714 Shares 7279 views

Karaiby: Główne ośrodki

Niekończące się plaże, oślepiające słońce i unikalny charakter – to Karaiby. Od wyspy do wyspy wulkaniczne krajobrazy ustąpić lasów tropikalnych, zarośla bananów i trzciny cukrowej – plantacje kawy. A wszystko to splendor otacza łagodne, ciepłe morze przez cały rok. Wyspy z Karaibów mają burzliwej i bogatej historii, wpływ ich kultury mają takie kraje jak Hiszpania, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji.

Region oferuje turystom wiele jak słynny i mniej znanych zakątków wakacje z Dominikany i Kuby do Grenady i Turks i Caicos. Niezwykle oryginalne są Karaiby. Życie na jeden dzień i noc w pełnym rozkwicie, podczas gdy inni są dobrze przystosowane do prywatności i spokojny wypoczynek. Wiele ośrodków mają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych: surfing, nurkowanie z rurką. Rosjanie wolą wakacje na Karaibach jest także dlatego, że wiele z nich jest bezwizowego do Rosji.

Antigua

Ze względu na położenie wyspy jest często nazywany sercem na Karaibach. Oprócz relaksu na pięknych plażach, których jest ponad 350 na wyspie można podziwiać stare budynki z interesujących cech architektonicznych, odwiedzić muzea. Infrastruktura turystyczna jest wysoko rozwinięta na wysokim poziomie: kompleksy rozrywkowe, luksusowe hotele średniej wielkości, kasyna, kluby nocne – dla turystów tutaj mieć wszystkiego.

Grenada

Wyspa znana jest nie tylko doskonałe piaszczyste plaże, ale także interesujące zabytki, muzea i ogrody botaniczne. Grenada jest często nazywany Wyspy Korzenne.

Turks i Caicos

Te Rosjanie, którzy jako destynacji wakacyjnych są wybrane Karaibach, to terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii stał się znany dopiero od niedawna. Obecnie wyspa dla turystów z Rosji jest ruch bezwizowy, on zakochał się w szanowanej widowni dla swoich luksusowych hoteli i usług na wysokim poziomie.

Anguilla

Spokojny, małe, odosobnione wyspy jest tylko 5 kilometrów szerokości i około 26 – długości. Tych, którzy muszą zostać z nim sam, aby czuć się w zgodzie z naturą i spokój może iść prosto tutaj. Trzydzieści trzy piaszczyste plaże docierane przez krystalicznie błękitnych wodach, goście są zawsze mile widziane.

Barbados

Wysp karaibskich mają własne perłę. Jest Barbados – wyspa o nazwie Mała Anglia jest często ze względu na głęboko zakorzenionych tradycji angielskich. I rzeczywiście, tutaj odczuwalne skutki Wielkiej Brytanii. Duża powierzchnia wyspy pokryta osadami wapiennymi koral. Barbados Vacations oferuje zmierzona i spokój. Jednym z najbardziej popularnych działań jest pływanie łódką i deska z żaglem. Jednak przy wyborze hotelu należy mieć świadomość, że jest wielu, którzy nie przyjmują gości z dziećmi.

Aruba

kaktus wyspy i piaszczyste plaże, z frędzlami palm. Tu mówi po holendersku, ale wielu mieszkańców i rozumie po angielsku i hiszpańsku. Aruba łączy zarówno relaksujący wypoczynek i aktywne, a więc atrakcyjne dla wielu turystów.