867 Shares 9655 views

Jak motywować swoje dziecko, aby dowiedzieć się podczas letnich wakacji

Lato – to najlepszy czas, aby, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg atrakcji, wycieczek i podróży. Studenci szczególnie miłował trzymiesięczny długie wakacje dla reżimu relaksacji i brak codziennej pracy domowej. Jednak latem może być i najgorsze czasy, jeśli masz zamiar spełniać wszystkie wymagania nauczycieli.

Pytałeś na lato imponującą listę referencji i nauka tabliczki mnożenia? Ale wszystkie myśli o wypoczynku, zamiast powtarzać gramatykę unoszące się gdzieś nad brzegiem rzeki. Jeśli pozwolisz przygotowania do szkoły przypadkowi, we wrześniu, dziecko będzie obliczu wielkich trudności. Studiować dano łatwo, rozwijać się na powtarzaniu planie materialnym i poprawić umiejętności czytania.

Kompletne walka

Łatwo to powiedzieć, na papierze, ale trudno to zrobić w prawdziwym życiu. Wiele rodzin przeżywa prawdziwy dramat w walce o kilku minutach procesu edukacyjnego w lecie. Niestety, nie wszyscy rodzice są w stanie spędzać czas z dziećmi, wielu gęsto zajęty w pracy. W związku z tym, większość dzieci są pozostawione same sobie. Ale mówią psycholodzy szkolni: jeśli dziecko ma trzy miesiące spędzone w domu, nie wycieczki do morza lub w obozach letnich, w dniu 1 września będzie trudno wrócić do ścisłego reżimu.

Niestety, wiele ubogich rodzin nie może sobie pozwolić gdzieś dzieci. A to oznacza, że dzieci opuściły dom na lato, brak nowych doświadczeń. Nie jest tajemnicą, że jakość wakacje jest bardzo pomocne, jeśli chodzi o nowych osiągnięć. Dzieci podróżujący są skuteczniejsze na standaryzowanych testów i prac weryfikacyjnych, ponieważ są bardziej zmotywowani do zdobywania nowej wiedzy.

Przygotuj się na lato z góry zatrudnienia

Opracować roczne przygotowanie planu na następny rok szkolny musi być z powrotem w maju. Wspólnie z nauczycielami omówić mocne i słabe strony swojego dziecka. Jeśli uczeń jest dobry w rozwiązywaniu przykładów, ale źle radzą sobie z problemami w matematyce, należy zwrócić uwagę w lecie schematycznych rysunków i różnych sposobów rozwiązywania problemów. W takim przypadku, jeśli dziecko nie pasuje do normy „doskonałe” za technologię czytania, postawił sobie za cel na lato nadrobić, aby osiągnąć lepsze stopnie.

Regularna praktyka w czytaniu

Aby rozpocząć, należy określić minimalną liczbę minut, które mają swoją syna lub córkę, aby poprawić umiejętności czytania. Staraj się nie przegapić „szkolenie” bez dobrego powodu. Twoje zadanie – aby zainteresować dziecko, pozostawiając go czytać książki, które mogłyby go proszę. Jeżeli twoja córka kocha księżniczek z bajek i opowieści o przyjaźni lub zwierząt, nie kładą nacisk na fakt, że pierwsze prace zostały odczytane z odbiornika do programu letniego. można przełączać się książkę, a tym samym nie odwracając czytania do użytku. Oto dowód naukowy fakt: przedmioty szkolne łatwo podana do tych dzieci, które są płynnie i miło przeczytać. Dlatego dobry odczyt gwarantuje doskonałość następnego roku akademickiego.

Co zrobić, gdy dziecko jest odporna?

Być podstęp, jeśli dzieci są kapryśne, chcą igraszki i zabawy, ale nie chcą się za książki. 15 minut dziennie, aby ćwiczyć umiejętności kaligrafii wystarczy. Ale jeśli trochę trudno siedzieć chłopczycą przy biurku, można prowadzić zajęcia w formie gry. Na przykład, gdy kursywą charakter pisma lub zastępcy rysowania. Zachęcaj dziecko do śledzenia gotowej recepty jasną żelową pastę do zębów lub delikatnie skok zwierzę kontury. Tak więc, we wrześniu, dziecko przejdzie do następnej klasy przygotowanym na piśmie przez strony. To mu pomóc dokładnie i szybko wydalać słów złożonych. Codzienne alternatywne zajęcia edukacyjne. Następnie omówimy jak można urozmaicić lekcje.

botanika

Ta gra nazywa się „Co rośnie w ogrodzie?”. Można przydzielić dziecku trochę nasiona do sadzenia kwiatów i zieleni i kawałek ziemi w podmiejskim ogrodzie. Niech dziecko sieje nasiona i oglądać je strzelać. Ta gra nauczy go odróżnić upraw przed chwastami i rozwijać pacjenta. Powiedz dziecku, o tym, jak dbać o sadzonki. Na końcu drogi to będzie zaszczyt przedstawić osobiście uprawiane bukiet kwiatów letnich.

Poprawa umiejętności komunikacji ustnej

Kiedy jesteś na spacer lub wycieczkę, można powiedzieć historię swojej rodziny, społeczności i jego atrakcji. Można pracować z wyimaginowanych faktów. Pod koniec tej historii zadawać pytania i upewnij się, że dziecko pamiętał podkreśla. Zachęć dziecko, aby napisać swoje własne historie.

prace badawcze

Ale w domu, można wykonać pracę badawczą, prowadzić dziennik obserwacji pogody. Ciekawe i ekscytujące doświadczenie, aby stworzyć album z jego miejscowości, gdzie można umieścić wycinki z gazet i czasopism, stare fotografie pocztówki. Nie zapomnij podzielić pracę sekcjach i dokonać nowego faktu każdy podpis.

Konkludując

W uzupełnieniu do gładzenia umiejętności czytania, pisania, liczenia i język mówiony, można wybrać i inne działania rozwojowe. Zaplanować wędrówkę, umieścić dziecko w przed bramką, aby nauczyć się pływać lub jeździć na deskorolce, zrobić wycieczkę do muzeum lub koncertowej Filharmonii i zapewnić dziecku użytecznej pracy w ogrodzie.