656 Shares 9958 views

Połowu karpia na wiosnę: zasad i tajemnic

Łowienie karpi wiosnę prosperować wszystko odbywa się pod koniec kwietnia – na początku maja. Zimą ta ryba spędza prawie wszystkie swoje siły tak szybko, starając się dla nich. Po tym wszystkim, musiała się najważniejszy etap – okres tarła, w którym karp trzeba jeszcze więcej energii.

Dlatego w tym stosunkowo krótkim okresie czasu, z topnieniem lodu przed rozpoczęciem tarła, ryby karmić się i łowienie karpi wczesną wiosną mogą być szczególnie wydajne.

Rybacy nazywają to „pre-tarła zhorom”. To trwa maksymalnie trzy tygodnie, czas rozpoczęcia uzależniona jest od warunków pogodowych i siedlisko ryb regionu.

Im szybciej lód idzie, tym szybciej karp aktywowany. Dlatego głównym zadaniem jest rybacy złapać moment, kiedy karp w rzędzie brakuje dookoła, nawet goły haczyk. To wtedy połowu karpia na wiosnę będzie udany. Jednak z początkiem kwitnienia wiśni ten raj dla rybaków jest skończona, i to jest możliwe, aby wyciąć przynęty, lub przełączyć się na inne ryby.

Karas, będąc siedzący ryb, woli zachować stałe miejsce, w miesiącach wiosennych, trzymał się blisko brzegu, gdzie więcej żywności i cieplej wody. Czasem zatrzymuje się w wąskich kanałach na mieliźnie lub trzciny g? Szczy gdzie ogrzewanie jest wykonywane szybciej.

Połowu karpia na wiosnę zakłada niezawodny i trwały sprzęt, że jeśli trzymać się niepowodzeniem, lub jakiejkolwiek roślinności wodnej, aby nie poświęcać sprzętu. Po tym wszystkim, wybrzeża, z którego ta ryba jest starając się nie tracić tak wiele przeszkód.

W związku z tym, w tej chwili łapanie karpia przynęty jest optymalna. Jest to uważane za najbardziej odpowiedni pręt mecz, których długość nie przekracza pięciu metrów. W takim przypadku muszą one być łatwo i szybko, tak aby nie doprowadzić do właściciela dodatkowym kłopotów.

Większość dobry gryzienie występuje wieczorem po zachodzie słońca, chociaż w jasnej i słonecznej pogodzie Karasik zostanie złapany przez cały dzień. Aktywność ryb zmniejsza się, gdy zainstalowany pochmurny i wietrzny dzień, zwłaszcza jeśli utrzymuje się przez długi czas.

Karp może być bardzo łatwe do znalezienia. Podczas swojej wiosnę prespawning Jora, ryba ta jest bardzo aktywny wykopów w błocie, powodujące dno rosnących pęcherzyków powietrza lub zmętnienia. Gołym okiem widać, a przez wibrujące trzciny.

Połowu karpia na wiosnę będzie znacznie bardziej skuteczne, jeśli ryby zwabić nieznacznie. Oczywiście w tym okresie jest bardzo głodny, a to może być w wystarczającej ilości, aby złapać i bez karmienia, ale tylko wtedy, gdy wędkarz wybrał odpowiednie miejsce, a warunki pogodowe są sprzyjające do pełna.

Dlatego, aby mieć pewność, częste gryzienia, lepiej jest karmić ryby. I nie jest ważne, że przynętą był serdeczny, co ważniejsze, że jej zapach przyciąga ryby. Może to być na bułkę tartą, ciastka naziemnych, grysik, i tak dalej. D.

Karas najlepsze pecks na larwy ochotki lub zwykłego robaka, ale rybakami z doświadczeniem zaleca się za każdym razem, aby spróbować czegoś nowego.

Mówi się, że ryba ta nie jest jeszcze niczym danie rybne – makaronu.