475 Shares 8972 views

norma HR u dziecka. Mierzymy puls prawidłowo

tętna lub rytmu serca, bezpośrednio odzwierciedla fakt, w jaki sposób układ sercowo-naczyniowy. Dlatego pediatrzy sprawdzić odbiór pulsu dziecka. Jednak rodzice też trzeba wiedzieć, co szybkość tętna dziecka i jak obliczyć tętno.


Wskaźniki normy HR u dzieci

Tętno – zmienną stopą, która jest zależna od liczby atrybutów: stan zdrowia w momencie pomiaru, w temperaturze pokojowej, ćwiczeń i, co ważniejsze, morale dziecka. Zmiany w częstości akcji serca , aby pomóc zdrowego funkcjonowania serca, tak że ciało ludzkie szybko adaptuje się do środowiska.

Wraz z wiekiem, wskaźniki zmian tętna. Na przykład, serce noworodka jest zmniejszona o wiele szybciej, w przeciwieństwie do dorosłych. Wynika to z częstotliwością ruchu oddechowego (krótkie NPV). Niedawno przyszedł do bycia dzieckiem w środku minutę produkuje około 40-60 oddechów i wyjście, w przeciwieństwie do dorosłych, których wskaźnik NPV ograniczoną liczbę 25. Ale od wieku 15, tętno dziecka jest prawie taka sama z indeksem osoby dorosłej. Dlatego też, poprzez pomiar liczby uderzeń serca u dziecka skupić się na własnej wydajności poprawnie.

Więc, co jest szybkość tętna u dzieci? Poniższa tabela przedstawia granicy normy dla wieku.

Tętno dziecka z normą
wiek Granica normy (SP)

nowo narodzony

(0-3 miesięcy)

100 – 150
Kid 3-6 miesięcy 90 – 120
Dziecko 6 – 12 miesięcy 80 – 120
Dzieci w wieku od 1 roku do 10 lat 70 – 130
Starsze niż 10 lat 60 – 100

Mierzymy prawo tętna!

Zmierz tętno dziecka dość łatwo. Aby to zrobić, trzeba będzie stoper lub dowolny inny instrument, który pozwala liczyć sekundy. Znajdź puls dziecka. W tym celu, na szyi, z tyłu stopy, świątynia lub macają tętnicy nadgarstek i delikatnie pchnąć to połączone kciukiem a palcem wskazującym. Po poczuć rytmiczne pulsowanie, rozpoczyna liczenie uderzeń przez 15 sekund. Liczba, którą otrzymał, należy pomnożyć przez cztery. Ostateczna postać jest miarą serca dziecka.

Pamiętaj, że tętno dziecka jest mierzona tylko w stanie spoczynku! Jeśli dziecko po prostu grać aktywnych gier czy coś, że jest bardzo zdenerwowany, wyniki tętna nie będzie pouczające. Należy również być zmuszony do pomiaru tętna, to lepiej poczekać, aż dziecko będzie uspokoić i pozwalają na dokonywanie pomiarów.

Wzrost rytmu serca bicie

norma HR dziecko pokazano w powyższej tabeli – Twój Essential Guide. Jeśli tętno Twojego dziecka jest wysoka, to nie ma powodu do paniki. Może gorąca pogoda, odrobiną emocji (strachu, histerii, strach, podniecenie) lub aktywnej grze sprowokowany przyspieszenie bicia serca. W związku z tym czekać do chwili, gdy dziecko będzie całkowicie spokojny, a następnie zmierzyć puls. Jeśli rytm serca wzrosła wszystko też, nie należy odkładać wizytę do kardiologa dziecięcego. Częstoskurcz, innymi słowy, wzrost tętna może być zwiastunem procesy patologiczne w układzie krążenia lub hormonalnego.

powolny puls

Jeśli tętno dziecka w spoczynku jest poniżej normy, to wskazuje na obecność bradykardii. W niektórych przypadkach, powolny puls można uznać za normę. Na przykład, serce sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia, sprawia, że około 35 uderzeń na minutę. W tym przypadku, bradykardia wskazując dobre natrenirovannosti ciała, jak również siłę mięśnia sercowego. Jeśli dziecko jest daleko od czynnej aktywności fizycznej, podczas gdy w bradykardii przeżywa zmęczenie, senność lub bóle głowy, a potem wizyta u lekarza jest konieczna.

Norma tętno dziecka. Definiując pojęcie

Wreszcie, pomówmy trochę o pojęciu normy. Jaka jest szybkość tętna dziecka?

Przede wszystkim normą – jest to średnia liczba. Oznacza to, że bierzemy kilka tysięcy klinicznie zdrowe dzieci i zmierzyć swoje tętno. Potem przyniósł średnie i zgodzili się, że akceptują je jako normę. Jednakże, każdy organizm człowieka jest unikalny pod tym względem, niewielkie odchylenia od normy są dozwolone. Więc jeśli dziecko ma zaburzenia w układzie sercowo-naczyniowym, parametry ciśnienia krwi mieszczą względnych przepisami, a dziecko jest aktywne i czuje się dobrze, odchylenie od średniego wskaźnika tętna w zakresie od 20% jest dopuszczalne i nie jest uważane za naruszenie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był przydatna. Teraz nie tylko wiedzieć wszystko o normalnej akcji serca, ale może również mierzyć sam tętno. Uważaj na zdrowie dziecka i zachęcanie do zdrowego stylu życia od najmłodszych lat.