746 Shares 1702 views

"Audi 80 B4": specyfikacje techniczne

„Audi 80 B4” – samochód średniej wielkości, który wyszedł w latach 90-tych. Faktycznie, pierwotnie historia skład Audi 80 rozpoczęła się w 1966 roku i zakończyła się w 1996 roku. W tym czasie ukazał się sporo samochodów – B1, B2, B3. Ale teraz chciałbym opowiedzieć o najbardziej zaawansowanych modeli. I to "Audi 80 B4".


O modelu

W 1991 roku grupa postanowiła zorganizować dużą generacji modernizacja B3. Ale wynik nie jest aktualizowana samochodów, a stało się to pojawienie się zupełnie nowej platformie. Stał się znany jako Tour 8C. I jest to „Audi 80 B4”. Jakie zmiany pojawiły się w mediach?

Po pierwsze, samochód wyposażony w poduszki powietrzne (kierowcy i pasażera). Początkowo były one oferowane opcjonalnie, ale od 1994 roku były już w wersji podstawowej. Jeszcze zmienione reflektory i zyskał inny rodzaj zderzaków. okap dachu jest również przeliczone. Po modernizacji, jest połączony z kratką. Stało się oczywiste, duże łuki kołowe, wydłużony tułowia i zupełnie inny kształt rufy.

Rozstaw osi również wzrosła. Ponadto, samochód został wyposażony w 15-calowe koła. zbiornik gazowy, tylna oś – został zaprojektowany w sposób nowy, w związku z którym możliwe stało się użycie składane krzesło. zdecydowano się usunąć belka tylnego zawieszenia i wielowahaczowe z przodu zrobił.

Bagażnik tworzą również przekształcony. Jej wcześniej krytykowane, więc producenci postanowili skorygować wadę i poprawić wszystko. kontrola klimatu jest również poprawie, a tylne oparcia siedzeń wykonane fałdowanie. I, oczywiście, nie bez redukcji hałasu i stosowania lepszych materiałów.

edycja

Z samochodem „Audi 80 B4” rozpoczął tzw „promocja” maszyn, produkowane przez koncern Audi, w coraz bardziej popularne podczas segmencie luksusowych modeli średnich. Producenci starali się zrobić wszystko, co możliwe, aby upewnić się, że ich samochody są zakupem. I mogą być one rozumiane, ponieważ w tym czasie segment ten został zajęty przez gęsto „Mercedes” i BMW. Ale sukces był i „Audi 80 B4” Dane, które zaskoczą przyjemnie zarówno publiczność i eksperci, stała się popularna.

W Europie zdecydowano się zrezygnować z nazwy „90”, tak, że samochody zostały wydane jako „80 B4”. Ale w Ameryce, model „Audi” był znany jako „lat dziewięćdziesiątych”. Nawiasem mówiąc, w Stanach Zjednoczonych zostały dostarczone maszyny do bogatego zestawu. kupujący europejskie nie były dostępne modele z automatyczną skrzynią biegów, tempomat, skórzane fotele i klimatyzację. Ma on wszystkie amerykańskich kierowców.

Różnice w cechach technicznych

Co ciekawe, model pod maską której jest zainstalowany silnik 6-cylindrowy w kształcie litery V, różni się od innych samochodów o liczbie wbudowanych w przedni zderzak kierunkowskazami. Ponadto, więcej należy zauważyć, że w cabriolets, przesuwnej i RS2 również lampy halogenowe. Są one również wbudowany w przedni zderzak. Kolejnym organem lusterka i klamki w kolorze nadwozia chipie.

modele są również w kształcie litery V silniki i quattro-System posiada podwójne rury wydechowej. Cechy samochodu jest uważany za „Audi 80 w 4” (1994, turbodiesel). Charakterystyczne dla niej – to odrębna kwestia. Aby rozpocząć, należy zauważyć, że model ten jest również podwójna rura wydechowa, ale tylko pochylił się (odbywa się to na lepsze usuwanie sadzy).

Wszystkie samochody z systemem quattro różniły krótszy rozstaw osi (1 centymetr), z powodu których tylne koła są umieszczone bliżej środka ciała. Nawet w tych samochodów została przedłużona oś tylną.

o silnikach

Teraz należy także mówić o jaki rodzaj „Audi 80 B4” wydajności. europejski konsument ma możliwość zakupu modelu z silnika 4-cylindrowego oraz w kształcie litery V, 6-cylindrowy (objętość, która może być albo 2,8 albo 2,6 litra).

Powertrain V6 2.8, niestety, może być dostępny tylko w Ameryce Północnej, choć początkowo planowano, że te modele będą oferowane, a Europejczycy.

Ale firma Audi dostarczyło do publicznej jednostki diesla o wysokim momencie obrotowym, wyposażonym w turbodoładowany z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jego objętość wynosiła 1,9 litra i mocy – 90 KM. Jednocześnie z wytwarzaniem usunięto silnik benzynowy 1,8 litra. Jednak w wersji podstawowej jest dostępny 4-cylindrowy silnik 90-konny (jest to rodzaj w czasach dawnego popularnego silnika 2.0e z 113 KM ..).

oferty specjalne

Samochód „Audi 80 B4”, specyfikacje techniczne i których ujawnienie już uznać, posiada szereg cech i niuansów. Na przykład, w 1994 roku, producenci zdecydowali, że trzeba wydać coś nowego i poprawiła i stworzyć maszynę z bogatym zestawem. Były napędzane elektrycznie regulowane lusterka, aluminiowe felgi aluminiowe, klimatyzacja, zagłówki, poduszki powietrzne, etc.

Jednak ciekawe jest, że każda wersja benzyna można zamówić ze stałego systemu quattro, który jest absolutną napęd na wszystkie koła. Jednakże, podczas gdy pojazdy te są wyposażone w 5-band „mechanika”.

Ponadto grupa Audi opublikowała wersję 2500 o nazwie Quattro konkurencji, która mogłaby zakupić wyłącznie europejskich nabywców i mieszkańców Niemiec. W istocie, ten samochód był homologacja ulica wyścigi samochodowe znany jako Super Tourenwagen Cup. Wzniesiono go dokładnie na B4 platformy. I ta maszyna posiada napęd na wszystkie koła sedan z 16-zaworowym silnikiem 2-litrowym 137-konnym. Nie jest zaskakujące, że założyciele platformy i poczuła chęć wydać swój własny, unikalny wersję.

Pozostałe modele

Oprócz sedanów zapalić nawet poza wagony, zbudowany na platformie B4. Kabrioletów wydała również, ale nie były tak popularne. Kupujący mogli wybrać ulubioną opcję czterech – coupe, sedan, wagon i zamienny. Jednak dla północnoamerykańskiej wersji rynkowej coupe dostarczany tylko dwa lata – 1990 i 1991 Wagony nie były dla nich dostępne. Kabriolet oferowany początkowo tylko silnik 2,3-litrowy I5. Ale nie do różnic przez silnik 6-cylindrowego 2,6 L, a także z cylindra I4-2 litrów.

Sedan wycofany z produkcji w 1994 roku. wersje Avant i Coupe zostało opóźnione do 1995 i 1996, odpowiednio. Cabriolet trwała do 2000 roku. W 1998 roku został poddany niewielkim restyling kosmetycznej. Było obiektyw projekcyjny, nowy zderzak i tablice przyrządów i dodano kilka opcji – klimatyzacja, skórzana tapicerka, aluminiowe felgi 16 cali, skórzana kierownica i wysokiej jakości skóra i więcej.

Co zrobić właściciele?

Ludzie, którzy są właścicielami 80 B4 modelu w jednym głosem zapewnił, że jeśli chcesz zakupić niezawodne, dynamiczne i wysokiej jakości niemiecki samochód za rozsądne pieniądze, warto skorzystać z „audi”.

Samochód, oczywiście, nie jest nowy, ale nie powiedzie się. Naprawa nie wymaga wysokich prędkościach zachowuje doskonałą ( „Maximum” Ten samochód jest około 200 km / h – i jest to maszyna, która od ponad 25 lat!). A ciało w B4 jakość – prawie wszystkie modele sprzedawane dzisiaj z rąk, nie mają gnicie, rdzę lub inne uszkodzenia. Zima jest doskonale umieścić nawet w stałej „minus” w trudnych warunkach rosyjskiej zimy, silnik uruchamia się niemal natychmiast.

strojenie

Wiele osób decyduje się wykorzystać jego „Audi 80 w 4”. Tuning jest teraz dostępny dla wszystkich kierowców jest zdecydować, co chce zrobić z samochodem, i dać go do mistrzów. Eksperci poprawne podstawowe wady naprawiony, konieczne jest, i zaczynają się zmieniać. „Wzmocnienie” Samochód jest konieczne! W przeciwnym razie, w jaki sposób zainstalować karoserię (których wiele zrobić)?

Moc silnika jest również często wzrosła, często poprzez zainstalowanie głowicy 2 Golf 9A. To jest po zmianie silnika gaźnika w wtryskiwacza. Jeśli eksperci zrobić wszystko tak jak powinno, wtedy moc będzie w stanie pomieścić do 150 litrów. a. To tylko spalin i układy dolotowe należy również wymienić. I hamulce muszą być okrągłe – fabryka z nowych zdolności nie poradzi sobie.

Ogólnie rzecz biorąc, możliwości poprawy dużo, co najważniejsze, do strojenia zaangażowanych ekspertów. Wiedzą dokładnie, co i jak robić.