767 Shares 3827 views

Lexicon – to nauka, która bada zestaw słów

Określenie w nagłówku niniejszego artykułu, ma dwa znaczenia. Definicja słownictwa może być tylko dwie drogi: to zjawisko językowe, studia i jego nauki.

Jaki jest leksykon

Po pierwsze, słownictwo – pewien zestaw słów danego języka, produkt (w tym przypadku również mówić o tezaurus), człowieka. W tym ostatnim przypadku, często można znaleźć metodyczne określenie „słownictwo”.

Po drugie, leksykologii – jest badaniem słowa. Mogą badać od wielu kwartałów: to ogląda, aby zobaczyć, jak zmiana jednostek uczestnictwa konkretnego języka, i nad tym, jak podobne lub różne dialekty blisko, i jak każdy z tokenów. niektóre zagadnienia ogólne są również tam. Odnoszą się one do słów w ogóle.

Logology

Słowo może być badane z różnych stron. Morfologia biorąc pod uwagę jej znaczenie, morphemics gramatyczną i słowotwórstwo – jego morphemic strukturę i model. Lexicon – jest badanie słowo jako takie: jego znaczenia, historii i stosunków z innymi jednostkami językowymi.

Słowo (lub elementów leksykalnych, żetony) w języku stanowią ciekawy, żywy i harmonijny w własny system. Niektóre z nich są bardzo podobne do innych osób w rozumieniu i są często używane zamiennie (jest układ synonimiczne), podczas gdy inne są przeciwne w rozumieniu (IT antonimy i blisko, podobne zjawiska). Można współistnieć w jednym tekście, inne są tak sprzeczne, że ich użycie w jednym tekście wygląda dziwne lub śmieszne. W niektórych przypadkach należy stosować urządzenia samodzielnie, w innych ich stosowanie jest całkowicie nie do przyjęcia (kwestie te są obsługiwane przez styl). Dlatego, jak słownictwo z badań naukowych nie tylko każde słowo z osobna, ale sama, jej zasady, przepisy ustawowe, wykonawcze i potencjał systemu.

sekcje słownictwo

Jak widać, słownictwo – to nauka o rozległym obszarze zainteresowania, więc każdy kąt spojrzenie na słowo lub system słowniku bada swoją specjalną sekcję. Przede wszystkim, wśród nich onomasiology (nauka „nazywania” lub „kategoria”), semantyka i semazjologia (w nich odkrywa sens, wartość jego struktura) frazeologii (studia o tej samej nazwie zjawiska językowego) onomastyka (z uwzględnieniem istniejących już nazw ), etymologia (nauka o pochodzeniu słów), styl (z których wspomniano powyżej) i leksykografii (opis skupia się na słownictwie, tworzenia słowników).

Na niektóre z tych odcinków będziemy przyjrzeć się bliżej w tym artykule.

frazeologia

Słownictwo – to nauka nie tylko słowa, ale takie kombinacje, które stanowią silny związek. Ta „jedność” jest tak niepodzielne, które działają w mowie jest prawie na równi ze słowami. Takie kombinacje są nazywane frazeologia.

Jest to dobrze znane z takich wyrażeń jak „dwa w rodzaju”, „drapać dno beczki”, „dom paznokci nie jechać” i tak dalej. D. Każda z tych słów w składzie takich kombinacji jest niemal stracił swoje znaczenie. Nie znając sens frazeologicznych jednostki, często jest to niemożliwe „wycofać” z punktu widzenia jego składowych „części” (jak to nie jest całkiem tokeny, lingwiści twierdzą, że to „element” phraseologism). Takie formacje są często przegrodami cudzoziemców ze względu na fakt, że ich znaczenie – nie jest sumą znaczeń słów, ale raczej, albo zwinięte w historii artystycznej ekspresji lub jakiegoś obrazu. Historia powstania frazeologii – jeden z najbardziej popularnych i ekscytujących obszarów badań.

Te stałe połączenia, wraz z obecnymi żetony są także w ścisłym powiązaniu ze sobą, oraz z jednostek słownikowych. Tak więc, jeśli mówimy dokładnie leksykon – to nauka słów i idiomów.

etymologia

Jego historia jest nie tylko każdy phraseologism, ale każdy żeton. Lexicon – jest badanie obecnych i ostatnie słowa. Etymologia uważa pochodzenie jednostek językowych. Dla specjalistów w tej dziedzinie jest bardzo ważne, dlaczego ta kombinacja dźwięków raz było to (nazywa) to czy tamto zjawisko. Może kiedyś słowo zaczerpnięte z pewnym języku? Od czego? Być może z czasem żeton tak zniekształcony, że zaczął brzmieć tak nie lubią swoją oryginalną wersję, że współczesne media przestały widzieć swój stosunek do słowa korzeni, przestały mieć świadomość, że jest ona oparta na – znanego korzenia. Etymologiczny sens (którego znaczenie zostało osadzone w tokenu w momencie występowania w języku) często jest niesamowite i może rzucić światło na prawdziwego znaczenia jednostki leksykalnej; jest często sprawia nam nie tylko myśleć o słowa, ale także zrewidować swoje podejście do zjawiska, które oznacza.

Każda wersja pochodzenia wyrazu powinna być oparta na mistrzowskim znajomości historii języka. Niestety, w ostatnich latach, mimo rozwoju językoznawstwa i historii danych, istnieją przypadki arbitralnej interpretacji narodzinach żetonów. Często nieprofesjonalnie etimologizirovanie ideologów narzędzie, które służy Sum „podstawy naukowe” dla swoich koncepcji społecznych i politycznych.

Semantyka i semazjologia

W ramach semantyki słownictwa – nauka o rozumieniu tego słowa. „Sema” – to niektóre elementy minimalne znaczenie. Znaczenie każdego żetonu – to jest ich wyjątkowa kombinacja. Jest to szczególnie interesujące, aby porównać strukturę znaczenia słów rówieśnikami z różnych językach. Rozbieżność między strukturą i składem tych minimalnych elementów oznacza nie tylko wyraźnie pokazują, jak różne są podobne na pierwszy rzut oka, jednym słowem różnych dialektach, ale było jasne, jak różnorodna mentalność swoich ludzi może „wynaleźć”.

Oczywiście, pomimo „specjalizacja”, wszystkich tych dziedzin nauki są ściśle powiązane ze sobą i dowiedzieć się, w rzeczywistości, jedno zjawisko, koncentrując się na różnych jej stronach, a to połączenie wielu metod sprawia język jednym z najbardziej ekscytujących i najszybciej rozwijających się dziedzin językoznawstwa.