315 Shares 3236 views

Extractor promieniowy elektryczny z rękami

Wyciąg promieniowa – urządzenie do ustalania ramek miodu, zasada działania opiera się na sile odśrodkowej. Urządzenie to znacznie upraszcza pracę pszczelarza, zatem nie można kupić tylko w specjalistycznych sklepach, ale także, aby ich własne. Według właścicieli takich urządzeń, w niektórych przypadkach przewyższa analogi skuteczność w sklepie i okresu eksploatacji.


projekt

Wyciąg promieniowe składa się z dwóch podstawowych elementów, takich jak:

 • Wkłady bębnów, których wymiary są wybrane zgodnie z ramami użycia. dwie ramki mogą być umieszczone w jednej kasecie. Do ich produkcji za pomocą metalowej grubych oczkach.
 • Zbiornik metalowy. Najlepszym rozwiązaniem jest pojemnościowy ze stali nierdzewnej lub aluminium.

Aby spuścić miodu na dnie zbiornika jest wyposażony w specjalny dźwig. Przed polem wiadomości, plaster miodu wydrukować poprzez jeż pszczelarstwa widelcem lub nożem pszczołę. Podczas obracania produktu pod wpływem siły odśrodkowej, pochodzącego z komórek i do zbiornika, płynąc w dół ściany urządzenia. Zgodnie z korkiem spustowym dodaje się odpowiednie pojemniki, takie jak słoiki lub mleczne.

opis

Extractor promieniowy elektryczny przydatny dla pszczelarzy, którzy mają do dyspozycji dużą liczbę uli i sprzedaje produkty. Mimo to, wielu próbuje w miarę możliwości odłożyć zakup, uznając go nie najlepszą inwestycję. Wynika to z faktu, że urządzenia są dość drogie, ale to jest słabej jakości. Oczywiście, trudno jest wyobrazić sobie dużą skalę produkcję miodu bez profesjonalnego sprzętu, ale w wielu przypadkach jest to możliwe, aby ograniczyć urządzenia, wykonane w domu. W tym przypadku, pszczelarz nie musi mieć specjalnej wiedzy lub szukać pomocy u specjalistów. Jedną z opcji jest niezwykły i prosty do promieniowego wyciąg z ich ręce wyjęciu z pralki jest wykonany. W celu realizacji tego, wystarczy wyposażyć kaset odpowiedniego zbiornika urządzenia wielkości. jest najczęściej używany „Baby” rodzaj techniki.

zalety

Istnieją dwa rodzaje urządzeń – to hordialnoe i promieniowe. Ostatnio nabyte najczęściej używanych dzięki wielu zalet:

 • Na tej samej strukturze o rozmiarze dwa warianty promieniowy układ zapewnia lepszą wydajność.
 • Extractor promieniowy elektryczny, którego opinii większości pozytywne, pozwala na umieszczenie dużej liczby mobilne i łatwo daje roletę produktowej zabrus. To znacznie upraszcza zadanie jak ręcznie pompowania jest czasochłonne, a tym samym nieskuteczne.
 • Spośród wszystkich dostępnych klatek pompowana miód, a powierzchnia pozostaje czysta. Taki wynik nie może sobie pozwolić na inne rodzaje aparatów.
 • Wszystkie elementy składowe konstrukcji w procesie pozostaje bez ruchu, natomiast obraca się sam bęben. To zwiększa żywotność i odporność na zużycie.
 • Prawdopodobieństwo awarii jest zminimalizowane ramy, a tym samym zmniejszenie strat.
 • Konstrukcja została zaprojektowana tak, że komórki zawsze pozostaną nienaruszone.
 • Zaoszczędzić czas. Urządzenie nie wymaga stałego monitorowania przez pszczelarza.
 • Podczas pompowania ramy nie przywiera do powierzchni wyrobu z bębna, odpowiednio, na końcu procesu będzie łatwo wyjąć.

rysunek

Radial wyciąg, który jest reprezentowany przez zdjęciu powyżej jest realizowany we wszystkich sklepach odpowiednich towarów. Ale warto jest drogie, średnio, zakup będzie kosztować około 40-50 tysięcy rubli. Doprowadziło to do tego, że wielu pszczelarzy tendencję do sprzętu siebie. Zadanie to jest realizowane przez każdego, ale możliwość jest nadal warto zwrócić się do bardziej doświadczonego pszczelarza.

Pierwszym krokiem jest stworzenie rysunku urządzenia. Jest to istotny kamień milowy na których mają być wyświetlane wszystkie elementy składowe w odpowiednim miejscu i w odniesieniu do ich wymiarów. Nie powinniśmy zapominać o szczegółach połączenia. Możesz narysować rysunek samodzielnie lub poprosić o pomoc od tych, którzy już mają podobne doświadczenia. Można również znaleźć w literaturze wystarczająco dużo opcji.

urządzenie do produkcji

Głównym elementem struktury kompozytowej jest bęben, którego średnica powinna być w 120 cm. Jak to można stosować dowolny mocny beczki o pojemności 300 litrów.

Zgodnie z wybranym wzorem, wybranym kole lub parą pasa. wymagają również niezawodne łączniki i materiały dla wsporników.

Wyciąg promieniowy elektryczne własnoręcznie utworzone, uzupełnione kaset do wytwarzania potrzebnych siatki, kątowników samych rur i ramą bębna. wymaga również łożyska i zawór spustowy o odpowiedniej wielkości.

stosowane materiały

Urządzenie może być wyposażone w ręczny albo elektryczny napęd ten ostatni charakteryzuje się łatwością użytkowania i znacznie przyspiesza proces. Zwykle stosuje się silnik o pojemności nie mniej niż 50 obr / min. Wszystkie elementy muszą być wybierane, biorąc pod uwagę fakt, że będą w kontakcie z żywnością, więc trzeba wybrać wysokiej jakości materiałów. Stal nierdzewna jest najlepszym rozwiązaniem, aluminium może być stosowany w ograniczonym budżecie. Gdy wszystkie elementy składowe zostaną przygotowane, można rozpocząć montaż konstrukcji, ważne jest, aby nie zboczyć z istniejącego rysunku.

zalecenia

Istnieje kilka warunków, których spełnienie pozwala na uzyskanie wysokiej jakości i komfortowe wyposażenie:

 • W przypadku urządzenia nie mogą korzystać z części o powłoki cynku. To dlatego, że metal aktywny podlega występowania procesów oksydacyjnych, które obniżają jakość produktu.
 • Aby promieniowy odprowadzającej domowych wyglądają bardziej estetycznie i atrakcyjny, może być malowany w odpowiednim odcieniu. Obraz mogą być wykonane ze specjalnego związku w sprayu lub lakieru przeznaczonego dla wyrobów metalowych.
 • ręczne urządzenia są odpowiednie dla tych, którzy dopiero zaczęli w pszczelarstwie i miodem narzędzi na niewielką skalę. Urządzenie napędzane elektrycznie jeszcze wygodniejsza w użyciu, oraz ich wytwarzanie na podstawie jakiegokolwiek pszczelarza.
 • Radial wyciąg mogą być tworzone nie tylko z metalu, ale także z drewna. Wyjątkiem są takie dane jak na osi koła pasowego i łożyska. Jest możliwe użycie dowolnego materiału nie zawierającego żywicy. Jeśli to konieczne, należy zmniejszyć ciężar urządzenia należy zwrócić uwagę na sklejce.
 • Korzystnie, elementy składowe mają gładką powierzchnię, w przeciwnym razie produkt może utknąć na pozycje.

napęd elektryczny

Potrzebuje silnik o małej pojemności od 80 watów. musi być uzupełniona o drobnych oczkach, aby zapobiec pszczoły do wnętrza struktury. funkcje przełączające mogą być wykonane z przekaźnika konwencjonalna pralka. Potencjometr z dowolnej centrali służy jako części do regulacji prędkości, jedyną rzeczą, którą należy dodać do niego Nichrom spirala.

Następnie obudowa jest utworzona z małej wielkości pionowego przemieszczania się. W celu produkcji napędu dyskowego, wirnik jest usuwany z koła pasowego.

Umiejscowienie silnika może być zarówno pionowe i poziome. Pierwsza opcja jest bardziej wygodny i praktyczny. W tym przypadku, niektóre projekty mogą być tylko poziomy docelowe.

wsparcie

Stojak potrzeby dowolnego urządzenia, niezależnie od jego wielkości. Zapewnia on możliwość instalowania pojemników do zbierania miodu.

Wiele zastąpić konwencjonalne szuflady regałów. To nie jest najlepszym rozwiązaniem, ze względu na ryzyko wykorzystania i wyrafinowanych operacji. Z pręta stalowego i spawarki może być niezależnie i jednocześnie zrobić prostą niezawodną konstrukcję. Prace wykonywane są w sposób następujący:

 • Ponieważ trzpień jest utworzony przez pierścień o średnicy nieco większej od rozmiarów zespołu bębna.
 • Na dole uchwytu jest przymocowany do nogi, ich liczba powinna wynosić co najmniej 3-4 sztuk. W zależności od tego, jakiej wielkości ma ściągacza promieniową i czy istnieje jakaś konkretna wybrana odpowiednią wysokość nóg.

Produkcja aparatury zbierania miodu nie powoduje trudności nawet dla niedoświadczonego użytkownika. Nie wymaga specjalnych jako koszty niezbędne elementy można znaleźć w prawie każdym domu.