305 Shares 9369 views

Kilka prostych wskazówek, jak doprowadzić smar plamę

Smar plamy na ubrania i rzeczy – jeden z najbardziej powszechne, a jednocześnie, nieprzewidywalnych zjawisk. Mogą one zniszczyć każdy, nawet bardzo wysokiej jakości rzeczy i nikt nie jest wolny od tego. Jednakże, jeśli wiesz , jak uzyskać plamę smaru, może to być irytujące, ale łatwo dotknął się odrobinę.


Najczęstszym pierwszej pomocy zaleca się stosowanie zwykłej soli. Jeśli plama właśnie sadzone, następnie posypać je solą i delikatnie przetrzeć szmatką. Sól absorbuje tłuszcz, co czyni go na ilość materiału jest znacznie zmniejszone. Po delikatnie wymknąć resztę soli i brudu umieszczone na nowej części. Zamiast soli może podjąć skrobię ziemniaczaną.

Porady na temat jak dostać plamę smaru z odzieżą, są dość zróżnicowane. Na przykład, można użyć do tego celu żelazko. Aby rozpocząć, należy namoczyć plamę serwetką. Powyżej i poniżej to są umieszczane na pustych arkuszy papieru. Żelazo, ogrzano do umiarkowanej temperatury, wyprasowane zanieczyszczone miejsce kilka razy. Zatem, tłuszcz powinien moczyć papier. Kiedy to zostało zrobione, co trzeba umyć. Jeśli plama jest świeże, to jest bardzo odpowiednie konwencjonalne mydło. W przypadku starych plam, wiele gospodyń domowych zaleca, by zamiast proszku do podjęcia detergent do mycia naczyń (takie jak „Fairy”). Najpierw wkrapla się trochę żelu bezpośrednio w tym samym miejscu, a następnie, co całkowicie przemywa się wodą z mydłem, do której jest dodany.

Jeśli tkanina jest zabrudzona, niezależnie od przyczyny, nie może być dużo podlewania, wówczas zalecenia jak wydedukować smaru plamę, może być następujący. Szczoteczka zanurzone w benzynie lub terpentyny, lekko pocierać obszar. Jednak nie powinno być ostrożnym, gdyż nadmiar tych rozwiązań może również pozostawia plam na tkaninie.

Można użyć sproszkowanej kredy do delikatnych tkanin. Ten materiał jest mielony dobrze, to spada na obu stronach miejscu, jest umieszczona w prasie i pozostawić na noc. Taki sposób jest bardziej odpowiednie dla materiałów lekkich, ale mogą używać na tkaniny ciemne, ale w tym przypadku konieczne jest tylko brud posypać na tylnej stronie. Jeśli element nie może być umyte, plama pozostaje alkoholu tarcie i starannie wyprasowane przez gazę.

Należy zauważyć, oraz specjalne narzędzia i proszki od zanieczyszczeń. Jeśli mówimy o tym, jak doprowadzić smar spot z płaszczem w dół, można użyć mydła „Antipyatin”. Jest wciera się brudu, pozostawiono na jakiś czas, a następnie umieszcza się w pralce do ubrań lub ręki przemywa się w zwykły sposób. Jednak przed użyciem odplamiaczy należy sprawdzić na małym kawałku materiału, będzie reagować na funduszach, jak niektórzy mogą zanikać lub zmienić kolor.

Prosty sposób, aby doprowadzić smar plamę z lekkich ubrań, jest użycie talku lub proszek do zębów. Do tego zanieczyszczenia jest posypane tych substancji, to w lewo przez kilka godzin. Następnie proszek usuwa się za pomocą pędzla. Jeśli plamy nie znikają, procedura jest powtarzana wielokrotnie, aż do jego całkowitego zaniku. Metoda ta doskonale nadaje się do wełny i jedwabiu jasnych kolorach.

Nie mniej skuteczne narzędzie, które jest prosta odpowiedź na pytanie, w jaki sposób uzyskać tłuszcz jest suche plamy musztarda. Mieszaninę reakcyjną rozcieńcza się wodą, aby utworzyć zawiesinę, którą nakłada się na brudne i pozostawiono na pół godziny. Następnie, ciepła woda zostaje usunięta. Mieszanina ta może pomóc nie tylko plamy pozostawione przez tłuszcz, ale także ślady długopisu.

Roztwór amoniaku jest bardzo odpowiednia do sztucznej tkanki (zalecana proporcja 1 łyżeczka polstakane miesza się w wodzie). Do tej mieszaniny bawełny maku wacikiem, który wciera miejsce. Po zaleca to miejsce dla żelaza.