140 Shares 5436 views

Dlaczego głód zniknie, jeśli zignorujesz to długo?

Dlatego, jeśli ty, na przykład, czytając dobrą książkę, można łatwo zapomnieć, że nieodebrane obiad? Ignorować głód, dopóki nie obróci się na ostatniej stronie, a następnie był zaskoczony, że można jeść cały słonia – więc jesteś głodny.

To pytanie wydaje się być dość proste, jeśli nie ważne, ale dietetycy twierdzą, że to bardzo ciekawy temat do dyskusji.

Dlaczego czujemy się głodni?

Kiedy żołądek człowieka jest pusty, ustawiając łańcuch w mózgu otrzymuje wiadomość, że organizm potrzebuje, aby uzyskać energię z pożywienia. Ustawienia te są również nazywane wyzwalacze, a jeden z nich, grelina – „jedyna substancja odpowiedzialna za apetytu” hormonem, który naukowcy twierdzą, że jest to Taki wniosek został złożony przez naukowców w ich przeglądu 2006 opublikowane w czasopiśmie fizjologii i zachowania. W artykule również, że grelina wpływa na pewne obszary mózgu i powoduje uczucie głodu.

Prawie cała grelina produkowany przez żołądek i pierwszej części jelita cienkiego i nigdy nie zniknie całkowicie z organizmu. Poziom substancji maleje, kiedy są pełne, a wzrasta do tego stopnia, że chcemy mieć stymulujący sygnały do mózgu.

Ale chodzi o to: jak pokazane w innym badaniu, uczucie głodu, zależy nie tylko od greliny.

Komunikacja i grelina głód

W 2016 roku w Journal of Clinical Nutrition opublikowano nowe badanie. Trwało to osiem tygodni i zawiera 59 dorosłych pacjentów cierpiących na otyłość. Zgodnie z zasadami eksperymentu mężczyźni i kobiety jeden dzień jeść normalnie, a drugi – w gospodarce, ograniczając się do jedzenia. Każdego dnia naukowcy zmierzyli poziom greliny uczestników, ale okazało się, że koncentracja nie została bezpośrednio połączone z tym, co czuł głód zbadane.

Po prostu, w czasach, kiedy jedli mniej greliny była wyższa, ale ludzie nie czują różnicę pomiędzy uczuciem głodu w zwykłe dni.

Bariatrycznej Program Manager Colin Tyukberi, który nie brał udziału w eksperymentach, podsumował: „To ważny wniosek jest taki, że subiektywne postrzeganie głodu i jego pomiaru klinicznej nie jest taka sama, więc bezpośredni związek między głodem i greliny nie.”.

Wyjaśnienie naukowe

Wracamy do naszego pytania: dlaczego ludzie nie mogą ignorować głód?

„To brzmi bardzo nienaukowe, ale bardzo logiczna – zbyt intensywna aktywność rozprasza ludzi i powinny mieć priorytet” – mówi Liya Groppo, dietetyk kliniczny w Stanford placówki medycznej w Palo Alto (Kalifornia).

„Wszyscy czuliśmy, więc trudno to argumentować – mówi Groppi. – Uczucie głodu jest zmniejszona, jeśli wszystkie nasze myśli są zajęte czymś innym.”

Co ciekawe, jeśli czynniki zewnętrzne nie pozwalają zapomnieć o głodzie, zignoruj to już się dzieje. Próbowałem czytać książki w kuchni? Nagle pachnące gorące mięso staje się znacznie bardziej interesujące dosłowne historia.