386 Shares 5660 views

Że drink z szampanem: idealne połączenie

Champagne dzisiaj pić najbardziej radosne okazje, takie jak zaręczyny lub ślub, narodziny dziecka, otwarcie nowego przedsiębiorstwa, pomyślne zakończenie dużego projektu, i tak dalej .. Ponadto, już ugruntowaną tradycję zraszanie pić z prezentacją nagród sportowych i podzielić butelkę wina musującego na pokładzie nowego statku, wyruszając na jego dziewiczego rejsu. I, oczywiście, to jest serwowane podczas uroczystych świąt, więc każdy chce wiedzieć, co można pić szampana i niektóre rodzaje alkoholu i soków w połączeniu z nim najlepiej.


Trochę historii

Prawdziwy szampan, mający prawo być nazywany tak, tylko w tym samym regionie, położony w północno-wschodniej Francji. Wiadomym jest, że pierwsze winorośle na tych ziemiach obsadzone przez Rzymian, również zaczęli oni do wina z niego. Jednakże, z powodu cech klimatycznych, okazało się nie takie same jak w innych dziedzinach. W szczególności, zawiera pęcherzyków dwutlenku węgla, który jest bardzo zmartwiony winiarzy. Sytuacja zmieniła się w XVIII wieku, kiedy to napój jest ceniona na dworze Ludwika XIV. To wtedy zaczął myśleć o tym, jak zrobić trwałe butelki, które utrzymują silną presję wewnętrzną i sprawiają, że wino musujące nawet więcej. Problemy te zostały pomyślnie rozwiązane na początku XIX wieku, kiedy wino Madame Clicquot wynalazł specjalną metodę produkcji szampana.

rodzaje napoju

Istnieje wiele rodzajów szampana, a przed dowiedzieć się, co do przedstawienia jednego lub drugiego z nich, należy określić, w jaki sposób różnią się one od siebie. Tak, szampan jest klasyfikowany w zależności od odmiany i roku zbioru winogron, charakterystyki produkcji napojów i zawartości cukru. Szczególnie ważne jest, że ta ostatnia, co bezpośrednio wpływa na smak wina.

Najdroższy szampan – brut to martwa natura, która jest wykonana z wyselekcjonowanych winogron. Do niego bez dodatku cukru, jako eksperci uważają, że to psuje naturalny smak szampana. Jednak pozostała cukier, którego stężenie nie przekracza 6 g / l, który to napój jest nadal wyświetlany w wyniku fermentacji występujących w szczególnych warunkach klimatycznych.

Najbardziej rozpowszechnionym typem jest szampan brut, przy czym zawartość cukrów wynosi nie więcej niż 1,5%.

Pośrednia jest półsuchy wino musujące s o zawartości cukru od 1,7% do 3,5%. Ponadto, wytwarzany deser musujące: Demi-s (Rich) i Doux. Należą do słodki, a zawartość cukru w nich 33-50 g / l i 50 g / l.

Co pić szampana półsłodkie

To wino musujące z francuskiej prowincji Szampanii doskonale z jednym z głównych specjalności kuchni francuskiej – foie gras – pasztet z wątróbek specjalnie tuczone kaczka lub gęś. Zgodność szampana i przekąski w oparciu o kontrast bogate tekstury gęsiej wątróbki i wysoką kwasowość napoju. A w każdym czasie półsłodkie szampana serwowane truskawkami i śmietaną i ciasta z owocami. Kombinacja ta jest uważana za najbardziej arystokratyczny, a jego miłość do wielu celebrytów.

Co pić szampana brut

Kawior zawsze uważana była za symbol luksusu i że idealnie wtapia się w drogich wytrawnego wina musującego. W szczególności, jest to doskonały solony łosoś ikra. Ponadto, w odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze do picia Szampan brut, smakosze powinni dać pierwszeństwo sushi z imbirem i wasabi o smaku sosu sojowego, homara, smażone ryby, smażone kaczki. Należy jednak pamiętać, że jedzenie serwowane z suchych win musujących nie należy stosować w octu lub soku z cytryny, ponieważ w połączeniu z tych napojów, pozostawiają bardzo nieprzyjemny posmak.

Który jest dostarczany do półsuchej wina musującego

Takie odpowiednie kanapa szampana ser (zwłaszcza z róży), odmiany ikry i owoców morza. Sałatki nadają się również bez majonezu (sos jest połączony z wina musującego może zaszkodzić żołądka), orzechy, migdały, oliwki, krakersy (świeże słony), białe gotowane mięso. Na przykład, tradycyjny szampan o niskiej zawartości cukru podawane jest do całego pieczonego indyka. Włosi i karmione pół-wytrawnego wina musującego z pizzy. Jeśli mówimy o deser, dobrym rozwiązaniem byłoby sałatka owocowa z ananasów, gruszką i brzoskwinią lub owocowego tortu. Nawiasem mówiąc, jeśli chodzi o owoce, możemy zaoferować świetnym rozwiązaniem zimnym kulki dynnymi.

Które mają zastosowanie do słodkiego szampana

Deser musujące wino znany sommelier doradza dostarczany z różnymi sernik, krem krem, krem (bez rozpylacza), sorbety, desery owocowe, niektóre ciasta i torty. Jedynym warunkiem jest to, że gdy jest to niezbędne do wykonania tych wszystkich bajerów nie mogą zawierać jako składnik kawy, cytryny i innych produktów spożywczych ze zbyt jasnym smaku. Więc pytanie o to, co piją szampana słodkiego, poprawną odpowiedź z dowolnego słodki, ale nie cloying deser.

ser

Pytania o to, co piją szampana i co to służy dziś wielu ludzi interesuje. W szczególności, często jest proszony o jaki rodzaj sera nadaje się do tego napoju. Tak, najlepiej jest złożyć owiec lub kóz, pokroić w drobną kostkę. Na przykład, Krotten de Shavinol, Sainte-Maure, Chabichou du Poitou i Chevre. Można również dokonać serów różnych odmian produktu, włącznie z serem, Emmentaler, Gruyere, Comte'a i Beaufort przekąskami itp. – Klasyczny Jednym z szaszłyki kolanowych dla kanapki kawałek sera Dor-niebieskie jagody i zielone winogrona. Co należy wziąć taką samą starannością czas na to ser przekazany do szampana, nie było zbyt ostre odmiany cloying smak.

Jakie produkty i potrawy nie są podawane z win musujących

Przy sporządzaniu menu na uroczysty posiłek, należy pamiętać, że jako przekąska do szampana nie jest zalecany do wyboru:

  • czekolada, ponieważ przerywa kilka naprawdę dobrego, drogiego wina musującego (jeśli wciąż tak naprawdę chcesz, możesz złożyć szampana z białą wersją produktu, nie zawierające kakao);
  • cebula, czosnek i naczynia, które je zawierają, ponieważ mają silny zapach, nie pozwalając poczuć wykwintne bukiet wina;
  • wieprzowina, bekon, kiełbasa i inne rodzaje mięsa czerwonego;
  • orientalne słodycze takie jak nugat, chałwy i innych, bo po nich każdy rodzaj szampana wydaje kwaśny i niesmaczny.

Jakie napoje są odpowiednie do win musujących

Mając do czynienia z przekąsek, warto pomyśleć o tym, co piją szampana. Z tej okazji, istnieje wiele opinii. Po pierwsze, wielu znawców uważa, że wino musujące w ogóle nie powinien być mylony z innym alkoholem. Jednak prawie każdy z gości chce cały wieczór picia szampan jeden, więc należy trzymać się podstawowych zasad: po szampana można pić wódki lub brandy, ale nie odwrotnie. Innymi słowy, nie jest to zalecane, aby przełączyć się z wódki do win musujących.

Kolejna odpowiedź na pytanie o to, co piją szampana – to świeżo wyciskane soki. Na przykład, jest również połączona z brzoskwini lub pomarańczowego, który może być rozcieńczony.

Teraz wiesz, że picie szampana i przekąski i desery niż to najlepiej połączyć. Więc można dokonać właściwego wyboru i prawo do wprowadzania menu na posiłek i nakryć do stołu na stole w formie bufetu.