761 Shares 9731 views

Morenazal Immuno: opinie, instrukcje użycia

Na temat stosowania kropli i sprayów do nosa są bardzo kontrowersyjne opinie. Szczególnie kwestionuje się stosowanie leków immunostymulujących. Jednym z najbardziej popularnych leków jest Morenazal Immuno. Opinie o nim są różne. W tym artykule dowiesz się o niektórych z nich. Można również zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi używania leku.


Skład i ogólne cechy charakterystyczne

O lekach "Morenazal Immuno" opinie mówią, że jego skład jest bezpieczny. W przeciwieństwie do wielu innych leków do podawania donosowego ten środek może być stosowany przez długi czas. Głównymi składnikami aktywnymi leku są sód, dipeptyd i sól morska. Są też wody do zastrzyków i mikroelementów.

Lek jest dostępny w dwóch formach. Wybór konsumenta jest przedstawiony przez krople i rozpylanie. Cena leku Morenazal Immuno zależy od formy leku i jej objętości. Rozpylanie 50 mililitrów kosztuje około 500 rubli. Krople do podawania w zatokach nosowych będą nieco tańsze. Ponadto producent proponuje kupić rozwiązania, które różnią się składem od leku Morenazal Immuno. Ich cena wynosi od 200 do 300 rubli. Skład takich leków obejmuje sól morską bez dodawania składnika immunomodulującego.

Wskazania dotyczące użycia

Informacje o lekarstwie Morenazal Immuno, lekarze mówią, że lek może być stosowany w profilaktyce lub leczeniu. W każdym przypadku wybrany jest osobny schemat użytkowania. Na wiele sposobów zależy to od objawów i wieku pacjenta. Pomimo opinii specjalistów, należy wziąć pod uwagę informacje z instrukcji. W adnotacji wskazano takie wskazania do stosowania leku:

 • Choroby wirusowe górnych dróg oddechowych;
 • Powikłania bakteryjne przeziębienia;
 • Częste choroby (ponad 10 razy w roku u dzieci i 5 razy u dorosłych);
 • Zapalenie nosa chroniczne i ostre, zapalenie zatok i zapalenie zatok;
 • Proliferacja i zapalenie gruczołów łojowych;
 • Mycie nosa;
 • Zapobieganie powikłaniom po interwencji chirurgicznych;
 • Potrzeba wprowadzenia leków do kanału nosowego;
 • Podczas epidemii iw zimnym okresie.

Ograniczenia w użyciu

O lekcji "Morenazal Immuno" do stosowania mówi, że lek ma przeciwwskazania. Pomimo bezpieczeństwa kompozycji, nie może być stosowany w obecności nadwrażliwości na składniki. Nie możesz podjąć decyzji w sprawie stosowania leku podczas ciąży. Wcześniej należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Podawanie leku dla dzieci do jednego roku jest możliwe jedynie w postaci kropli. Spray jest stosowany dopiero po 12 miesiącach. W takim przypadku zalecenia takie powinny podać pediatra.

Instrukcje użycia

Leku o nazwie handlowej "Morenazal Immuno" (spray lub krople) wstrzykuje się wyłącznie do kanału nosowego. Jak już wiesz, środek może być stosowany do celów profilaktyki i leczenia.

Procedury higieniczne

W celu zapobiegania i oczyszczania zatok nosowych, lek jest stosowany zgodnie z następującym schematem:

 • Dzieci pierwszego roku życia 1 kropla 2 razy dziennie, a następnie oczy są oczyszczane za pomocą aspiratora;
 • Dorośli podaje się lek w postaci sprayu na 1 wstrzyknięcie dziennie, po czym trzeba wysadzić nos.

Leczenie chorób

Jeśli lekarz przepisze lek na potrzeby medyczne, zazwyczaj jest on następujący:

 • Niemowlęta do roku 2 krople w każdej nozdrze trzy razy dziennie;
 • Od 12 miesięcy do 7 lat 2 kropli są przepisywane 4 razy dziennie;
 • Do 16 lat możesz podawać leki w nosie 6 razy dziennie przez 2 krople lub 2 spraye.

W razie potrzeby stosowany jest środek zapobiegawczy. Jeśli zaleca się leczenie, zwykle trwa od dwóch tygodni do jednego miesiąca.

Działanie leku: recenzje

Informacje o lekarstwie "Morenazal Immuno" są przeważnie pozytywne. Konsumenci rzadko skarżą się na negatywne reakcje lub skutki uboczne. Zazwyczaj występują one, gdy lek jest niewłaściwie wykorzystany lub przedawkowywany. Są wyrażane przez reakcję alergiczną. Lek może powodować zapalenie jamy ustnej, jeśli wniosek jest nieprawidłowy. Szczególnie często dzieje się to u małych dzieci pierwszego roku życia.

Konsumenci mówią, że po użyciu opisanego lekarstwa stały się znacznie mniej chore. Nawet jeśli było zimno, przeszło szybko i bez żadnych komplikacji. Wszystko dlatego, że skład leku zawiera dipeptyd. Zwiększa liczbę komórek odpornościowych, pobudzając własną i nabytą ochronę. Roztwór soli morskiej doskonale oczyszcza błonę śluzową i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek. Mikroelementy mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Niższe jest zastąpienie leku?

Ma lekarstwa Morenazal Immuno analogi. Wiele z nich jest tańszych. Dlatego też konsumenci próbują kupić takie leki. Jednak to nie zawsze staje się dobrą opcją. Często substytuty nie mają takiego efektu, jak oczekiwano.

Następujące związki można sklasyfikować jako analogi leku: "Akvalor", "Aquamaris", "Dolphin", "Fizrastvor", "Rinostop" i tak dalej. Wszystkie one zawierają sól morską. Jeśli mówimy o działaniu immunomodulacyjnym leku, substytuty będą Grippferon, Irs, Derinat, Ingawirin i inne.

Jeśli potrzebujesz wymieniać lek, nie sam wybierz siebie. Poproś o pomoc od specjalisty. Lekarz wybiera lekarstwo dostosowane do indywidualnych cech ciała.

Niewielki wniosek

Lek "Morenazal Immuno" okazał się dobrym. Lek czyści kanały nosowe, ułatwia oddychanie, eliminuje patogeny z błon śluzowych. Ponadto lek pomaga zwiększyć obronę organizmu. Może być używany przez długi czas, jeśli to konieczne, co odróżnia go od wielu innych rozpylaczy. Środki takie jak Morenazal Immuno powinny znajdować się w każdej szafce. Powodzenia i dobrego zdrowia, nie bądź chory!