152 Shares 8495 views

Gorczycę – zielone obornik, który uszlachetnić gleby

Zastosowanie organicznego nawozu do gleby, jest korzystne, aby w przyszłości zbiorów. Od dawna wiadomo, że nawóz zielony – najbardziej prosty, niedrogi i bezpieczny sposób na przywrócenie gleby. Gorczyca – zielony nawóz, który nie tylko przygotuje grunt dla warzyw, ale także zabezpiecza obszar od niektórych szkodników i drobnoustrojów.

Dlaczego siać nawóz zielony

Nawóz zielony – Specjalnie uprawy roślin, które wysiewa się w sezonem dla ich włączania do gleby. Takie hodowle mają dobrze rozwinięty system korzeniowy. Dzięki korzeni użytecznych minerałów, pierwiastków śladowych i powstanie z niższych warstw gleby do góry, a więc wzbogaconą gleby. Większość z pożytkiem ma gorczycę białą. Zielony nawóz zajmuje twarde przyswajalnych składników odżywczych w, a korzenie i łodygi gorczycy białej mają silną odporność na choroby takie jak parch ziemniaków, zarazy i zarazy.

Doświadczeni ogrodnicy dawna stosowany tę technologię w rotacji. To nie jest tak skuteczne, jak czyni kompostu i obornika i posiada szereg zalet:

 • niski koszt;
 • łatwość wsiadania i dalszego przetwarzania;
 • Niektóre rośliny są zastępując chwastów;
 • Większość nawóz zielony wyeliminować szkodniki, glebę;
 • nawóz zielony zgnilizna szybko, poprawa struktury i składu gleby, wzbogacony włókien i próchnicę;
 • Część nie zatyka i nie zarażonych zewnątrz, w porównaniu z zastosowaniem nawozu.

Piękny zielony nawóz – musztarda. Kluczowe właściwości

Przydatne właściwości tej rośliny zrobiły to prawdziwy dar dla ogrodników. Chociaż wiele prawdopodobnie mieć inny pomysł na temat musztardy. Jest on powszechnie stosowany w kuchni, jedzenie, smaczne cząber, jak również cenne miodu rośliny. Zebrany miód jest dobry smak, ma jasny kolor i luksusowy zapach. Lek stosowany jest również musztardę. Wszystko inne wydaje się, że musztarda – zielony nawóz, który ma wiele zalet w stosunku do innych kultur.

 1. Korzenie ekstrahowano z minerały występujące w glebie, dzięki czemu ziemia wzbogaconych siarki i fosforu.
 2. Gorczycę – zielone obornik, który gwałtownie wzrasta, obejmuje cały Kwiat łóżko. Z tego stłumionego wzrostu chwastów. 10, aby zamknąć plac. m wymaga 30-40 gramów nasion. Jeśli są one sadzone w lecie, a następnie do października, można uzyskać maksymalnie 40 kg zielonej masy z tego samego obszaru. Po koszenia i włączania gleby niezwykłą otrzymanego nawóz organiczny
 3. Zapach nie jest bardzo podobny drutowce – małe larwy, które niszczy bulw ziemniaka. Jednym z takich larwa rozwija 5 lat, po czym zamienia się w chrząszcza, drutowce i kładzie nową kolonię larw.
 4. Jeśli witryna znajduje się na skarpie, na której wyprane i dmuchane warstwy ornej, pomożecie gorczycę białą. Siderate ochronę gruntu przed erozją, po zmontowaniu głównej uprawy gleby i stał się dostępny na wilgoć i wiatrem.
 5. Ma wpływ fugintsidnym. Z musztardą może pozbyć się wirusów, takich jak zarazy, Fusarium zgnilizny.

Jak i kiedy sadzić gorczycę białą

Roślina może w dowolnym czasie w temperaturze powyżej zera. Sadzonki w suchym lądzie pojawiają się na 4-5 dzień, w mokrych – na trzecim. Nasiona rozproszenia, a następnie lekko pogłębiony natarcia lub wysianych do bruzd i przykryto 2 cm gleby. wymagane są dalsze opieki. Przed kwitnieniem zioła trzeba kosić, aby zamknąć glebę w samolocie. Jeśli nawóz zielony zasiane w zimie, czyli po zbiorze ziemniaków, to pozostaje w glebie do wiosny.