362 Shares 5741 views

Herb Penza: opis i wartość

Penza – miasto liczące około 520 tysięcy mieszkańców, centrum administracyjne prowincji o tej samej nazwie. Historia miasta jest najlepszy emblemat podkreśla Penza. Co oznacza ten symbol? Jak długo on wyglądał? To dowiesz się z tego artykułu.


Penza: krótka biografia miasta

Rzeka, nad brzegiem którego miasto było znane Penza powstała. Większość badaczy uważa, że jest to hydronim indo-irańskie korzenie. „Rzeka Ognia” – tak można przetłumaczyć dosłownie. Jednak nie jest jasne, dlaczego rzeka nadano jej nazwę.

Penza została założona w 1663 roku jako twierdza, której celem była ochrona miasta i wsie z okresowych niszczycielskich ataków nomadów Złotej Ordy. I tak pierwsi osadnicy byli Kozacy Penza, która daje duże działki.

Ponad wieku Penza pozostał wyłącznie osady wojskowej. Rozkwitu miasta miała miejsce za panowania Katarzyny Wielkiej. W tym czasie, na granicy z buntowniczego dzikie pola porusza się daleko na południu, a miasto jest stopniowo zamienia się w głównym centrum rolniczego. To wtedy i tam herb z obrazem Penza trzech krążków pszenicy.

Dziś Penza – kosmopolityczne miasto, które pokojowo współistnieć chrześcijanie, żydzi, muzułmanie, a nawet pogan. Ten ważny ośrodek przemysłowy ma około trzy tuziny firm, które produkują różnego rodzaju produktów, od małych elementów do rur stalowych.

Herb Penza: opis

Symbolika miasta jest wykonana zgodnie z zasadami heraldyki, w oparciu o zasadę ciągłości historycznej tradycji terytorium.

Herb miasta Penza jest dość nietypowa, gdyż opiera się na – tradycyjnej zielonej tarczy, który przedstawia trzy snopy. Jednym z nich jest wykonana z kłosy pszenicy, drugi składa się z jęczmienia, a trzecia – z prosa. Wszystkie zestawy są starannie na niewielkim wzgórzu w złotym kolorze.

Tak więc, herb Penza bardzo dobrze podkreśla główną historyczną charakterystykę tego regionu, a mianowicie rozwiniętym rolnictwie.

Historia Penza Herb

Wiadomym jest, że pomysł z herbem miasta broni została zapożyczona z godłem wojskowej Penza pułku złożonego już w 1730 roku. Na tej podstawie, wieszak Penza należą do najstarszych warstw miejskich ramiona Rosji. Ale to zostało zatwierdzone w maju 1781 r. W tym samym roku kilkanaście miast województwa otrzymały swoje symbole.

To właśnie pod tym godłem Penza pułki walczyły w wojnie rosyjsko-tureckiej.

Wraz z nadejściem władzy radzieckiej Penza otrzymali nowe postacie. Ale w tym konkretnym przypadku miasto było szczęście – nowy herb Penza okazało się całkiem dobre i wystarczające (co nie można powiedzieć o sowieckich emblematów innych miastach). Zachowała obraz trzech krążków, ale dodaje do nich zakotwiczyć koło godzinny (w czasach sowieckich Penza słynie z produkcji dobrych godzin) i łyk, jako symbol szczęśliwy i obiecującą przyszłością.

Radziecki wersja herbu było tak dobre i piękne, że mieszkańcy Penza supermocarstwo po upadku nie jest natychmiast w stanie pożegnać się z nim. Niemniej jednak, w 2002 roku mieszkańcy jeszcze odzyskał historyczny herb próbki w 1781 roku.

Herb Penza i jej znaczenia

Herb miasta Penza dużo złota kolor – wszystkie snopy i wzgórza pod nimi. Złoto w heraldyce zawsze symbolizuje obfitość, dobrobyt, dobrobyt i bogactwo. Dlatego mało prawdopodobne, aby mieszkańcy Penza warto narzekać.

Oprócz odcieni złota, herb jest też zielony – herbowej. On z kolei symbolizuje radość, charakteru i nadziei na lepszą przyszłość (w sowieckiej wersji tej roli z powodzeniem prowadzone kn).

Herb Penza – to jest dokładnie w przypadku, gdy historyczne tradycje i cechy danego terytorium jest w pełni uwzględnione. Po tym wszystkim, został zaprojektowany w XVIII wieku. Trzy złoty snop pszenicy, prosa i jęczmienia symbolizują pomyślność miasta, a także przypomnieć, że Penza był kiedyś ważnym ośrodkiem rolniczym.

Flaga Penza i opis

Innym symbolem narodowym jest flaga. W sercu tego atrybutu jest symbolem miasta – na panelu posiada wszystkie te same trzy snopy.

Penza flaga została formalnie przyjęta jesienią 2004 roku. Oto opis: prostokątnego panelu parametrów standardowych (2: 3) pokazuje Sheaves złotej – pszenica, jęczmień i proso. Sama tkanina zieleni, graniczy na lewym pasie złota pionowej, która znajduje się wzdłuż wału.

W przeciwieństwie do herbu na fladze snopy nie znajdują się na wzgórzu, i jako, że wisi w powietrzu w środku zielonej części liścia.

wniosek

Więc w tym artykule, dowiedział się, że Penza – największa rosyjska miasto liczące ponad pół miliona ludzi. Dziś produkuje rury stalowe, różnych urządzeń, rowery i leków. Jednak przed tym obszarze słynie z pięknych polach pszenicy. I to właśnie ta cecha miasta znajduje odzwierciedlenie w jej oficjalnego godła i flagi.