592 Shares 9354 views

Mainland Grecja: Saloniki i uroki tego miasta


Północna Grecja (Saloniki i pobliski Halkidiki) – jest nadal słabo opanowane przez nasz powiat podróżujących. Zazwyczaj grup turystycznych z Rosji natychmiast przybywa na wyspę greckiego archipelagu i lądem, ponieważ tego wspaniałego kraju jest nie mniej interesująca. A jego główną ozdobą jest starożytne miasto greckie Saloniki (Thessaloniki). Położony jest nad brzegiem pięknego Termeyskogo Bay (Termoikos). Bogaty w historii starożytnej, wiele muzeów i interesujących miejsc, rozwinięta infrastruktura turystyczna – wśród miast, z którymi kojarzą wakacji w Grecji, Saloniki zajmują kluczowe miejsce.

Miasto Saloniki rozpoczęła się w 315 rpne Wcześniej były też ludzie we wsi Thermi, datę założenia, z których nikt nie wie. Król Macedonii pod nazwą Cassandre kazał wybudować nowe miasto wokół masywnych ścian i dał mu imię, cześć ukochanej żony (nawiasem mówiąc, siostra słynnego generała Aleksandra Makedonskogo) – Saloniki. Później miasto konsekwentnie się pod wpływem rzymskiego i Bizancjum, a teraz to się nazywa miasto 3 cywilizacji, hellenistycznej, rzymskiej i bizantyjskiej, jak Saloniki zawsze była skrzyżowaniem szlaków handlowych.

W Grecji jest wszystko, aw Salonikach – nawet więcej. Nienaganna obsługa i komfort, które są słynne hotele w Grecja, Saloniki pokonać wielki wybór: jest zarówno elegancki, pięciogwiazdkowy i hotele bardzo, budżet i hostele. Ogólnie rzecz biorąc, jest drugim miastem Grecji największym i stolicy prowincji Macedonii, Thessaloniki dawna skutecznym konkurentem do Aten. Nic dziwnego, że to miasto w 1997 roku został wybrany Europejską Stolicą Kultury. Tutaj, w jakiś sposób koncentruje intelektualnego i kulturalnego życia kraju. W Salonikach prowadzi szereg festiwali, w tym międzynarodowych. Każdy festiwal odbywa się tu jesienią i festiwal „Dmitrij”, składający się z serii koncertów, pokazów, wystaw i spektakli.

Miasto jest dosłownie przepełnione atrakcji historycznych i kulturowych. Archeolodzy ujawnił współczesnych zaledwie ułamek bogatej kulturze starożytnego Saloniki, ale wykopaliska kontynuować. Symbolem miasta jest tzw White Tower, znajduje się na nabrzeżu. Oferuje on wspaniały widok na zatokę i miasto. Stoi również pomnik Aleksandru Makedonskomu, który zna cały świat, nie tylko Grecji. Saloniki w rzeczywistości pochodzi od jego siostry. Podobnie jak w czasach starożytnych, miasto przebiegają głównej ulicy Ignacego. W pobliżu jej zainstalowanej Arch galerii cesarza. Również zachowane starożytne Agora – miejsce zgromadzenia obywateli, bez których starożytnej Grecji. Saloniki to także miejsce spoczynku prochów króla Filipa.

Zabytki – to nie jedyne atrakcje Salonikach. Dowody, że Bizancjum, rdzeń, który był nowoczesny Grecja, Saloniki nie jest ostatnim, są jego średniowieczne zabytki: Temple patrona miasta, św Demetriusza, Kościoła wszystkich Apostołów i Kościół św Sophia. Doskonale zachowany i murów obronnych z Górnego Miasta, zbudowany w V wieku przez cesarza Justyniana.

W Salonikach istnieje wiele muzeów, wśród których na szczególną uwagę zasługują: archeologiczne, historii naturalnej, sztuki bizantyjskiej, sztuka współczesna, Galeria Narodowa i inni. Saloniki są również atrakcyjne centrum handlowe: w dzielnicy Castro ma wiele specjalistycznych sklepów – „fabryki futer” i ulicy Bezesteni – to tylko wystawa sklepów jubilerskich, które sprzedają produkty wykonane z miedzi. Market Saloniki Mediani znane w całej Grecji.