728 Shares 2533 views

Ivan Lapikov: biografia, filmografia, życia osobistego, rodzinnego

Ivan Lapikov – Artysta ludowy okresu ZSRR 50-60-tych XX wieku, zdobył miłość widowni dla realistycznych obrazów narodu rosyjskiego. Znany z filmów „Wieczny Call”, „Return Budulai”, „Cichy Don”, „Oni walczyli za ojczyznę”.

Ivan Lapikov: biografia

Rodzina, w której 07 lipca 1922 przyszły aktor urodził, był chłop i mieszka w prowincji Tsaritsinskoy (obecnie Wołgograd) w miejscowości Górny Balikli. Dzieciństwo i młodość spędził w wiosce i otwarte przestrzenie nie są obcy dla życia chłopskiego. Rodzina Lapikova w latach 20. był uważany za silny i dostatniej, bo ojciec Ivan Gerasim umiał gospodarować. W ciągu 30 lat „ujawnił”, że Lapikova zostać wywłaszczeni; Gerasim umieścić młodszy brat i jego żona, ten sam los i groził mu. Ucieczka od represji okazały Lapikova przenieść się do innej wsi.

Lata, młody … lat wojny …

Ivan studiował Lapikov w Stalingradzie, w tym samym mieście został zatrudniony w fabryce Pałacu Kultury: gra na bałałajce w amatorskich orkiestrę smyczkową i uczestniczył w kręgu dramatu. W 1939 roku został studentem Szkoły Teatralnej Charkowie, ale udało się zakończyć tylko dwa z kursu z powodu wielkiej wojny ojczyźnianej. Młodzieniec został wcielony do batalionu był zaangażowany w budowę Stalingrad przeszkody ppanc. Odznaczony medalem „za obronę Stalingradu” za to, że w bitwie pod Stalingradem, gdy ziemia pod stopami spalonych i spalonych, wysłane na łodzi rybackiej na przeciwległym brzegu Wołgi (z tyłu) rannych. Ponad stu zapisany los rachunku Ivana Gerasimovicha życia pamiętać straszliwy obraz – umierającym i okaleczonych kilkadziesiąt osób.

Ivan Lapikov: miłość życia

W 1941 roku wstąpił do teatru dramatycznego Lapikov Stalingrad, który poświęcił ponad dwadzieścia lat swojego życia. Tam w 1947 roku poznał swoją przyszłą żonę – Yuliyu Fridman, który spadł na dystrybucji Leningradzkiego Instytutu Teatralnego. Młody człowiek był w stanie zdobyć serce swojej sympatii niesamowitym uroku; nawet sugestia uczynił w oryginalnym prosty: podczas próby nosi pierścionek zaręczynowy na Palchik Yulii.

Pierwsza teatralna rola Ivan Lapikova były głupie. Doświadczeni aktorzy pocieszyć młodego aktora, który naprawdę będzie to zapotrzebowanie, gdy na scenie sprawi 300 zasobników. W milczeniu znosił i nadal uparcie studiował z profesjonalnych aktorów subtelności sztuki teatralnej. Na konto Ivana Lapikova takich spektakli jak: „Running”, „idiota”, „zyskowne”. I makijaż, jego postacie aktorem zawsze robił sam.

Ivan Lapikov widz, sądząc po jego obrazu na ekranie wydaje się być człowiekiem poważnie i surowo. W rzeczywistości, według wspomnień córki Elena, był bardzo zabawny. Uwielbiał grać w produkcjach komediowych starszych (rola osób starszych poobijany go z 20 lat); spojrzeć na jego wyjściach śmiać się do upadłego, biegać cały teatr.

Na materialnej strony życia w Lapikova raz pierwszy rodzina była dość trudna: spędzić noc w teatrze, a urodził się w 1950 roku, córka Lena – w walizce z rozdarciem osłony. Później przydzielono pokój w baraku, a zaledwie rok później rodzina przeniosła się do nowego mieszkania. Ze względu na pracę rodziców wychowujących babkę Lena pracowała. Wtedy rodzina przybyła tragedii: 35-letnia Julia, który grał na scenie z głównych ról, nagle zaczęły znikać słuchu. Powodem tego był wstrząs otrzymał podczas bombardowania wroga. Za pierwszym razem młoda kobieta ukrywa głuchotę, próbując czytać z ruchu warg. Ale teatr wciąż musiał odejść. Julia, będąc z natury porywczy człowiek, aby nie zwariować z nagłym nieszczęściu uderzyło, postanowiłem udać się do Moskwy. Ivan Lapikov, którego rodzina miała wszelkie szanse, aby rozbić, kolejny rok spędzony w Stalingradzie, a następnie przeniósł się do żony.

Zacznij filmową karierę Lapikova

To był impuls do kariery aktorskiej. Julia, wiedząc, że nie mógł dalej grać na scenie, ma rzeczywiście stać się menadżerem Lapikova; wysyła go do teatrów i studia filmowe. W 1961 roku aktor zadebiutował w filmie „trip”, a od 1963 roku przyłączył się do trupy studio aktora. Ivan Lapikov, filmografia, który zawiera więcej niż kilkanaście ról, stała się popularna po premierze filmu Alekseya Saltykova „Prezes” z Uljanow i Mordyukova, grzmiał w całym kraju. W roli nasion – brat głównego bohatera Jegor Trubnikov (Michaił Uljanow) – powiedział Ivan Lapikov, którego biografia jest podobny do sposobu życia każdego zwykłego człowieka. Film był naprawdę prawdziwe, przedstawiający heroizm narodu radzieckiego w okresie zdrowienia zniszczonym wojną rolnictwie. Ten obraz ruchu o tragedii narodu rosyjskiego, dla których wojna nie skończyła się w 1945 roku, ale znacznie później. Przewodniczący niepełnosprawnych w wojnie straciły mężów wdów – są to osoby, które ucieleśniają prawdziwą moc i ducha naszego narodu w skrajnej nędzy kalekiego starał się powrócić do normalnego życia.

To w niczym nie przypomina zwykłego widza aktora …

W 1966 roku, ekrany na zewnątrz Picture Motion „Andriej Rublow” filmowiec Andreya Tarkovskogo. W tym filmie Lapikova dostał jedną z głównych ról – mnicha Kirill. Weź to operator filmowania czasami narzekali, że Ivan Lapikova nie było łatwe. Aktor więc przyzwyczaić się do roli i przenika go, że złamał zasady strzelania, często wykraczały poza ramy – wszystko to dla dobra prawdziwego i rzetelnego przekazywania materiału zostanie usunięty. Rzeczywiście, Ivan Lapikov, biografia, którego rodzina od zawsze interesowałem się widza – jest to osoba, którą widz zaczyna wierzyć od pierwszej minuty. Zewnętrznie Mighty rustykalny człowiek, oderwany od świata filmowego i koncentruje się na czymś innym, co skryte, aktor nie był w ogóle podobny do artysty w konwencjonalnym sensie. Grał swoją rolę – to zwykli ludzie, chłopi i robotnicy, aby wcielać zwięźle i precyzyjnie, gdzie na ekranie Ivanu Lapikovu – człowieka z ziemi z korzeniami, które odczuwane są przez cały rosyjski – nie było to trudne.

Po „wezwanie wieczne” i „Andriej Rublow” Ivan Gerasimovich był już uznanym mistrzem. Przez 40 lat pracy na rachunku Ivana Lapikova ponad 70 obrazów. Wśród najbardziej znanych widzom dzieł:

  • Boris Krayushkina rola w „minutą ciszy” – patriotyczny i heroicznego dramatu Igor Shatrov,
  • Wujek Kola w filmie „Our House”
  • kinoromane w "Wiecznym Call" – Pankrat Nazarov
  • Security Officer w filmie „O towarzysze przygody przyjaciół”
  • Zhemova Kowal w „Młodzież Piotra”
  • Sierżant Poprishchenko w „Oni walczyli za swój kraj”
  • Ślepiec w dramacie historycznym „Borys Godunow”
  • dziadek Bazyli w „Return Budulai”
  • „Moje przeznaczenie” General Ermakova w serialu.

Co aktor był w życiu?

W domu był dość skromny Lapikov: zapalonym rybakiem, spędził cały swój wolny czas na rzece z wędką. Po wydaniu „Oni walczyli za ojczyznę” wszyscy aktorzy zostali wezwani do „szafy”, gdzie były one oferowane korzyści materialnych. Ktoś zapytał dom, samochód, mieszkanie; pragnąć Lapikova łowił w niedozwolonych miejscach. Był bardzo sympatyczny innym, był w stanie powiedzieć, anegdotę, zabawny żart, uwielbiany cygańskie pieśni. Podczas pracy, wszystko obrócić się w sobie, ze nikt nie ma nic do omówienia.

Oprócz materiału ceni Ivana Gerasimovicha niewielkie zainteresowanie własnym zdrowiem. Mógł znieść ból do niedawna nikt o tym mówić. Ponieważ doznał udaru mózgu, a później na atak serca, jego ciało pół sparaliżowany. Lapikov kategorycznie odmówił pójścia do szpitala, jego żona wyszła mniej niż rok.

Walczył dla Ojczyzny!

Słabe serce podsumował Ivana Lapikova w 1993 roku. Aktor bardzo doświadczony upadek Związku Radzieckiego. Zaproszony na imprezę Siergiej Bondarczuk, Ivan zamierza rozmawiać z żołnierzy jednostki wojskowej i powiedzieć im kilka ważnych słów. Ale, oczywiście, że nie miał czasu. W czasie swojego wystąpienia, Ivan Lapikov zmarł. Został pochowany w Moskwie Vagankovsky cmentarza. W ojczyźnie aktora w 2002 roku muzeum zostało otwarte w jego imieniu w miejscowości Górny Balakley.

Ivan nie grał Lapikov los, miała w sobie: pokonany wróg, tragiczny los prostego chłopa rosyjskiego kraju. Być może dlatego, ze swojej pracy w „Wiecznym wezwanie” zapiera dech w piersiach. Jest artystą, ale nie ten, kto w świecie kina i teatru zawodowego i umie udawać udawać. Jego głos, postać, oczy są zawsze w harmonii z tym, co Ivan chciał powiedzieć, co myślę. On jest głęboko zaniepokojony i grał wszystkie zwykłych ludzi. Ci, którzy orać, siać, walka, śmierć walcząc za Ojczyznę.