnika spalinowego. Jednocześnie benzyna lotnicza powinna mieć dobrą zmienność. Ta cecha pozwala na uzyskanie wysokiej jakości i jednorodnej mieszaniny paliwa z powietrzem w każdym trybie i temperatury roboczej. Sam proces spalania powinno nastąpić bez detonacji, oraz we wszystkich trybach pracy. Do długotrwałego przechowywania paliwa lotniczego nie zmienia się jego skład i nie ma żadnego negatywnego wpływu na zbiornikach, w którym jest on zawarty, a na przeważającej części układu paliwowego.

benzyna samochodowych 95 i AI-92 (alternatywna)

Teraz więcej paliwa samochodowego. Wielu kierowców, szczególnie właściciele samochodów zagranicznych, często drapania głowy: co lepiej wypełnić paliwo – benzyna 95 lub 92 minut? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo niejednoznaczny. Fakt, że A-92 nadaje się tylko do tych samochodów, które zostały wyprodukowane w latach 80-tych ubiegłego wieku. Już od lat 90. niemal wszyscy producenci samochodów na świecie zaczęła produkować samochody napędzane benzyną o minimalnej liczbie oktanowej 94. Oznacza to, że prawie wszystkie nowoczesne samochody powinny być wylana tylko AI-95. A w ogóle, wymagania dla oktanowej twierdzi producenta (liczba ta może być postrzegana w każdej instrukcji).

Osobiste grzechy Wkłady krajowe

Jednak nie tylko z notoryczny jakość paliwa oktanowa zależy. Określa się ją w obecności kwasów, rozmaitych związków organicznych, siarki i zanieczyszczeń mechanicznych. Niestety, zawartość procentowa wszystkich powyższych elementów w naszym Wypełnienie znacznie wyższa niż normalnie, a państwo standard GOST określone. W wyniku tego, wysokie stężenie siarki, osadów, a czasami wody spalanie benzyny rozpoczyna proces detonacji. W związku z tym okres trwałości silnika jest znacznie zmniejszona, a nawet układ paliwowy jest poważnie zatkany. Szczegółowe informacje na temat silnika z częstego użytkowania takiego paliwa podlega czynników korozyjnych smolo- i powstawanie dwutlenku węgla. Oczywiście, jeżeli paliwo jest dostarczane do silnika bezpośrednio, bez przechodzenia przez filtry paliwa, a następnie przy pierwszym uruchomieniu silnika można łatwo przesłać do składowiska. Po tym wszystkim, filtrem, zamontowane na przenośniku ze wszystkim producent zagraniczny samochód zbiera w sobie brud i osady, które mogą dostać się do komory spalania. W związku z tym, eksploatacja zasobów na naszych drogach jest 10-15 tysięcy kilometrów (w porównaniu do 60-80 tysięcy w Niemczech!).

Jaki jest implikacją tego dokonać? Jeżeli wymogi techniczne samochodu jest przeznaczony do spożycia przez AI-95, w żadnym wypadku nie powinien wlać do baku swojego 92-go, ponieważ może to pogorszyć silnik i układ paliwowy.

o etykietowaniu

Wcześniej mówiliśmy o benzynę AI-95 i AI-92. Ale poza tym produkowane paliwo i inne liczby oktanowej w krajach WNP. Ten AI-72 AI-76 AI-80 AI-91 AI-93, a Al-98. Ponadto, benzyna może być wytwarzana w wielu odmianach i jest ołowiowej i maloetilirovannym bezołowiowej. Istnieją również różnice między letnich i zimowych rodzajów paliwa, ale w większym stopniu, różnica ta dochodzi do oleju napędowego, ponieważ zamarza w temperaturze -10 stopni Celsjusza. Na stacji benzynowej paliwo mogą być malowane w różnych kolorach. Na przykład, 72 minut benzyna staje się różowy odcień, 76-cia – Żółty i 92 minut i 93 minut – pomarańczowo-czerwony. Najdroższe, 98., malowane w kolorze niebieskim. W krajach zachodnich, bardzo często można znaleźć znaki, które mówią, że dostępne na rynku 95 benzyna „Premium” i „Regular”. A jeśli mamy te reklamy są wykorzystywane jako chwyt reklamowy, to, powiedzmy, w Niemczech, oznacza to, że olej należy do klasy 1 ( „Premium”) o liczbie oktanowej 97-98 lub druga ( „Regular”), co odpowiada między 90-94. można kupić benzynę „super” W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, o liczbie oktanowej 99-102. To często wlewa się do samochodu marki luksusowe sportowej.

Cena paliwa

Koszt benzyny we wszystkich 95 krajach różni się i ciągle się zmienia. Wydaje się, że tylko kilka lat wstecz na naszych stacjach benzynowych AI-95 sprzedany za 24-28 rubli. na litr. Obecnie wiele stacji benzynowych cena wzrosła do 35-36 rubli za litr (na przykład 95 „Lukoil” benzynowych).

W Turcji, paliwo jest sprzedawane do ponad 2 $ za litr, jeśli chodzi o nasze pieniądze to około 70 rubli. W przybliżeniu taki sam koszt paliwa w krajach skandynawskich i Unii Europejskiej. Jednak jakość paliwa jest znacznie różni się od naszego, i w znacznie lepszy sposób.