632 Shares 6140 views

konfiguracja sieci, Windows XP, Windows 7. VirtualBox Ubuntu:: VirtualBox konfiguracja sieci

użytkownicy PC mogą korzystać w swojej pracy różnych typów systemów operacyjnych. Czasami konieczne jest, natomiast w jednym OS, korzystać z innych funkcji, dlatego jest niepożądane, aby ponownie uruchomić. Są doskonałym rozwiązaniem – „maszyn wirtualnych” Wśród najbardziej znanych w świecie IT-rynkowej – VirtualBox. Jakie są jego funkcje? Jak jesteś zobowiązany do korzystania z konfiguracji sieci VirtualBox?

Czym jest VirtualBox

VirtualBox – to jest, jak wspomniano powyżej, „maszyna wirtualna”. Innymi słowy, jest to środowisko oprogramowania, które pozwala na pobranie prawie pełny tryb lub że system operacyjny w momencie lokalizacji użytkownika do innego interfejsu systemu operacyjnego.

Oznacza to, na przykład, jeśli osoba pracuje w systemie Windows, może, wykorzystując VirtualBox, start (a wcześniej – install) na Linux PC bez restartu. Praktyczna użyteczność tej funkcji może być, na przykład, że podczas pracy z programów opartych na systemie Windows, można w pełni wykorzystać funkcje serwera linii OS Linux, które w niektórych przypadkach niezastąpione. Jest to możliwe, w sposób i odwrotnego.

Pełna nazwa „maszynie wirtualnej” w pytaniu – Oracle VM VirtualBox, ponieważ opracował znaną amerykańską korporację. Rozważmy główne cechy rozwiązania z Oracle.

Cechy VirtualBox

Program VirtualBox – wielki rozwiązania alternatywne, takie jak na przykład wino, stosowane w przypadkach, gdy użytkownicy Linuksa, aby uruchomić program dla Windows. W tym samym czasie aktywacji Wina nie gwarantuje pomyślne uruchomienie oprogramowania, opartego na systemie Windows. Z kolei „maszyna wirtualna” pozwala załadować odpowiednie interfejsy systemu operacyjnego firmy Microsoft i używać ich z prawie taką samą funkcjonalność jak wtedy, gdy oddzielnych oknach ładowania.

Tak więc, w kontaktach z zadań zarządzania przez sieci komputerowe takie możliwości są niezwykle popularne. Co najważniejsze dla pełnego zaangażowania Linux-Windows lub budynku przez VirtualBox – konfiguracja sieci, zgodnie z poprawnym algorytmem.

Warunki korzystania

Wśród głównych zalet VirtualBox – bezpłatnie. W tym przypadku decyzja jest dostępny w wersji pojedynczej, w rzeczywistości, ale dlatego, że po opanowaniu zawiłości pracy z nimi, można użyć go później, bez obawy, że deweloper będzie zwolnić całkowicie nowy interfejs bez żadnych problemów. Należy jednak pamiętać, że firma Oracle stworzyła dodatkowy pakiet do „wirtualnej maszynie» – Expension Pack, w której struktura zawiera takie rozwiązania jak na przykład RDP-serwer, przez który do podłączenia do maszyny wirtualnej zdalnie przez odpowiedni typ protokołu. Pakiet zaawansowany dla VirtualBox dla celów osobistych – czyli podlegających niekomercyjnego użytku – pochodzi entuzjastom przydatnych darmowych rozwiązań IT.

możliwości

Jakie są najbardziej znaczące cechy programu VirtualBox?

Przede wszystkim ten typ wirtualizacji na platformach x86 – nie potrzeba wspierania Intel VT i AMD-V.

Program charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem użytkownika w obsłudze. Język rosyjski jest również wspierany w VirtualBox. Skonfigurować sieć i rozwiązanie innych problemów, więc będzie łatwiej dla rosyjskich użytkowników.

VirtualBox – rozwiązanie cross-platform. Jest ona odpowiednia dla Windows, Linux, Mac OS.

Jest wsparcie dla procesorów z wieloma rdzeniami, a także komputerów, które mają więcej niż jedno odpowiednie żetony.

Jest gościem VM dodatki, aby zoptymalizować komunikację z systemem operacyjnym, na podstawie których program jest uruchomiony.

Wydajność maszyny wirtualnej, jak wielu specjalistów IT – na najwyższym poziomie.

Wśród najważniejszych zadań w pracy przygotowawczej z VirtualBox – konfiguracja sieci. Rozważmy główne niuanse swoich rozwiązań.

Instalacja Virtual Machine

Tak, będziemy mieć konfigurację wirtualnej sieci maszyna VirtualBox. Przeanalizujmy najważniejsze niuanse jego instalacji na komputerze użytkownika, jak również algorytmy podstawowych kroków konfiguracyjnych oprogramowania. Najpierw musisz pobrać pakiet dystrybucyjny do virtualbox.org witryny i zainstalować rozwiązanie na PC. Jakie są niuanse mogą towarzyszyć decyzji tego problemu? Na przykład, należy potwierdzić instalację interfejsu wirtualnego jest wymagane do obsługi sieci. W tym przypadku rzeczywista połączenie może być tymczasowo wyłączona.

Najważniejsze ustawienia maszyn wirtualnych

Następnie uruchom program. W głównym oknie interfejsu wyświetla listę maszyn wirtualnych, które można uruchomić na komputerze. Po pierwszym starcie programu, jest on prawdopodobnie będzie pusta. Dlatego maszyna wirtualna użytkownik będzie musiał utworzyć własne. Aby to zrobić, należy nacisnąć odpowiedni przycisk, po – wybierz typ maszyny wirtualnej i jego nazwy. OS, że wielu użytkowników preferuje umieścić na VirtualBox – Ubuntu. Konfiguracja sieci z nim odbywa się wystarczająco szybko towarzyszących niuansów łatwe do opanowania.

Po wybraniu rodzaju ustawieniach maszyny wirtualnej, należy określić, ile pamięci RAM będą mogli korzystać z programu. Zalecana wartość – 1 GB. Następnie trzeba stworzyć wirtualną przestrzeń dyskową – odbywa się to na dysku twardym komputera. Aby to zrobić, należy określić w ustawieniach, które będą używane tego typu pliku jako VDI. Warto też w programie, płyta będzie dynamiczna. Po określeniu rozmiaru dysku twardego, na przykład, 8 GB (do uruchomienia „maszyn wirtualnych” nie trzeba zbyt dużo miejsca).

Zastanów się, jak założyć „wirtualną maszynę” z Oracle. Można go uruchomić w interfejsie praktycznie dowolną wersję systemu Windows, w tym najczęściej na świecie – Windows 7.

Głównym niuansów ustawień VirtualBox Windows 7

Dzięki zainstalowaniu programu, takiego jak Windows 7, trzeba będzie podać kilka kluczowych cech. Główne okno interfejsu VirtualBox, naciśnij prawy przycisk myszy, aby utworzyć „wirtualną maszynę” i wybierz „Właściwości” opcji. Kluczowym punktem, że jesteśmy zainteresowani odpowiedniego interfejsu, – rodzaj bufora pomiędzy dwoma systemami: podstawa i gościem. Ustawienie znajduje się w zakładce „Ogólne”. Najlepiej jest, aby poinformować program, który chcesz użyć bufor dwukierunkowy.

Celowe jest także, aby wybrać pozycję menu „Plik”, a następnie – przejdź do sekcji „Ustawienia”. W „Ogólne” wybierz Lista „Folder maszyn.” Zwróć uwagę na opcję „Inne” i określić folder, w którym będą znajdować się pliki maszyny wirtualnej. W przycisk „Enter” mogą być konfigurowane za pomocą których wprowadzanie danych z klawiatury i myszy manipulacji przez przekierowany do interfejsów maszyn wirtualnych. Możliwe jest również przeprowadzenie ustawienia wyświetlania – na przykład, jeśli chodzi o maksymalnej rozdzielczości ekranu.

VirtualBox uruchomić i zainstalować drugi system operacyjny

Po podstawowe ustawienia są wykonane, można uruchomić „wirtualną maszynę”. Aby to zrobić, należy wybrać jego nazwę z listy w menu głównym, a następnie kliknij na przycisk „Start”. Będziesz wtedy interfejs z którego można zainstalować żądany system operacyjny. Jego dystrybucja jest zatem, aby być gotowy – na przykład, aby nagrać płytę CD lub DVD-Video. Po zainstalowaniu OS, możemy przejść do etapu, w bezpośrednim zachodzącego VirtualBox wirtualnej sieci.

Konfiguracja sieci: główne opcje

Musisz wybrać typ wirtualnego systemu operacyjnego i kliknij „Konfiguruj”. Następnie przejdź do zakładki „Ogólne”. sekcja „Network” tu jesteśmy zainteresowani. Musisz wybrać typ połączenia, jak most. Sugeruje on, że między NIC PC oraz maszyny wirtualnej zostanie utworzony kanał, przez który odpowiedni zasób obecnego systemu operacyjnego może być użyta w innym systemie operacyjnym. Zauważ, że w „Foldery udostępnione” mogą być kontrolowane przez odpowiednie elementy do przechowywania plików, które pojawiają się w procesie komunikacji między komputerem a maszyną wirtualną.

Konfigurowanie sieci „wirtualny” Ubuntu OS

Jak już wspomniano wcześniej w tym artykule, optymalne środowisko wirtualne za pomocą VirtualBox – Ubuntu. Konfiguracja sieci poprzez uruchomienie systemu operacyjnego może być realizowane w następnym algorytmu. Pierwszym krokiem jest pobranie jednej z wersji systemu operacyjnego, najlepiej przystosowanym do tego celu rozwiązania problemu w pytaniu. Musisz iść do releases.ubuntu.com stronie, a następnie wybierz wersję 14.04 LTS. Następnie należy pobrać obraz ISO systemów operacyjnych. Jeśli użytkownik posiada 64-bitowy komputer, trzeba będzie wersja Ubuntu odpowiedniego typu. Następnie, przy użyciu interfejs VirtualBox, rozpocząć proces instalacji OS (powyżej widzieliśmy jak to działa). Po zainstalowaniu Ubuntu «wirtualny” zwracają się do głównych etapów procedury, takie jak ustawienia sieci VirtualBox. Windows 7 może być również używany, aby rozwiązać ten problem.

Możemy użyć zdalnego skryptu konfiguracji serwera za pomocą protokołu SSH – w rzeczywistości, aby skorzystać z tej okazji, udało nam się stworzyć „maszynę wirtualną”. Wśród najbardziej przydatnych narzędzi do pracy z SSH w systemie Windows – Program PuTTY. Konieczne jest, aby pobrać putty.org witrynę. Ale przed tym, należy poprawnie zainstalować Ubuntu – to zadanie towarzyszy niektóre niuanse. Przyjrzyjmy się im.

Charakterystyka instalacji systemu operacyjnego na maszynie wirtualnej

Na początku instalacji systemu Ubuntu poprosi o ustawienie żądanej wersji językowej. Po ich wejściu rozpocznie instalację dodatkowych komponentów. Podczas instalacji systemu operacyjnego może próbować Konfiguracja sieci z DHCP, ale należy to zrobić tylko wtedy, gdy nie jest to typ serwera w sieci. Jeśli nie, użytkownik zostanie poproszony, aby ustawić odpowiednie ustawienia ręcznie. Ale na tym etapie instalacji, aby to zrobić nie jest to konieczne – można pominąć ten krok.

Wśród cech, które są dla nas ważne – jest to nazwa komputera. To może brzmieć tak: computer227.computer227network.com. To, oczywiście, nie adres w Internecie, ale tylko niezbędne tożsamość sieciowa PC. Następnie trzeba skonfigurować konta użytkowników. Musimy pamiętać, że pseudonim nie użyje admina słowo – jest specyfika systemu operacyjnego Ubuntu (to jest zarezerwowane w systemie). Jest możliwe, aby wybrać opcję userhost, na przykład. Hasło – kto będzie przydatna właściciela komputera.

Następna faza instalacji Ubuntu – czas i ustawienia strefy czasowej. Pożądane jest, aby określić rzeczywisty.

Następnie należy określić parametry dysku twardego. Opcje te są uzależnione od zasobów dostępnych dla użytkownika, jak również dystrybucji wolnego miejsca na dysku twardym.

Po ustawieniu dysku twardego rozpocznie ładowanie podstawowych plików. Po jego zakończeniu system zaproponuje przeprowadzić konfigurację pakietu apt – ale to jest ważne tylko wtedy, gdy użytkownik chce zainstalować serwer proxy. Zgadzamy się, że nie będziemy go używać w sieci, więc ten etap konfiguracji może zostać pominięta.

Następnie system zapyta czy zainstalować niezbędne aktualizacje automatyczne. Wielu specjalistów IT wolą, aby nie wykonać tę procedurę, jak w tym przypadku jest to możliwe, aby w pełni kontrolować procesy uruchomione w systemie operacyjnym. Następnie w interfejsie należy zauważyć OpenSSH jako typ oprogramowania.

W przyszłości proces instalowania systemu Ubuntu zapyta czy zainstalować w odpowiednim obszarze dysku rozruchowego GRUB. Po całkowitym zainstalowaniu systemu operacyjnego, musisz ponownie uruchomić komputer.

Podstawowe opcje sieciowe

Kolejnym etapem pracy z VM VirtualBox – konfiguracja sieci za pośrednictwem interfejsów systemu operacyjnego Ubuntu. Musisz się zalogować do systemu operacyjnego, wprowadź nazwę użytkownika i hasło, które określiliśmy w trakcie instalacji.

Po niezbędnych działań – na uzyskanie praw dostępu na poziomie root, to użytkownik root. Konieczne, aby uaktywnić odpowiednią opcję.

Można to zrobić wpisując polecenie: sudo su. Inna opcja – aby wejść do wiersza poleceń hasło roota sudo passwd. Właściwie, to podstawowe ustawienia na tym etapie. Możesz pobrać program kit i uruchomić na serwerze Ubuntu OS przez maszynę wirtualną.

Niuanse ustawień sieciowych

Jakie są niuanse pracy z Oracle VirtualBox? Konfiguracja sieci mogą wymagać korekty w wielu innych opcji. Co to jest?

Na przykład, może być konieczne skonfigurowanie serwera w zakresie ustawiania go na stałym adresem IP. Aby to zrobić, należy dokonać odpowiednich zmian w pliku / etc / network / interfaces. Odbywa się to za pomocą następującego polecenia: nano / etc / network / interfaces. Następnie można ponownie uruchomić sieć za pomocą następującego polecenia: /etc/init.d/networking restart.

Następnie trzeba dokonać korekt do pliku / etc / hosts z odpowiednim poleceniem nano. Istotne jest, że następujące ustawienia są obecne w strukturze pliku:

– 127.0.0.1 – na localhost;

– 192.168.0.1 (jeśli komputer jest adres IP w sieci lokalnej różni się od określonego, pisać po prawej) dla adresu serwera określonego powyżej, tj computer277.computer277network.com computer277.

Następnie należy wprowadzić polecenie echo computer277.computer277network.com> / etc / hostname, a następnie /etc/init.d/hostname restart. Po tym, wprowadź nazwę hosta, nazwę hosta-F. Na ekranie powinien pojawić się adres serwera.

Następnie należy zsynchronizować zegar działa na systemie z serwerem czasu w Internecie. Aby to zrobić, wpisz wiersz polecenia apt-get install aktualizacji NTP. Na tym kończy się konfiguracja. Po tym można w pełni korzystać z Oracle VM VirtualBox. Konfiguracja sieci jest dość prosta. Późniejsze wykorzystanie Ubuntu za pomocą „maszyny wirtualnej” zakłada możliwość gwintowania jak najszerszy zestaw funkcji systemu operacyjnego serwera.

Wielofunkcyjne narzędzie: to działa w systemie Windows XP

Czyni maszynę wirtualną z Oracle w stosunkowo starszych wersjach systemu Windows, takich jak XP? Tak, jest. Zgodnie z rozważanym algorytmie można skonfigurować przy użyciu innych systemów operacyjnych VirtualBox. Konfiguracja sieci w systemie Windows XP, oczywiście, będzie nieco różne sposoby. W szczególności, linia poleceń, jak w Ubuntu, nie zostanie wywołany w trakcie postępowania.

Jednak Windows XP ma całkiem zrozumiałe, nawet niedoświadczony użytkownik kontroluje LAN, a praca z nimi nie powinno towarzyszyć materialnych trudności i niepowodzeń.

Oczywiście, oprócz Ubuntu i innych systemach operacyjnych Linux z linii zgodnej z algorytmów „maszynie wirtualnej”. Wśród tych, które są idealne do stosowania z VirtualBox, – CentOS. Konfiguracja sieci w tej dystrybucji Linuksa będą oparte na algorytmach, na ogół podobne do tych, które używane do pracy z Ubuntu.