234 Shares 8244 views

Konfiguracja serwera proxy w przeglądarce „Opera”.

Czasami zdarza się, że trzeba iść do dowolnej witryny, ale dostęp do niego jest zamknięta dla Ciebie. Co robić? W tym przypadku trzeba będzie ominąć blokadę. Można używać serwerów proxy, lub specjalne miejsca „Anonymizer”.

Rozważmy najpierw opcję wejścia na miejscu przy użyciu serwera proxy. Domyślnie ta funkcja jest wyłączona, jak pierwotnie prosty dostęp i przetwarzanie witryn. Następne będą malowane w szczegółach jak włączyć i skonfigurować te proxy w wersji operowej jest „11”.

Musisz przejść do menu „Ustawienia” – „Ustawienia ogólne”. Lub naciśnij klawisz skrótu «» ctrl + F12. Następnie trzeba znaleźć zakładkę „Zaawansowane”. Jeszcze inna konfiguracja serwera proxy nie rozpocznie się, bo do tej pory tylko w drodze do miejsca, w którym jest ona wykonywana.

W zakładce „zaawansowane” po lewej stronie będzie specjalne menu, gdzie trzeba, aby przejść do pozycji „netto”. Nie będzie otworzyć zakładkę, która jest dużo konfiguracjach przetwarzania danych i łączności. Ale wciąż nie jest to potrzebne. Kliknij tam na przycisk „proxy …”. Teraz otwórz podstawowe ustawienia serwera proxy.

Będą dwa sposoby: ręczny i automatyczny. Trzeba zrobić przystanek w trybie ustawień ręcznych. Obok widać, że istnieje kilka rodzajów protokołów. Najczęstszym protokół «http». Protokół https «» Używane na stronach z bezpiecznym typu połączenia. Zazwyczaj jest to w niektórych ważnych miejsc, które przekazują ważne poufne informacje od użytkownika.

W przeglądarce musi być ustawienie «http» protokół serwera proxy. Aby to zrobić, zaznacz pole oznaczone «http». Po tym, otwórz następującą konfigurację, gdzie trzeba podać port serwera proxy i samego adresu. Ale pewnie myślisz, gdzie znaleźć adres serwera proxy i portu.

Z tych adresów w Internecie jest pełna. Dokładniej, jeśli mówimy mało, to znaczy – nie wspominając. Aby to zrobić, przejdź do wyszukiwarki i wpisać zapytanie „Ustawienie proxy” lub „proxy”, lub coś innego w tym stylu. Poznasz dużą listę miejsc, które mają adres serwera proxy. Wybierz ten, który lubisz, a następnie używać go stale. Aby to zrobić, można tworzyć zakładki witryny.

Następnie znajduje się lista serwerów proxy przez protokół http «». Skopiuj i wklej ustawienia w Operze. Zapisz ustawienia i zacząć otwierać witryn. Jeśli to działa, a następnie cieszyć. Jeśli nie, spróbuj innego serwera proSky. Zdarza się, że niektóre z nich nie działa. Po że strony nie określą swój prawdziwy adres IP i nie będzie widać, z jakiego kraju jesteś. Będą one widoczne tylko informacje na temat wybranego pełnomocnika.

Przy wyborze serwera pożądane jest, aby wybrać taki, który jest bliżej ciebie. Bo jeśli to jest daleko, trzeba będzie ładować strony wolniej niż jeśli wysyłają bezpośrednio.

Należy zauważyć, że adresy te są stale się zmienia, niepełnosprawnych, dodaje nowe i tym podobne. Dlatego trzeba często zmieniać je. Zrozumieć, kiedy trzeba zrobić, to proste – jak przystanku, aby otworzyć stronę, to znaczy proxy używany zniknął.

To ustawienie może być włączane i wyłączane za pomocą najkrótszą drogą, a nie taki, który jest opisany powyżej. Ale ponieważ można tylko włączyć lub wyłączyć je, ale nie edytować. Aby to zrobić, należy nacisnąć klawisz «F12». Poznasz menu szybkich ustawień. Nie można włączyć i wyłączyć je, i wiele innych przydatnych i najczęściej używanych przedmiotów.

Jest też inny sposób, bez użycia tych serwerów, za pomocą stron takich jak „Anonymizer”. Usługi te pozwalają na poruszanie się po stronach, podczas gdy w anonimowości. Ta metoda jest bardziej wygodne, ponieważ pozwala na zalogowanie się do stron internetowych, które nie tylko zostały zablokowane, a nawet w tych przypadkach, gdy ISP blokuje dostęp do określonego serwera. W tej wersji nie ma potrzeby ustawienia proxy.