545 Shares 6288 views

Amerykańskie samoloty. Cywilne i wojskowe samoloty amerykańskie

US Air Force jest obecnie uznawany za standardowy przez ustawodawcę w dziedzinie budowy samolotów. USA uważa to sytuacja zupełnie naturalne.


Pierwsze loty

Amerykańskie samoloty prześledzić ich historię z pierwszego lotu braci Wright. Udało im się zbudować w 1903 roku, nie tylko aktualny prototyp samolotu, ale także, aby uzyskać pierwsze wiedzy i doświadczenia udało lotu.

Pracując na komputerze, który nazwali „Flyer”, twórcy wykorzystali techniki, logshie podstawę dla całej późniejszej przemysłu lotniczego. Ale bracia oparł się na doświadczeniach poprzedników, które zostały podane wyniki swoich dokonań i niepowodzeń. Są to prototypy samolotu rozpoczęła się we Francji, Rosji, Anglii i innych krajach. W związku z tym, pierwszy udany samolot dał impuls do dalszego rozwoju we wszystkich krajach, można je prowadzić.

zarania lotnictwa

Ostre szarpnięcie, aby zmienić status samolotu z niezdarnym domowym garażu do masywnych maszyn przemysłowych, powstałych podczas pierwszej wojny światowej. USA samolot wojskowy brał udział w nim dopiero na końcowym etapie. Dlatego Amerykanie nie zgromadziły wystarczającej doświadczenie z samolotów wojskowych.

W okresie międzywojennym, charakteryzuje się rozwojem samolotów pasażerskich i pocztowych, pozwala przezwyciężyć ogromne dystanse z własnego kraju i prowadzenia działalności gospodarczej na dostawę pasażerów i ładunków w Ameryce Południowej, prawie pozbawione Kolei. W tym czasie został on stworzony głównych producentów samolotów:

  • "Boeing".
  • "Sikorsky".
  • "McDonnell Douglas".
  • „Lockheed” i inni

Produkcja silników do statków powietrznych w korporacji „Pratt & Whitney” i „General Electric”. Samoloty US przemysł dzięki poziomu rozwoju inżynierii mechanicznej ma wysoki potencjał, chociaż kierunek wojskowy o tym, że był słabo rozwinięty. Niemniej jednak, US dostarczane samolotów i pilotów dla niektórych konfliktów przedwojennych. Amerykańskie samoloty i piloci uczestniczyli w wojnie chińsko-japońskiej po stronie reżimu KMT.

II wojny światowej. początek

Do początku II wojny światowej, w USA miał bardzo niewielkie możliwości w dziedzinie lotnictwa wojskowego. Wydarzenia w Europie radykalnie zmienił sytuację w branży lotniczej. Aby uporać się z Trzeciej Rzeszy, Francja potrzebowała ogromną liczbę samolotów, przeznaczoną na zrekompensowanie strat wojennych. Amerykański przemysł napływ francuskich inwestycji i technologii w celu zapewnienia ustanowienia obiektów do produkcji tysięcy maszyn. Po upadku Francji, Stanach Zjednoczonych stał się tylny przemysłowe Brytania umieścić tam swoje rozkazy.

Otrzymał zastrzyk, przemysł lotniczy USA stale rośnie do wielkości emisji. Amerykańskie samoloty wchłania rozwoju technologicznego różnych krajów i dostosowane do doświadczenia trwającej wojny.

Udział w wojnie

W latach wojny przyniósł budowie samolotów USA w wiodącej pozycji w świecie. Stany Zjednoczone stworzyła zaawansowany samolot wojskowy, który obejmował wszystkie typy samolotów. Łatwy amerykański samolot rozpoznawczy, wyposażone w sprzęt głównie do fotografii, otwarta linia jest zamknięta nadciężkiego „Latających Fortec” B-25. Podczas wojny w Stanach Zjednoczonych zyskały bezcenne doświadczenie dużych operacji strategicznych lotniczych w skali kontynentalnej. Wojna z Japonią określona lidera w lotnictwie marynarki wojennej, na podstawie dziesiątek platform nośnych opartych na różnych klas.

Destrukcyjna moc nowych broni został zrealizowany w całości. Air Command jest odpowiedzialny za najcięższe bombardowania niemieckich miast, mieszkańcy nie opuszczają jej nadzieję zbawienia. samoloty US uderzył pierwszy na świecie atak nuklearny.

Mimo ogromnej skali Sił Powietrznych, doskonałość techniczna samochodów nie zawsze są zgodne z epoki. US odrzutowy samolot zawdzięcza swoje pochodzenie do rozwoju języka angielskiego w zakresie silników i aerodynamiki wysokiej prędkości lotu.

reaktywny era

Przywódcy Stanów Zjednoczonych był świadomy rewolucyjnych zmian związanych z pojawieniem się silnika odrzutowego. Pierwszy US samolotów bojowych opracowany przez Lockheed. Myśliwiec F-80 Shuting Gwiazda wydawało proste do wykonania i zastosowania, co długowieczne.

Pierwsze starcia z radzieckiego samolotu podczas wojny koreańskiej ujawniły swoje słabości. Nie mógł się oprzeć bojowników śrubowe ze względu na niską zwrotność. Radzieckie odrzutowce superior do F-80 w szybkości i uzbrojeniu. Wysoki potencjał techniczny amerykańskiego przemysłu będzie szybko odzyskać prowadzenie. Znamiennym przykładem jest amerykański samolot rozpoznawczy CP-71 „Blackbird” zgodne futurystyczny design z unikalnych cech.

Następnie rozpoczął się rozwój bombowców i samolotów odrzutowych transportu. W przeciwieństwie do lekkich samolotów, maszyny te zostały umieszczone nie tylko silniki turboodrzutowe. Dobre wyniki uzyskuje się turbośmigłowe oraz turbofan napędowego.

Nowoczesny lekki samolot bojowy US

Które przeszły długą drogę rozwoju, północnoamerykański przemysł lotniczy nadal zajmuje wiodącą pozycję w światowym rankingu. Główny wysiłek rozwój koncentruje się na budowaniu myśliwiec piątej generacji. Długotrwałe starania doprowadziły do powstania dwóch modeli samolotów, które ucieleśnia najwyższe osiągnięcia pomysłów i możliwości technologicznych w Stanach Zjednoczonych.

Pierworodnym "piątej generacji" stał się samolot myśliwsko-bombowy F-22 "Raptor" Corporation "Boeing". Bardziej wszechstronna maszyna miała zwolnić na platformie samolot myśliwsko-bombowy F-35, produkowany przez firmę „Lockheed Martin”. Oba modele produkować mieszane reakcje wśród ekspertów i specjalistów wojskowych.

Wraz z szeroko reklamowanych zalet one wyraźnie mieć poważne problemy technologiczne i operacyjne. Wyższość nad przeciwnikami walczącymi potencjalnych maszyn nie jest oczywiste. W połączeniu z niezwykle wysoką cenę jednostki broni maszyna taka ocena doprowadziła do powszechnego przekonania, że amerykańskie samoloty wojskowe nie są dobrym modelem. Wraz z nasyceniem floty z najnowszymi maszynami kontynuował modernizację samolotów starej serii, wciąż mając podstawowy ładunek bojowy.

Ciężkie walki i cywilnych samolotów USA

Położenie geograficzne Ameryki pobudziło zainteresowanie podróży lotniczych na dużą skalę. Doświadczenia światowe i lokalne wojny nieustannie potwierdzają skuteczność stosowania bombowców. USA Today ma ogromną flotę samolotów pasażerskich i jest jednym z liderów w swojej branży. Głównym producentem samolotów pasażerskich jest korporacją, „Boeing”, który produkuje prawie wszystkie komercyjne kategorie samolotów.

US wojskowy samolot transportowy jest dobrze zilustrowany przez samochód C-5 „Galaxy”. Jej zdolność techniczna jest drugim po sowieckiej lub rosyjskiego ciężkiego samolotu transportowego. Oprócz klasycznych obwodów układu, samochodów hybrydowych, „Osprey” działa w Stanach Zjednoczonych, łączący zalety i wady samolotu i helikoptera.

US Air Force Bomber wygląda dość dziwnie. Futurystyczny F-2, wykonane przez „latające skrzydło” konfiguracji z kadłubem anty-radar i powłoki są połączone z archaicznym B-52, walczył na początku wojny w Wietnamie.

perspektywy

Głównym kierunkiem rozwoju amerykańskich projektów lotnictwa pozostaje budować cechy szybkich że samoloty bojowe USA i samochody dostawcze i osobowe. Przyciągnęła postęp w kierunku lotu Hypersonic prędkościach starając się realizować w technologii rakiet. samochody cywilne są wyceniane według kosztu dostawy jednostki ładunkowej na jednostkę odległości. Dlatego podstawowe badania techniczne mające na celu zwiększenie efektywności ładunku i paliwa transportu.