659 Shares 9594 views

Nie BIOS do uruchamiania z dysku USB – jak skonfigurować?

Są czasami dość nieprzyjemne sytuacje, gdy system operacyjny „pływa”. I przywrócić wymagany jest oryginalny dysk. Jeśli takie nie były dostępne, można zrobić zdjęcie i zwykły dysk flash. Ale tutaj jest problem – co zrobić, gdy nie ma BIOS, aby uruchomić z dysku flash? Wielu użytkowników po prostu nie wiem, co robić, i zgubić się w tej sprawie. Spróbuj Kropka nad i.

Jak włączyć rozruch z napędu flash w BIOS najprostszej metody?

Aby ustawić te parametry, należy najpierw określić kolejność, w jakiej obraz będzie wykonany wejście do BIOS. Najczęstszym sposobem jest użycie klawiszy Del, F2, F12 i innych.

Jednak te same laptopy Sony Vaio uzyskać za pomocą specjalnego przycisku ASSIST, wykonany w panelu klawiatury. Na niektórych laptopach, dostęp do systemu BIOS można uzyskać wyłącznie poprzez Podstawowym wyzwaniem do menu startowego za pomocą klawisza Esc.

Jak w zestawie BIOS do uruchamiania z dysku USB? To bardzo proste. Po wywołaniu I / O należy przejść do sekcji download (Boot). Tutaj konieczne jest, aby znaleźć linię priorytetu rozruchu, który może mieć różne nazwy, w zależności od autora i producenta BIOS Boot Device Priority (Boot Sequence, i tak dalej. D.). W każdym razie coś w tym duchu będzie obecny. Ale nie o to chodzi.

Co jeśli nie ma BIOS, aby uruchomić z dysku flash?

Zdarza się również, że bootowalny dysk flash nie jest rozpoznawany przez pierwotnego systemu I / O. Z tego, co może być podłączony? Przyczyny tego są zazwyczaj kilka z nich:

  • nieprawidłowo nagrany obraz lub rozłożenie instalacji;
  • ładowanie prawidłowo naświetlone;
  • uszkodzenia dysku USB.

Aby upewnić się, że wszystkie kroki, aby uruchomić z pamięci flash wykonane prawidłowo, trzeba zrobić kilka kroków. Choć kwestia sposobu, aby umożliwić rozruch z dysku USB w BIOS-ie, pozostawić na drugim planie, a następnie przejdź do palących problemów.

Sprawdzić w „Menedżerze urządzeń”

Zacznijmy od ostatniego punktu. Podczas testowania urządzenia do jego funkcjonalność może być dwie opcje: albo jest uszkodzony sam w sobie, jest albo brakujący lub nieprawidłowo zainstalowane towarzyszące kierowcy odpowiedzialnego za uznanie systemu operacyjnego kija.

Jeżeli usterka jest jasne. Urządzenie będzie po prostu musiał być wymieniony. Ale oto, co zrobić, gdy jest w stanie gotowości do pracy (przynajmniej, jest określana na innym komputerze lub laptopie)? Konieczne jest, aby sprawdzić jego funkcjonalność. I zrobić to w najprostszym przypadku wystarczy wkleić go do odpowiedniego portu USB 2.0 / 3.0, a następnie uruchomić domyślną „Device Manager” poprzez „Panel sterowania”, lub użyj polecenia na pasku menu devmgmt «Run» (Win + R).

Załóżmy, że po włożeniu do portu pamięci USB nie jest zdefiniowany. Zarządca lub nie mogą być wyświetlane lub wyświetlane z żółtym znaczek, na którym znajduje się wykrzyknik. W drugim przypadku, wszystko jest proste: konieczne jest ustalenie lub ponownie zainstalować sterownik. Być może, że sam system nie znajdzie odpowiedniego sterownika, chociaż musi to zrobić automatycznie. Ale głównie chodzi o nietypowych urządzeń. Transcend Dyski flash tego samego rodzaju są zazwyczaj ujmowane natychmiast.

Jeśli urządzenie w odpowiednim menedżerem nie jest wyświetlana, może być również z dwóch powodów: albo nie jest zainstalowany odpowiedni sterownik uniwersalny kontroler USB, problem z portu. Ponownie, należy zainstalować sterownik (regulator jest oznaczony na żółto lub nieobecne w ogólnym kierownika) lub spróbuj włączyć dysk flash do innego portu. Warto zastanowić się, że jeśli urządzenie jest przeznaczone wyłącznie do transmisji danych USB 3.0 obsługuje tylko, gdy podłączony do standardowego portu 2.0 nie jest zdefiniowana.

Formatowania partycji-urządzeń USB

Powstaje pytanie, w jaki sposób dokonać rozruchu z dysku flash w systemie BIOS, aż na bok i przenieść się do procedur, bez których nawet nagrywanego obrazu do instalacji systemu może być na próżno na urządzeniu.

Przede wszystkim, jeśli urządzenie ma problemy w pracy, lub nie może produkować żadnych działań, to powinno być, aby rozpocząć formatowanie. W tym przypadku, niepożądane zrobić szybkie porządki w spisie treści, a lepiej jest dokonać pełnej formatu. Tylko w tym przypadku to zawarte w nim system plików zapewnia prawidłową transmisję danych i czytania.

Taka operacja jest wykonywana w standardowym „Explorer”. Na urządzeniu, po prostu trzeba zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy i wybrać odpowiednią linię w menu. W nowym oknie, należy „ptaszyna” powinien zostać usunięty z szybkim formacie łańcucha, a następnie aktywować rozpoczęcia procesu. W zależności od całkowitej objętości może trwać bardzo długo.

Tworzenie rozkładu startową

Jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię jak ustawić BIOS do uruchamiania z dysku USB, szerzej, nie można zignorować kwestię tworzenia obrazu rozruchowego i jego transfer do napędu. Można to zrobić za pomocą narzędzi UltraISO lub podobne.

Jednakże, jako źródło musi korzystać z oryginalnego dysku instalacyjnego Windows. W rzeczywistości, stworzyć obraz dysku nie jest tak trudne, więc idź do tego szczegółu nie ma sensu. A jeśli nie w BIOS, aby uruchomić z dysku flash, w przyszłości, wszystko sprowadza się do tego, aby właściwie przekazać obraz lub wyodrębnione pliki do podziału dysku. Tutaj mamy trochę trudne.

Przygotować media

W przypadku zasobów własnych systemu, nawet po sformatowaniu USB-urządzenie jest konieczne, aby szereg dodatkowych kroków (zakłada się, że obraz został stworzony z oryginalnego dysku przy użyciu tego samego programu UltraISO lub nawet 7-Zip, pamięci flash USB są sprawne i podłączone do komputera PC lub laptopa).

Po pierwsze, należy wywołać okno wiersza polecenia (CMD w menu „Run”), upewnij się, że administrator systemu. W ukazał konsoli wpisz diskpart, a następnie naciśnij przycisk ENTER.

Po tym zastosować polecenie dysku list ponownie, a następnie naciskając klawisz Enter, a następnie przeglądać dostępne dyski i zapamiętać liczbę USB urządzenia. Dla dokładnej liczby check USB-drive, można użyć polecenia diskmgmt.msc, wprowadzony do menu „Run”.

Teraz konsoli wpisz polecenie select disk spację, aby określić żądany numer płyty. Dalsze urządzenie powinno być oczyszczone z treści czysty dowodzenia.

Następnym krokiem jest stworzenie podstawowej partycji rozruchowej. Odbywa się to poprzez wpisanie create partition primary i pisania. Raz na ekranie pojawi się potwierdzenie prawidłowego działania, należy użyć polecenia select partition 1, a następnie – aktywny (aby włączyć wybrany punkt), a na końcu – format fs = ntfs szybkie formatować z możliwością wyboru systemu plików NTFS. Jeśli trzeba utworzyć system plików FAT32, mają ten sam format fs = komenda na FAT32 szybki.

Kolejny etap – przypisanie nazwy urządzenia za pomocą polecenia assign (nazwa zostanie przypisany automatycznie). Wreszcie wpisz exit i zakończyć pracę. USB uruchomić urządzenie jest gotowe do użycia. Pozostaje tylko poprawnie przenieść pliki dystrybucyjne.

Przesyłanie danych do pamięci flash USB

Na tym etapie nie trzeba konfigurować. BIOS do uruchamiania z dysku USB, nie mamy potrzeby, ale program 7-Zip to konieczne. W najprostszej postaci, może pomóc, aby poprawnie skopiować pliki instalacyjne do mediów (z grubsza rzecz biorąc, aby usunąć je z obrazem).

Uruchom narzędzie Zip File Manager z normą „Explorer”, a następnie wybrać wcześniej utworzony lub pobrać ze strony internetowej obrazu pakietu instalacyjnego, określ dysk flash USB jako urządzenia docelowego i potwierdzić działanie klikając OK. Pod koniec medium będzie całkowicie gotowy do pracy.

rozpocząć pobieranie

A teraz zwracamy się do pytania jak ustawić BIOS do uruchamiania z dysku USB bezpośrednio. Ponownie uruchomić system w początkowej fazie, a następnie naciśnij klawisz lub kombinację klawiszy, aby przejść do ustawień BIOS. Zwykle DEL, F2, F12 (laptop ASUS BIOS Ładowanie odbywa się za pomocą drążka So), ale można używać innych kluczy lub ich kombinacje opisane powyżej. W zależności od technologii producenta może najpierw trzeba wywołać menu główne. Sytuacja ta jest typowa dla notebooków, takich jak HP – Boot z pamięci flash (BIOS) jest ustawiony nieco inaczej, choć same w sobie są bardzo podobne operacje.

W sekcji download (Boot) patrząc na przedmiot Boot Device Priority i spojrzeć na linię urządzeń 1-st Boot. Naciśnięcie klawisza PgDn wybiera żądaną urządzenie, a następnie przeprowadzić parametry konserwacyjne (zazwyczaj odbywa się to za pomocą klawiszy F10). To jest po restarcie, a instalacja rozpocznie się automatycznie.

Jednak niewielu wie, jak wybrać BIOS do uruchamiania z dysku USB. Ważne jest, aby pamiętać, że podstawową przyczyną strojenie systemu I / O powinny być podłączone tylko na USB urządzenia do uruchomienia komputera lub laptopa załadowany. W przeciwnym wypadku, napęd flash jest po prostu niezdefiniowane.

Jak mogę rozwiązać ten problem?

Spójrzmy teraz na sytuację, gdy urządzenie będzie jak i powinny działać, ponieważ wszystkie z powyższych działań rzekomo wykonanych poprawnie, ale w rzeczywistości nadal istnieje w BIOS do uruchamiania z dysku USB. Co zrobić w tym przypadku?

Używamy wszystkie z tej samej linii poleceń. Załóżmy, że USB-urządzenie w systemie jest oznaczony literą F i napędu optycznego – E. Teraz trzeba zarejestrować polecenie E: Boot Bootsect.exe / nt60 F (F – w naszym przypadku, kij, a E – Drive).

Sposób alternatywny

Jeśli to nie działa, z kolei, wprowadź następujące informacje:

F:

F: > Boot CD

F: Boot Bootsect.exe / nt60 F:

Po tym, na pewno będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.

problemy ze zgodnością

Jeśli żadna z powyższych metod nie pomoże, należy najpierw zwrócić uwagę na stan kierowcy. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem, można użyć programu podobnego sterownika Booster, które są w stanie automatycznie aktualizować sterowniki.

Jeżeli te są w porządku, powodem może być to, że użytkownik próbuje zainstalować system 32-bitowy na szczycie 64-bit. Ponadto, system plików na dysku USB i rozmieszczenie instalacji również mogą różnić się właśnie cyfrę. Faktycznie, sam dysk flash nie obsługuje portów USB 3.0, w którym jest on włączony. Tutaj musimy być bardzo ostrożni.

zamiast wynik

Tutaj, rzeczywiście, i wszystko, co zrobić z byciem w zestawie BIOS, aby uruchomić z dysku flash. Oczywiście, wielu użytkowników może mieć wątpliwości, czy korzystać z własnych środków na systemie pre-action, jak zautomatyzowane programy sprawiają, że o wiele szybciej i łatwiej. Ale tu zauważyć, że taka wiedza jest niezwykle ważne, ponieważ programu w przypadku awarii w zakresie dostępu do Internetu nie zawsze jest dostępny na wyciągnięcie ręki.

Ale musi, jak to było już jasne, to obraz dysku, który jest tworzony na podstawie oryginału lub pobrać z Internetu. Bez niego w dowolnym miejscu. Pozostaje dodać, że uwaga powinna koncentrować się bardziej na bitu przez system, ponieważ w wersji 32-bitowej na szczycie partycji systemowej 64-bitowej bez formatowania nie zostanie ustanowiony. Wynika to tylko z faktu, że dla 32-bitowe wersje systemu operacyjnego wymagają systemu plików FAT32 i 64-bitowe wersje – przynajmniej NTFS. I na samym dysku flash musi być obecny odpowiedni system plików FAT lub NTFS, zamiast UDP, jak czasami się zdarza. Jeśli chodzi o wielkość, to 4 PL wystarcza do dowolnego systemu, tym bardziej popularne do dziesiątego modyfikacji.