648 Shares 4902 views

Kapusta-Pietrowski: przepis

Zwykle późną jesienią, tuż przed mrozem, usunąć zbiory kapusty. Ktoś próbuje zachować jego świeżość w ciągu zimowych miesięcy, ktoś przygotowuje sałatkę z niego, a ktoś – fermenty. Ta ostatnia opcja jest idealna. Po kapustą zachowuje wiele użytecznych właściwości i witaminy, które są tak potrzebne człowiekowi w zimnych porach roku. Należy zauważyć, że warzywa gotowane w podobny sposób, co stanowi okazję do wzmocnienia układu odpornościowego i zachować piękno. Kapusta-Pietrowski, recepta, gdzie zima jest dość prosty, posiada wszystkie właściwości wymienione powyżej, ale również pomaga usunąć nadmiar kilogramów.

Klasyczna wersja

Tak, jak przygotować kapusty Pietrowski? Receptura preparatu w stanie opanować dowolny gospodyni. Aby smaczne i zdrowe danie, trzeba będzie:

 1. Kapusty – 2 kg.
 2. Cebula – 1 duży kawałek.
 3. Czosnek – 4 ząbki.
 4. Marchew – 0,5 kg.
 5. Cranberry – 1/3 szklanki.
 6. Sól duży – 2 duże łyżki.
 7. Ocet 9% – 100 gramów.
 8. olej słonecznikowy – 150 gramów.
 9. Honey – łyżeczka.
 10. Cukru – ¾ szklanki.

Jak gotować?

Kapusta w Pietrowski, którego receptura składa się z różnych elementów, bardzo smaczne. Aby zacząć przygotowywać całe jedzenie. Marchwi i kapusty należy oczyścić, a następnie drobno ścięcie. Cebula musi być pocięte na zgrabnych półkola. Obrane ząbki czosnku można pozostawić nienaruszone.

Wszystkie warzywa trzeba połączyć w głębokim pojemniku i wymieszać. Kapusta-Pietrowski, którego receptura będzie cieszył przez wiele, będzie jeszcze smaczniejsza, jeśli dodać żurawinę. Ponadto, produkt stanie się bardziej użyteczny. Wszystkie elementy muszą być dobrze wymieszana.

Rezultatem jest jasny kapusta-Pietrowski. gotowanie przepis nie kończy. Teraz trzeba zrobić solankę. Aby to zrobić w oddzielnym pojemniku w celu połączenia litra wody, miód, słonecznikowego oleju i octu. Naczynie solanką należy postawić na ogniu. Gdy kompozycja staje się ciepły, konieczne jest, aby wprowadzić cukier. Następnie, mieszaninę należy wrzenia i natychmiast usunąć z ciepła.

solanka gotowe powinny lekko schłodzić. To może być następnie wylana w kapusty. Solanka nie powinno być zimno. Kapusta-Pietrowski, którego receptura została opisana w artykule jest już prawie gotowy. Po dodaniu solanki naczynie powinno być umieszczone w jarzmie. Gdy kapusta jest fajne, można go przenieść do chłodniejszego miejsca. Po kilku dniach kapusta będzie gotowa.

z pieprzem

Kapusta-Pietrowski z pieprzem przygotowany taka sama jak wersji klasycznej. Główna różnica polega na składzie. Aby przygotować przekąskę, trzeba będzie:

 1. Kilogram kapusty.
 2. Dwa marchew.
 3. Kilka papryka słodka. Najlepiej jest użyć żółty lub czerwony.
 4. Sześć ząbki czosnku.
 5. Cebuli.
 6. Jednym z cytryny.
 7. Pół filiżanki oleju roślinnego.
 8. 1/3 szklanki octu.
 9. Kilka dużych łyżek soli.
 10. Czarny pieprz, kolendra, papryka – do smaku.
 11. Kilka liści laurowych.
 12. Pół litra wody.

przygotowanie

Kapusta-Pietrowski, przepis z papryką, która obejmuje również sok z cytryny, przygotowywane szybko i łatwo. Warzywa trzeba zmielić, wymieszać. Mieszanina powinna dodać ocet, przyprawy, sól, cukier i sok z wycisnąć cytrynę. Wszystko trzeba dokładnie wymieszać. Po tym, przystawka jest konieczne, aby dodać olej. Kapusta wlać gorącą wodę. Następnie należy umieścić górną jarzmo. 12 godzin później przekąskę będzie gotowy.