828 Shares 2167 views

Lek „Bianol”: instrukcje użytkowania

Co to jest „Bianol”? Instrukcje użytkowania i funkcji tego narzędzia są przedstawione w tym artykule. Ponadto, jest uważany wskazań do stosowania leku, jego zasady działania i skutków ubocznych.


Forma wytwarzane środka, jego kompozycja

Które składniki zawiera lek „Bianol”? Instrukcje użycia raportów jako głównych substancji w skład tego środka obejmuje elementy, takie jak glioksal, aldehyd glutarowy i chlorek benzalkoniowy. Również wymieniona preparat zawiera barwnika (błękit metylenowy), środek powierzchniowo czynny (niejonowe) i wodą.

Wyglądzie, to narzędzie jest niebieski przezroczysty roztwór, który nie został wyrażony konkretnego zapachu.

Preparat „Bianol”, instrukcje użytkowania, które jest opisane poniżej, są dobrze rozpuszczalne w zwykłej wodzie. jest to pakowane w fiolki, z tworzywa sztucznego, 1000 ml i 3000 ml pojemnika.

Zasada działania

lek „Bianol” Jak to działa? Instrukcje użytkowania stwierdza się, że oznacza to, pokazując przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne (w tym gruźlicy) i właściwości grzybobójcze.

W zależności od ich ostrej toksyczności dla ciepłokrwistych zwierząt są uważane za lek Trzecia klasa środków umiarkowanie niebezpieczne w przypadku podawania w przewodzie pokarmowym, jak również czwartej klasie elementów o małym zagrożenia w kontakcie ze skórą.

funkcje

Co jest niezwykły lek „Bianol”? Dezynfekujący, uważane przez nas, ma działanie uczulające. W zalecanych stężeniach, nie działa drażniąco na skórę, ale powoduje podrażnień.

Nie możemy powiedzieć, że roztwory robocze przygotowywane są na podstawie tego narzędzia, nie powoduje korozji metali i nie niszczy gumy, tworzyw sztucznych i innych materiałów.

W tym przetwarzania wytwarzania wyrobów z futra lub jakości futra nie jest zmniejszona.

Wskazania i zakazy leku

w sprawie wykorzystania funduszy „Bianol” państw ręcznych że są one wykorzystywane do przymusowej i profilaktycznej dezynfekcji:

  • sprzęt, pomieszczenia i wyposażenie w cyrki, wiwarium, budy, klinik weterynaryjnych;
  • Wyposażenie zwierząt gospodarskich, a także będąc w ich wyposażenia zapasów i produkcji;
  • pomieszczenia, w którym zwierzęta, w tym drób;
  • uczęszczanych przez ludzi zwierząt;
  • rzeźnie sanitarnych, obszary przeznaczone do tymczasowego przetrzymywania, rzeźniach, pojemników paszowych, kormokuhon;
  • wagony i pojazdy silnikowe przeznaczone do przewozu zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego;
  • Surowce futer i futro.

W odniesieniu do przeciwwskazań, zgodnie z instrukcją, nie zostały one ustalone.

Lek „Bianol”: instrukcje użytkowania

zanieczyszczeń organicznych jest znacznie zmniejszona aktywność dezynfekcji badanym lekiem. W związku z tym należy przeprowadzić gruntowne czyszczenie mechaniczne przed obróbką, a także odtłuszczenie obiektów.

Niebieski Roztwory dezynfekujące wytwarzać przez dodawanie żądanej ilości koncentratu środka do zwykłej wody. Przed, że lek „Bianol” miesza się dokładnie w zamkniętym pojemniku, obracając ją.

Dezynfekcji sprzętu lub urządzeń wytwarzać w procesie mokrym, rozpylone przez nawadnianie w nieobecności zwierząt.

Po dezynfekcji poideł, koryta i innych miejscach dostępnych dla zwierząt, a także w miejscach ewentualnych nagromadzenie resztek roztworu roboczego przemyto dokładnie wodą. Jeśli chodzi o inne powierzchnie, niedostępne dla bydła, dodatkowo wymagane jest ich mycie.

Po dezynfekcji pomieszczeń dokładnie emitowany aż zapach narkotyku. Aby to zrobić, należy otworzyć okna, włazy, drzwi i obejmują wentylację.

Przygotowanie „Bianol” jest dozwolona dla miejscowej dezynfekcji poszczególnych elementów wyposażenia i stankomest powierzchni w różnych przedsiębiorstwach. W tym przypadku, pomieszczenie powinno zapewnić intensywną wentylację i upewnić się, że nie było ludzi, nie zwierzęta.

Przetwarzanie futra oraz futra materiałów z zakażeniami zarodników wąglika i prowadzi poprzez zanurzenie w 3% roztworze „Bianola” 18-20 godzin. Po moczeniu skóry są przesyłane do dalszej obróbki.

skutki uboczne

Narażenie jednorazowe do skóry 0,2-2% roztworach roboczych podrażnienia powstaje. Jeżeli 20% środków dostał na okładkach, może powodować podrażnienie.

konkretne zalecenia

Zabrania umożliwić nierozcieńczony preparat w podziemnym lub w ściekach, jak i odpływu.

Cała praca z narzędziem „Bianol” powinny być prowadzone z wykorzystaniem fartuchy z gumowanego materiału, gumowe rękawice i buty, nakrycia głowy.

Aby pracować z lekiem nie pozwala ludzi o wysokiej wrażliwości na związki chemiczne oraz cierpiących na choroby alergiczne.