419 Shares 2800 views

Dlaczego nowonarodzony wygląd jest słaby?

Dzieciak właśnie powstał, zrobił swój pierwszy oddech. Wielu rodziców w tym czasie dosłownie przytłoczonych poczuciem radości. Jednak zdarza się również, że oprócz gładkiego wejścia do świata dorosłych, okruchy wykazują bardzo nieprzyjemne problemy. Prawdopodobnie wyobrażałeś sobie nieco inną sytuację. Że dzieciak będzie ci niezmiernie zadowolony ze swojego rozwoju, naucz się mówić pierwsze słowa. Jak pokazuje praktyka, najczęściej nie można bez problemów. Dzisiaj wielu rodziców narzeka na pediatrów, że oczy noworodka roją się. Dlaczego tak się dzieje? Jak pomagać okruchom? Właśnie o tym dzisiaj mówimy.


Informacje ogólne

Jeśli oczy noworodka roją się, rodzice powinni najpierw zwrócić się do pediatry. Nie pozwól, aby sytuacja, jak mówią, pozostawiła przypadkiem, ponieważ często taki nieprzyjemny problem może później rozwinąć się w poważną diagnozę. W pierwszym roku życia dziecko ma dość słabą odporność. Kiedy był w łonie matki, był doskonale chroniony przed szkodliwymi wirusami i mikroorganizmami. Teraz okruchy są dosłownie bezbronne wobec nich.

Dlaczego oczy noworodka wyglądają słabe ?

W tej chwili eksperci identyfikują warunkowo dwa powody tego rodzaju problemów.

Po pierwsze, jest zapalenie spojówek. W tej chorobie w medycynie oznacza stan zapalny błony śluzowej oka. W rzeczywistości to dolegliwość występuje albo z powodu przeziębienia, albo z powodu zakażenia bezpośrednio do oczu.

Po drugie, jest zapalenie drożdżycy. W tym przypadku proces zapalny stopniowo rozwija się bezpośrednio w kanale łzowym. Najpierw tworzy korek, a oczy noworodka już się roją. Co powinni zrobić rodzice w tym przypadku?

Leczenie

Jeśli oczy noworodka pękają z powodu zapalenia spojówek, można użyć wywaru rumianku lub użyć roztworu nadmanganianu potasu. Należy zauważyć, że nawet jeśli rozdrażnienie występuje tylko w jednym oku, oba muszą być leczone, ponieważ zakażenie może szybko przemieścić się do innego. Z drugiej strony, wraz z diagnozą "dagryocystitis", rodzice powinni nauczyć się masażu specjalnego. W tym przypadku konieczna jest pomoc i konsultacja lekarza.

Przydatne porady od wiodących ekspertów

W każdym razie, jeśli nowonarodzone oczy roją się, należy niezwłocznie zgłosić się o wykwalifikowaną pomoc, ponieważ tylko lekarz może dokonać prawdziwej diagnozy. Ponadto, wyznaczy prawo leczenia, z którym możesz sobie radzić i siebie w domu. Z drugiej strony, jeśli wszystkie Twoje wysiłki są na próżno, będziesz musiał hospitalizować. W żadnym razie nie należy się martwić okruchami, ponieważ lekarze szpitalni nigdy nie uczynią dziecka źle. Oni tylko myją tak zwany kanał łzowy przez specjalne urządzenie. Po tym problem szybko minie, a dziecko z kolei nie przeżyje dyskomfortu.