784 Shares 9311 views

Sony Xperia Sola: specyfikacje, recenzje, konfigurowanie opinie, zdjęcia. Sony Xperia Sola nie jest wliczone: jak uszyć?

Dziś wiemy, że takich znanych i popularnych modeli firmy Sony, jak Xperia Z3 lub tablet Compact. Urządzenia te stały ustanowiony ze względu na wysoką jakość wykonania, potężne urządzenia, przystępnych cenach. pojawili się jakby znikąd -ranshe nie słyszeli o takiej linii jak Xperia. Jednak stało się platformą dla wielu innych modeli o wysokiej jakości. Jednym z nich był Sony Xperia Sola. Na to omówimy w tym artykule.


pojęcie

Które opisują urządzenie, wyszło na jaw przez długi czas. W marcu 2012 roku, odbyła się prezentacja tego modelu, warto pamiętać, że to wydarzenie było naprawdę przełomowym. Tak, Sony Xperia Sola nie można nazwać „najmocniejszy” lub „najfajniejsze” smartphone, który będzie stonowane rynek. Ale deweloperzy próbowali modelować wiele nowych funkcji, takich jak zdolność do pracy z pilotów bezstykowych. oczywiście, inżynierowie pracują nad tym, oczekuje się przeznaczyć jakiś nowy kierunek w dziedzinie urządzeń mobilnych w ten sposób. Ponadto był również reprezentowany przez szereg innowacji technologicznych, które, niestety, nie zakorzenić i nie odnoszą się do obecnego modelu.

Niemniej jednak, w czasie, gdy jednostka była przyzwoita – wszystkie wskaźniki jako całości. Dziś, oczywiście, te opcje mogą wydawać się do tyłu ze względu na fakt, że rynek skoczył do przodu. Ale Sony Xperia Sola telefon jest całkiem zdolny zaskoczyć tych, którzy nie są w pogoni technologii.

obudowa

Tradycyjnie, model przegląd powinien rozpocząć z opisem skorupy zewnętrznej – obudowy. On wykonany z tworzywa sztucznego, która według opinii modelu, całe urządzenie jest w dwóch częściach: matowy i błyszczący. Pierwszy stosuje się w przedniej części, a druga znajduje się tylko na tylnej okładce. Ze względu na to poprawne połączenie do pracy z telefonem bardzo wygodne – nie stara się wypaść z rąk podczas rozmowy. Zaprojektowany przez samego ścisłego modelu, ale zwięzły – klasyczny „cegła” z kątem prostym (bez antyaliasingu i zaokruglennostey). Oczywiście, to sprawia, że model ściślej, dając odpowiedni wizerunek swojego właściciela.

Jako dedykowane Sony Xperia Sola opinie klientów, modele montażowe nie są doskonałe: jeśli klikniesz na urządzeniu, słyszalne skrzypienie. Jednak to nie jest krytyczna, ponieważ przyczyną tylnej okładki, które mogą być całkowicie usunięte.

Zaletą tworzyw sztucznych jako materiału bazowego do obudowy jest wysoki poziom wytrzymałości, a także prostota w codziennym użytkowaniu. Plus znowu częścią maty jest mniej podatny na uszkodzenia niż połysku.

pokaz

Ekran w telefonie zawsze jest to „wizytówka”. Tak samo jest w przypadku Sony Xperia Sola. Charakterystyka techniczna modelu wskazują, że wielkość wyświetlacza jest niewielka – tylko 3,7 cali przekątnej. Dla porównania, jest to mniej niż iPhone 4. Z uwagi na to, że wyłania się jasnych modeli zaletę – możliwość przenoszenia telefonu, na przykład, w małej kieszeni i nadal pozostawać w kontakcie.

Rozdzielczość wynosi do 480 na 854 pikseli – nie za dużo, ale wystarczy na małe (wymiary fizyczne) urządzenia.

Ujemny cechą tego modelu, ekran może być nazywany wysoką pyłu. Ta cecha, która jest zauważony przez wielu recenzentów. Na Sony Xperia Sola (zdjęcie z sieci społecznych z tym telefonem są dowodem, że) jest bardzo łatwy do wygenerowania kurzu. Jaki jest powód – to trudno powiedzieć; Prawdopodobnie w przypadku elektryczności statycznej i pewne pole magnetyczne wokół wyświetlacza. Ale pozostaje faktem – w kilka godzin po tym jak urządzenie będzie leżeć na stole do góry ekranu, widać warstwę kurzu na nim. Nie bardzo ładne, ale nie krytyczny.

Miły bonus do kupującego Sony deweloper może wywołać specjalną technologię, która minimalizuje liczbę zadrapań na ekranie. Jak pokazano na opinie Sony Xperia Sola, technologia działa skutecznie. A wszystko to – przed pojawieniem się nowoczesnych chronionych okularach!

edytor

W roku 2012 – data wydania produktu – „wypełnienie” modelu nie wygląda lepiej. Aby to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na opisywaniu specyfikacje Sony Xperia Sola. Należy zauważyć tutaj, że smartfon 500 MB RAM i zegarem 1 GHz. Tak, widząc te numery, można by pomyśleć, że urządzenie „wolno” wystarczająco poważnie. Nic podobnego.

W praktyce, jak wynika z licznych badań, które możemy znaleźć w Internecie, telefon działa bardzo szybko. Brak „usterki” czy „hangups” nie stwierdzono, pomimo faktu, że istnieje taka platforma jest wykorzystywana jako STE U8500.

Może to 2 rdzenie, które pozwalają utrzymać na poziomie wysokości wydajność całego urządzenia. Inna opcja – optymalizacja jakości pracy devaysa nadal w fazie rozwoju. Po prostu, w Sony, oczywiście w stanie dokonać telefonów wysokiej rozdzielczości. A ten model – jeden z tych, które to udowodnić.

kamera

W urządzeniu według wynalazku, jeden (rdzenia), aparat o rozdzielczości 5 megapikseli. Ponownie, możemy wspomnieć, że nowa technologia automatycznej regulacji ostrości i wykrywania twarzy, która występuje wtedy nie na wszystkich smartfonach. Obrazy, które sprawia, że Sony Xperia Sola smartphone wyglądać dość jasno – reklamacje mogą powstać tylko, być może, o reprodukcji kolorów. Jednak jest to – sam nie jest problemem, Sony, wiele modeli low-end (które mogą być bezpiecznie przypisać ten jeden) istnieją problemy, takie jak wyświetlacz wysokiej jakości kolorów na zdjęciu. Miłym bonusem, znowu, znowu, można nazwać lampa błyskowa LED, znajdujący się z tyłu telefonu. Ponieważ będzie bardziej prawdopodobne, aby wysokiej jakości strzał w ciemno.

bateria

Podczas specyfikacji telefonów komórkowych, które zostały przeprowadzone i nie możemy nie wspomnieć o tak ważny element, jak akumulator. Być może, na etapie zakupu gadżet, który najmniej o tym myśleć – ale w tym procesie, proszę mi wierzyć, pojemność baterii będzie ważniejsza niż kiedykolwiek. Ponieważ bezpośrednio określa, jak długo to będzie działać smartfon. Jeśli bateria ma małą pojemność; lub samo urządzenie zużywa zbyt dużo, problemy i kłopoty jego właściciela wystarczy. Banalne zorganizować na telefon „na żywo” do końca dnia, to nie jest tak łatwo. W związku z tym, zgodnie z ogłoszonych właściwości Sony Xperia Sola, urządzenie wyposażone jest pojemność baterii 1320 mAh. Jednak reakcje wskazują, że telefon nie jest na tyle, aby zakończyć pracę na dłużej niż 1 dzień.

powiązanie

Jak w przypadku wszystkich nowoczesnych smartfonów, przedmiotem naszej dzisiejszej recenzji posiada funkcje łączności jak mobilnego dostępu do Internetu, a także Wi-Fi sieci. Oba działają wystarczająco elegancko – potwierdzają to badania tych, którzy mieli okazję trzymać serię testów. Przez mobilnego internetu należy zauważyć, że dodatkowa konfiguracja może być zobowiązany do pracy z nim. Jak opinie, trzeba pobierać pliki automatycznie uzupełnia od operatora telefonii komórkowej, a następnie Internet jest dostępny. W roli devaysa do surfowania Sola pokazuje się z dość dobrej strony – wszystko progruzhat szybko i łatwo, pomagając technologii pływającego Touch. Działa on po prostu: ekran urządzenia, w pewnym sensie, „czuje”, gdy mu palec przyniesie. To z kolei zwraca uwagę na linki na stronach lub umożliwia odpowiednio reagować tapety na wygaszacz ekranu. W ogóle, to jest także nowa funkcja dla branży telefonii komórkowej – ale, jak to pokazano na rok, „powszechnie przyjęte” go z jakiegoś powodu, żaden z producentów nie ma.

wprowadzenie

W urządzeniu wyjściowym czasu Sony Xperia Sola (dane potwierdzają) była wyposażona Android 2.3.7. Nawet wtedy obiecał upgrade do 4 generacji legendarnego OS. Stało się to – po uruchomieniu telefonu teraz, widać, że to działa na starych, drugą wersję systemu operacyjnego Google. Jest to logiczne pytanie – jak flash Sony Xperia Sola? Jak zaktualizować do Android 4 pokoleń? Po tych wszystkich możliwości, które daje użytkownikowi modyfikacji nie mogą być porównywane z tymi, które są charakterystyczne dla 2.3.7.

Odbywa się to w bardzo prosty sposób – jak na wszystkich urządzeniach mobilnych. Najpierw trzeba podłączyć telefon do sieci Wi-Fi (internet bezprzewodowy ponieważ pobrać tak dużej ilości danych jest nieefektywne); Następnie system automatycznie wyświetla monit o pobranie aktualizacji. Być może będzie to trwać godzinę, ale warto. Zaktualizowany modyfikacja będzie bardziej stabilny i funkcjonalny w porównaniu z poprzednią generacją.

Teraz jednak urządzenie zostało dzieje z kolejnej wersji – 4.0.4, który z kolei charakteryzuje się obecnością wielu innych problemów. Jeśli – właściciel Sony Xperia Sola, należy uważać, gdy pojawi się monit, aby zainstalować nową wersję. Może się zdarzyć, że będzie gorzej, a maszyna po prostu przestają funkcjonować normalnie.

błędy

W ogóle, sam model można nazwać wystarczająco wiarygodne w zakresie usług długoterminowej. Xperia Sola nie zawiera żadnych konkretnych słabości lub często występujące błędy, które wskazywałyby oczywistą wadę ze strony producenta. Jednakże, istnieje kilka typowych problemów, które można przeczytać w recenzji. Na przykład, jest to sytuacja, w której Sony Xperia Sola nie jest wliczony w cenę. Dzieje się tak z różnych powodów: być może niechlujstwa użytkownik złamał przycisk odblokowania ekranu, co doprowadziło do braku odpowiedzi od urządzenia. Inna opcja – banalna awaria portu do ładowania telefonu, która doprowadziła do niezdolności do ładowania telefonu, a następnie włącz go. Może rzeczy są dużo gorsze, a telefon jest narażony na działanie wody, co prowadzi do braku istotnej reakcji.

Cokolwiek to było, telefon komórkowy Sony Xperia Sola – dość niezawodna maszyna, nawet jeśli nie jest wieczne. Jak opinie (informacja ta jest, oczywiście, jest nieco „Patrząc w przyszłość, aby” jak to możemy ujawnić bardziej szczegółowo w dalszej części tego artykułu), czas pracy telefonu to około 1,5-2 lat. Co więcej, zaczynają się problemy, które nie mogą być naprawione. Są one prawidłowo podłączone zarówno sprzętowo i programowo. Jeśli masz problemy przed upływem tego okresu, pierwszą rzeczą, którą trzeba skonsultować specjalistów, którzy zapewnią profesjonalną pomoc.

opinie

Podobnie jak każdy inny model, nasz Solo ma wiele ocen od kupujących. Co jest najbardziej interesująca jest różnorodność opinii, które są podzielone według użytkowników smartfonów. Wszystkie z nich można podzielić na pozytywne i negatywne – w zależności od tego, jak reaguje na urządzenie swojego właściciela.

Co do „zawodowców”, tutaj są one oczywiste. Po pierwsze, cena. Według tej wartości na rynku (nawet w 2012 roku) udział nie tak wiele modeli o podobnych parametrach. Ze względu na to, że telefon można nazwać prawdziwie dostępny dla każdego. Jak opinie nawet dziś, wiele osób nadal go (i powodzeniem) używać. Po drugie, wiele chwil z technologią zadowolony. Na przykład Sony znane za jakość pracy swoich matryc do aparatów. To, co widzieliśmy w przypadku modelu Solo: nawet z aparatem 5 megapikseli do zdjęć z bardzo dobre (z wyjątkiem koloru, jak to już zostało podkreślone). Po trzecie, urządzenie posiada wiele funkcji, które są przydatne dla każdego użytkownika. Internet, telefony, wszystkie aplikacje z Google Play – to wszystko sprawia, że urządzenie to jest naprawdę uniwersalne.

Istnieje również szereg innych pozytywnych aspektów. Na przykład, aby kogoś podobnego ciała i tekstury, a drugi jest zachwycony specjalną powłoką na ekranie, pozwala zapomnieć o zarysowania. Zalety modelu jest naprawdę dużo – i zaczął używać go, każdy może je czuć.

Jeśli chodzi o wady, wówczas, jak wiadomo, i bez nich nigdzie. Wynalazek dotyczy przedziale cenowym budżet, nie jest zaskakujące, że ma swoje słabości. Jeden z nich, jak wynika z najnowszych zaleceń i oceny kupujących, to oprogramowanie. Dziś, rzeczywista wersja systemu operacyjnego dla telefonu – jest Android 4.0.3. To nie jest wyraźnie przeznaczony dla urządzenia z takimi niskimi danymi technicznymi, więc nawet podstawowy program nie instaluje na wielu telefonach. Powodem wielu użytkowników próbuje przeprogramować urządzenia. Można to zrobić na komputerze z specjalnego oprogramowania (na przykład za pomocą programu Cyagen). Jednakże, jeśli nie rozumieją możliwości firmware'u, lepiej powierzyć tę firmę do kogoś bardziej doświadczonego lub odnoszą się do centrum serwisowego. I nie zapominaj, że urządzenie pereproshivaya, tracisz gwarancję na nim (jak prawa korzeniowych-lose do urządzenia).

Oprócz wymienionych, istnieją inne słabości. Na przykład, mała żywotność baterii. To, co już wspomniano: Bateria w tym modelu ma pojemność tylko 1320 mAh, przy czym minimalna praca (praca z mobilnego Internetu lub słuchania muzyki) bardzo szybko rozładować baterię. Ponadto, opinie klientów pokazują, że w miarę upływu czasu, czas trwania baterii zmniejsza się o 20-30 procent. Ostatecznie, cykl komórkowy aktywność zmniejsza się jeszcze bardziej.

Również klienci mówią nadmierne hamowanie „model” w pewnych sytuacjach. Co do tego jednak, telefony, które działają dłużej niż pół roku do dwóch lat. Czasem nawet tak, że podczas połączenia przychodzącego do użytkownik nie może odebrać telefonu, bo ekran nie wydaje się konieczne dla przycisków. Zgadzam się, jak funkcja połączeń, jest głównym smartphone – więc jest to bardzo niewygodne do pracy z urządzeniem, w którym nie działa prawidłowo.

I, jak inny wadę można wymienić okresowe braki w systemie Android. Może to być, na przykład, nieautoryzowane 3G wyłączyć, wyłączyć telefon w środku pracy, nagłe zamknięcie niektórych zastosowaniach. Najprawdopodobniej przyczyną jest to, jak przeprowadzonego ustawienie Sony Xperia Sola, gdy zwolnienia urządzenia. Może telefon nie był jeszcze na etapie produkcji jest odpowiednio zoptymalizowany, ponieważ to, co i nie ma takich problemów.

Czy zakup jest uzasadniony?

Ten smartphone, jak już wspomniano, został wydany w 2012 roku. Oczywiście, dziś są o wiele bardziej zaawansowane modele, które są oferowane tańsze niż Sony Xperia Sola. Dlatego (chyba że jesteś fanem tej wersji urządzenia, albo nie oferują go za 1 rubla), aby nabyć to teraz nie ma znaczenia.

Z drugiej strony, jak większość komentarzy na wiele czasu Informacja prasowa byłeś zadowolony z zakupu. Jednostkowy koszt 12 tysięcy rubli – i to pomimo faktu, że był wystarczająco dobry dla kompletem tamtych czasów. Tak, to jest możliwe, aby używać go dłużej niż 1-2 lata trudno było – zaczął regularne „zawiesić”, „hamowania” i inne kłopoty. Z układami telefon może być zastąpiony.

doświadczenie Solo Sony

Ogólnie rzecz biorąc, model okazał złe. Tak, pewne braki w nim były obecne, ale ogólna koncepcja – tani smartfon z mnóstwem funkcji -okazalas uzasadnione. Ponadto, możliwe jest, niektóre technologie wykorzystywane przez po raz pierwszy stały się podstawą innych modyfikacji Sony Xperia, który wydał tak rozpoznawalną markę na to, co jest teraz.