798 Shares 3122 views

Jakie zalety ma formatu RTF?

Aplikacja MS Office jest znany niemal wszystkich użytkowników komputerów już jeśli nie na świecie, w naszym kraju na pewno. Ta popularność wynika głównie z rosnących potrzeb współczesnego świata w tworzeniu i wymianie informacji. W każdej nowoczesnej instytucji państwowej na codzień są tworzone i wysyłane tysiące dokumentów, ale ponieważ istnieje stałe zapotrzebowanie na programy, które mogłyby standaryzacji i uproszczenia procesu.

Jednak w związku z tym o wiele bardziej zainteresowany formacie RTF, który w większości przypadków może być umieszczony jako uniwersalny środek przekazu informacyjnego. Nawiasem mówiąc, dlaczego był tak dobry? Dlaczego nie skorzystać z doc?

Fakt, że w formacie rtf otwarcie wspierany przez praktycznie wszystkich systemach operacyjnych i może być również odczytywane w najprostszych edytorów tekstowych. Aby go użyć, nie ma potrzeby instalowania skomplikowanego, ciężkiego i drogiego pakietu biurowego. Większość aplikacji do pracy z danych tekstowych wspiera zachowanie tego standardu.

Ale nawet w tym formacie RTF użytkownicy są tak lubi. W przeciwieństwie do wyżej wymienionego dokumentu, jak również DOCX, ODT lub innych podobnych plików, tylko tekst może być w niej zawarte. Niedoświadczeni użytkownicy mogą zdecydować, że we wszystkich powyższych odmian dokumentów tekstowych nie ma nic innego, ale tak nie jest. Fakt, że makra mogą być w tym samym ukochany przez rodzimych użytkowników biurowych doc. W rzeczywistości, jest to najbardziej prawdziwe programy, które mogą być wykorzystane przez hakerów nie jest dobre wykorzystanie.

Oznacza to, że stanowią one znaczną część zakażeń występujących w momencie uruchomienia pobranego z dokumentów tekstowych Internet. Przy użyciu tego samego formatu RTF, rzeczywiście nie ma ryzyka. Ale ma pewne wady, które również trzeba wziąć pod uwagę zachowanie wykonują swoją pracę. Na przykład, aby przekształcić rtf formacie TXT, nadal muszą korzystać z dowolnej aplikacji Office. Ale to nie jest szczególnym problemem.

Na przykład, ten format nie może być wykorzystywane do tworzenia dynamicznie powiązanych dokumentów. Wprowadzenie obiektów w odbiorniku dokumentu prowadzi do znacznego wzrostu wielkości tego ostatniego. W związku z tym sposobu jest czasem używane w którym zostało ustanowione tylko kodu źródłowego. W tym przypadku, chociaż obiekt jest wyświetlany w odbiorniku dokumentu, ale nie jest przechowywany w nim, jak w dokumencie znajduje się link do oryginalnego pliku lub obiektu. Dlatego nie należy wkładać szczególnie dużych zdjęć w formacie RTF.

Ponadto, ma pewne problemy z formatowaniem. Więc nie spróbować zapisać ważne dokumenty lub dyplom w formacie RTF. Go otworzyć, znajdziesz zawsze, tylko nikt nie gwarantuje ochrony dadzą kreacji oryginalnych gatunków. Ponadto, praktycznie nie ma wstecznej kompatybilności. Po prostu, jeśli zostały zapisane swoją pracę w starej wersji, nowa aplikacja to prawie na pewno nie może być otwarty.

Nadzieja dla produktów OpenSource nie warto, bo w tej chwili, Microsoft (mianowicie firma jest twórcą formatu), określonymi w otwartym dostępem tylko podstawową wersję rtf.