675 Shares 3835 views

Zagrożenie SafeFinder: jak usunąć w prosty sposób?

Dość często po zainstalowaniu trochę wolnego oprogramowania, wielu użytkowników nie zwracają uwagi na to, co może być zainstalowany system domyślnym programie SafeFinder. Jak go usunąć później, nie wiem wszystkiego, a często proces staje się prawdziwy ból głowy.


Co jest SafeFinder?

Zacznijmy od opisu zagrożenia. Początkowo, moduł ten jest zainstalowany w systemie rzekomo jako środek szybkiego dostępu do niektórych promocji i ofert, które są dostępne w Internecie (najczęściej Produkt jest dostarczany jako bezpieczny wyszukiwarce).

W ogóle, to narzędzie jest wspólne środki obciążeniem spam, ale nadal produkował przekierowanie (przekierowanie) z miejsca na miejsce. Ale niewielu wie, że program może ewoluować w miarę upływu czasu, które ostatecznie prowadzą do tego, że będzie on odpowiadał za poważne zagrożenie. To wtedy ludzie zaczynają myśleć i jak usunąć SafeFinder z komputera. Od razu powiedzieć: to nie jest łatwe do zrobienia.

Penetracja PC i ewolucji

Jak już wspomniano powyżej, program może być zainstalowany przez inne aplikacje. Tutaj musimy się o to, że w tym przypadku oferuje instalator. Zgodnie z ogólną zasadą, w pewnym momencie pojawia się okno, w którym drobny druk stanowi, że SafeFinder zostaną zainstalowane później. Innymi słowy, nie należy ustawić domyślne ustawienie użytkownika z zaawansowanymi ustawieniami.

Naturalnie, aplet może dostać się do systemu podczas odwiedzania niektórych stron internetowych. Na przykład, użytkownik kliknie na baner: „jak schudnąć szybko” – widać, a już rozpoczęły ustawienie modułu SafeFinder w tle.

Po zakończeniu procesu instalacji tworzy swój własny katalog z plikami w folderze Program Files i dane programu, określa własne klucze w rejestrze, a czasami w procesie ewolucji zastępuje oryginalny „maykrosoftovskih” pliki systemowe. Dlatego bardzo trudno jest radzić sobie z nim.

Ponadto, w miarę upływu czasu aplikacja jest tak głęboko osadzone w systemie, który z łatwością można przesyłać osobom trzecim poufnych danych użytkownika (hasła, loginy, kody PIN, i tak dalej. D.)

SafeFinder: Jak odinstalować najprostszy sposób?

Aby pozbyć się tej aplikacji najprostszą metodą na wczesnym etapie zakażenia, należy użyć standardu „Panel sterowania”, gdzie pod Programy i funkcje wybrany.

Na liście zainstalowanych aplikacji, aby znaleźć SafeFinder, a następnie rozpocząć proces usuwania. Jedyną rzeczą, że ta metoda budzi uzasadnione wątpliwości, ponieważ jest to tylko wtedy, niestety, ponieważ klucze rejestru nie są całkowicie zniszczone. W konsekwencji – są nadal aktywne w systemie programu SafeFinder. Jak go usunąć całkowicie?

Korzystanie specjalistycznych narzędzi

Tutaj będziemy potrzebować pomocy profesjonalnych narzędzi. Niektórzy zalecają stosowanie Spy Hunter. Z tym nie możemy się zgodzić, bo pozbyć się tego narzędzia będzie jeszcze trudniejsze niż z SafeFinder. Spójrzmy teraz, jak usunąć programu SafeFinder ze specjalnych zastosowań profesjonalnych.

Można użyć unikalny w swoim programie zasady pracy IObit Uninstaller. Po instalacji może być wywołana ręcznie lub przy użyciu wbudowanego polecenia całkowite usunięcie w powyższej sekcji „Panel sterowania» (Forced Odinstaluj). Po pierwsze, to standardowy deinstalator jest uruchamiany, a potem – proces skanowania dogłębnej na obecność resztkowych plików i kluczy rejestru. W poszukiwaniu prowadzić należy wybrać wszystkie linki i skorzystać z niszczarki plików parametrów.

Search.SafeFinder.com: jak usunąć ręcznie aplet

Powyższe sposoby pomóc tylko pierwszy krok. Jeśli infekcja minęło dużo czasu, oprócz tych działań będą musiały wprowadzić Edytor rejestru (regedit) i polecenia, aby usunąć niektóre klawisze.

Zazwyczaj ten klucz Infrastructure Browser Helper lub SafeFinder.exe, znajduje się w punkcie przejściowym prowadzony przez głównego HKCU Branch (lokalny rekord użytkownika). Ponadto, należy wybrać, aby szukać w menedżerze plików, a wszystko, co jest związane z rekordami SafeFinder, usuń go ręcznie (zazwyczaj dane są w AppData / foldery lokalne).

Wyłącz dodatki do przeglądarek

Innym złe jest to, że program instalacyjny może zainstalować własne dodatki (dodatkami) w przeglądarce. Będą one albo trzeba wyłączyć lub usunąć, jeśli w ogóle, a dopiero potem dokonać całkowite usunięcie aplikacji. Rozważmy kilka popularnych przeglądarek.

W programie Internet Explorer, użyj przycisku oznaczony biegu, gdzie po menu wybrać dodatki sekcję ustawień jest SafeFinder, przycisk mute jest wciśnięty (zakładka Pasek narzędzi i rozszerzeń).

W przeglądarce Google Chrom lub podobny jest wpisany w pasku adresu chrome: // extensions /, a następnie wybrać odpowiedni dodatek, a następnie przycisk kasowania zostanie naciśnięty, oznaczony jako koszu.

W Firefoksie na pasku adresu używa o poleceniu: Świat, a partycja rozszerzona została wybrana w menu. Potem, jak zwykle, znajdziemy SafeFinder wpis i kliknij przycisk Usuń obok niego.

Wspólna zasada dla wszystkich przeglądarek wystawia pustą stronę jako początkowy (about: blank).

wniosek

Tutaj, w rzeczywistości wszystko o programie SafeFinder. Jak usunąć go za pomocą różnych metod, mamy już do czynienia z. Jeśli chodzi o narzędzia do usuwania takich jak Spy Hunter, który odnosi się do stosowania w celu wyeliminowania zagrożeń, takich jak programy typu adware, malware i spyware, kwestia jej stosowanie jest kontrowersyjna, ponieważ po zainstalowaniu go, aby pozbyć się tego oprogramowania będzie bardzo trudne. Ponadto, nie może wymagać aktywacji klawiszy, program może także zainstalować inną masę śmieci, i tak dalej. D.