294 Shares 6197 views

Betti Uayt: "Idealna babcia Film and Television"

Betti Uayt – amerykańska aktorka, gwiazda sitcomów, prezenter telewizyjny, utalentowany pisarz i laureat sześciokrotnie nagrody „Emmy”. Ta kobieta zasługuje na miano bohatera w sztuce, ponieważ pracuje tam od ponad siedemdziesięciu lat. „Złotka”, „That„70s Show”,«Santa Barbara»,«Rain»- jeśli ktoś zna tych nazwisk pokrytych kurzem, znajome i charakterystyczny Betty który okazał dziewięćdziesiąt granicą.

młodzież

Aktorka urodziła się 17 stycznia 1922 roku na przedmieściach Chicago. W trudnych ekonomicznie czasach dla Ameryki Białym rodzina musiała przenieść się do Los Angeles. Dziewczyna przeszkoleni w Beverly Hills. Po studiach, poczuła głód sztuki. Młodzież Betti Uayt pracował w telewizji, równolegle był wzorem i grał na scenie.

W czasie II wojny światowej, postanowił przystąpić do dobrowolnego ruchu amerykańskich kobiet. Przez okres działalności twórczej przeniesiony do tła. Potencjał reaktywowana z nową energią, ale po zakończeniu wojny. Kobieta zaczęła pracować w radiu i telewizji, a następnie całkowicie skonfigurować nazwę projektu „Betti Uayt show”.

Formacja i wczesne prace

Następny rozkręcać gwiazda czekał Jego Królewska Mość Hollywood. Tam stworzył komiks projekty, które następnie miały wielki sukces. Zagrała w TV show „Życie z Elizabeth”, który nie tylko przyniósł nominację do „Emmy”, ale także, aby Betti Uayt niemal pierwszą aktorką, która odważyła się otwarcie i profesjonalnie zabawiać świat telewizyjny.

W latach 50. utalentowanym komikiem brała udział w tworzeniu udanych projektów. Była jego „Betti Uayt Show” i wydała komiks obraz „Data z Aniołami”, zagrała w filmie szeregowy „United States Steel Hour”. Teraz został uznany przez wszystkich i wszędzie. Pasek kariera stała się nieubłaganie rosną.

Szczyt popularności

W okresie największej popularności aktorki pracował nad serią „milioner”, „Yubochkino Station”, „Odd Couple” i wiele innych. W „Meri Tayler Moore” był przełomem – dał kobiecie większą rolę i uhonorowany dwukrotnie nagrodę „Emmy”. Udział w filmach komediowych i projektów telewizyjnych na gwiazdę nie tylko zawód, ale sposób na życie. W 1983 roku został nazwany „najlepszym gospodarzem show”.

„Złotka” – specjalna strona w filmografii z Betti Uayt. Jest to seria czterech starszych pań, które są zmuszone żyć bez ludzi, i zrobić to łatwo i z humorem. Oprócz niezliczonych filmach, kultowego serialu i popularnego serialu, Betty był zaangażowany i aktorstwo głos. Jej głos można usłyszeć w odcinkach „The Simpsons”, „Family Guy”, „Dzikie Thornbury trochę rodzinnych” i nie tylko.

życie osobiste

We wczesnych zdjęć Betti Uayt wygląda oszałamiająco. Nic dziwnego, że zabawny urody był ogromny sukces w płci męskiej. Żonaty, ona odwiedził trzykrotnie. W 1945 roku, młody ochotnik dziewczyna, najwyraźniej przyciąga szczególną romans wojskowej. Ją wybrał na miejsce jej pierwszy mąż okazał się być pilotem Dick Barker. Jednak ten sojusz nie wytrzymał próbę czasu, para rozwiodła się.

W 1947 roku, drugi mąż aktorki stała Leyn Allen. Nowy chłopak został związany z przemysłem filmowym i pracował w Hollywood. Małżeństwo okazało się być zbyt silny, a dwa lata później, mąż i żona zdecydują się rozdzielić. W 1963 roku, Betty przyniósł życie z rówieśnikami. Uroczy prezenter telewizyjny Allen Ladd wziął serca komediowe gwiazdy, gdy przyszła do niego w programie. W 1981 roku Allen, zmarł na raka żołądka. Po tragedii aktorka nigdy się nie ożenił.

Ostatnie prace

W 2000 roku, aktorka odegrała w wielu projektach sama, ona została zaproszona do różnych pokazach, takich jak Opre Uinfri. Kompleksowo opracowany Betty dostał części bitowych w popularnych nowych projektów ( „30 Rock”, „My Name Is Earl”), lampka na pierwszym planie w „Boston Legal”. W 2009 roku zanotowano w filmie „Narzeczony mimo woli”. Odegrała ona także Sandra Bullock.

Rok później otrzymał tytuł Czczony Artysta z najbardziej zarośniętych wiodącej show „Saturday Night Live”. Betti Uayt dostał status osoby prawdziwie religijnym. Młodzi aktorzy uznał za zaszczyt stronie roboczego przez strony z nią w niektórych projektach, ponieważ jako dziecko były pełne śmiechu przy jej dowcipów w telewizji.

Inne działania i osiągnięcia

Po śmierci mocodawcy, a także jest bardzo znane aktorki w serialu „Złotka” Betty stał nitowane po prostu niesamowite uwagi mediów i filmowych gildiach. Z ponad siedemdziesięciu lat ciągłe uczestnictwo w przemyśle filmowym zaczął ją nazywać „babcia idealnego filmu i telewizji.”

Zasadność aktorki nie są ograniczone do obszarów aktywności ekranu. Ona jest aktywnym działacze praw zwierząt (Betty – Prezes dość dobrze znany w Ameryce działającej społeczności, która zajmuje się zagadnieniami ochrony zwierząt) i organizator funduszu charytatywnego. Również ona napisała kilka książek na tematy domowych, życie księżnej Diany i własnej długiej karierze w telewizji.

Betti Uayt – ikona nie tylko z dawnych czasów, ale również nowe. Po dziesięciu latach nie stracił chęć do życia, humor musujące i zewnętrznego odwołania. Jest to jeden z najbardziej niezwykłych starszych aktorek, które w pełni zasługują na wszelkie nagrody i uznanie na całym świecie.