650 Shares 9492 views

4 powody, dla których należy usunąć słowo „odpuszczania” ze swojego słownika

Gdy idziesz do biura swojego szefa, zwykle pozdrawiam zacięta, widząc przed sobą jedynie monitorować oka i dźwięk palców na klawisze komputera. Natychmiast biec do przeprosić szefa za jego kłopoty.

Wchodzisz do zatłoczonego pociągu metra w środku godzinach szczytu, a to prowadzi cię wzdłuż torów otoczony przez ludzi sfrustrowanych i wyczerpanych. Często rzucasz torbę na podłodze i chwycić górną szynę ustabilizować swoją pozycję. Zaczyna się w długą podróż do domu, a twoja ręka chwyta dłoń innego pasażera. Znów mamy przepraszać.

Przepraszamy co najmniej 15 razy dziennie, niezależnie od tego, czy istnieją powody do tego, czy nie. Zakłopotanie w oczach innych ludzi, często nie dają nam spokoju. Nasze przeprosiny stały się chorobą przewlekłą, ale dlaczego to robimy?

Jedna wspólna teoria jest taka, że dość dokładnie wyjaśnia nasz nadmierne użycie słowa „przepraszam”, to co czujemy jakbyśmy potrzebne, aby się mniej inwazyjne dla innych i myśleć wiele razy, zanim zacznie mówić. Nasze przeprosiny pokazują także pokorę i chęć uniknięcia konfliktu.

Oto kilka powodów, dlaczego musimy przemyśleć, co, kiedy i dlaczego prosimy o przebaczenie, i dlatego możemy być zmuszeni usunąć słowo „przepraszam” ze swojego słownika.

1. Niniejszy dewaluuje wymówki

Kiedy przepraszać łatwo i często, lub gdy staje się niewygodna dla rzeczy, które wyraźnie nie są z naszej winy, a nie pod naszą kontrolą lub nie są godne przeprosin, możemy całkowicie wypaczyć sens słów i zmniejszyć siłę swojej szczerości.

Najważniejsze jest to, że zbyt częsta wymówka może zdewaluować sobie akt uprzejmości. A kiedy nastąpi coś ważnego, twoje słowa nie będą miały odpowiednią moc wpływania na tę osobę. Być ostrożnym i zachować takt za bardziej odpowiednią okazję.

2. gardzisz się zbyt często wyrażając żal

Większość ludzi kojarzy pokornie przeprosić. Mamy tendencję do myślenia, że dumny człowiek może obrażać kogoś i uciec bez przeprosin. Jednak nie jest ciekawa rzecz, kiedy przeprosić w sytuacjach, które nie uzasadniają tego działania. W tych chwilach, pokazujemy ludzi uważa, że są one warte więcej niż jesteśmy. Oznacza to, że nasz osobisty samoocena jest zbyt niska.

Nie ma nic złego w byciu pewnym siebie człowiekiem, który nie ponosi odpowiedzialności za błędy innych. Żyjesz osoba, która zasługuje na postrzegane równa tych, z którymi można natknąć. Nie umniejsza się w społeczeństwie. Następnym razem ktoś twarzą do ciebie, upuść wymówek i zamiast dzielić porozumiewawcze spojrzenie.

3. Starasz się naprawić sytuację, ale nie rozwiąże konfliktów

Jest to szczególnie ważne dla tych z nas, którzy nie lubią konfrontacji i będzie żadnych ustępstw, aby uniknąć sytuacji stresowych. My szybko wziąć „przepraszam” do stłumienia konfliktu do jego rozwoju. Jest to konieczne, od czasu do czasu, ale w niektórych przypadkach trzeba jeszcze dołożyć starań, aby wypracować konfliktu do końca poprzez dialog.

wyrażenie żalu może być również sposobem na manipulowanie sytuację. Będziemy go używać, aby uniknąć odwoływania się do konkretnego przedmiotu ból lub kolizji z niepożądanego zachowania drugiej osoby. Ile razy słyszeliśmy, a nawet powiedział: „Powiedziałem, że mi przykro, co jeszcze muszę”. Jest to klasyczny sposób korzystać łagodne i zazwyczaj pozbawione szczere przeprosiny do rozstrzygnięcia sytuacji napięcia.

4. Stałe przeprosiny sprawi, że nieszczęśliwy człowiek

Człowiek, który zawsze przeprasza, zwłaszcza w miejscu pracy, wkrótce zostanie przekazana do kategorii ludzi nieszczęśliwych. Takie zachowanie powoduje u ludzi wokół was wrażenie, że są podatne na błędy, niekompetentny i czuć stały zakłopotanie.

Przeprosiny może rzeczywiście wpłynąć na swój osobisty samoocena i poczucie percepcji. Im więcej słownictwo zostaną poprzedzone słowem „przepraszam”, lub będziesz żałować czegoś, tym bardziej będzie się w to wierzyć i stać się osobą nędzną i zakompleksovannym ostatecznie.

Wypracować poprawne zachowanie, staram się nie żałować niczego przez cały dzień. To nie znaczy, że należy unikać przeprosiny, jeśli jesteś naprawdę źle. Wziąć na siebie odpowiedzialność i przeprosić bez używania słowa „przepraszam”.

Oto kilka słów i zwrotów, które mogą pomóc w tym:

  • „Przykro mi, / wybacz mi.”
  • „Dziękuję.”
  • „Przykro mi ….”
  • "Niestety …".
  • „To smutne.”