658 Shares 3422 views

Jak się ubrać noworodka na spacer w wiosną, latem, jesienią i zimą? Porady od doświadczonych rodziców

Dla większości młodych rodziców z wyglądem pierworodnym jest związane z różnymi zagadnieniami. Odnosi się do trybu dziecka, zasad jego karmienia właściwej opieki nad nimi, i więcej. Oczywiście, w tej chwili na półkach księgarń można znaleźć dużo literatury na ten temat, ale jest coś, co młoda mama musi zrozumieć siebie, oczywiście, zgodnie z zaleceniami lekarza pediatry, a jego własne obserwacje jej dziecka. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do odzieży. Na przykład, jak się ubrać noworodka na spacer na wiosnę?


Wydawać by się mogło proste – ulica jest już ciepło, słonecznie i bardzo wygodne. Jednak to może pojawić się tylko na pierwszy rzut oka. Spróbujmy razem zrozumieć to pytanie.

Pierwsze wydanie z

Z noworodka, można chodzić od drugiego tygodnia po urodzeniu. Pierwszy spacer nie powinien przekraczać piętnastu minut. Dzienny czas zwiększa się o pięć minut, a dopiero potem przedstawia dwie lub trzy godziny. Niepożądane jest, aby zwiększyć zbyt gwałtownie podczas chodzenia. Adaptacja dziecka powinno odbywać się stopniowo. Po pierwsze, on przyzwyczaja się do swojego pokoju i łóżku, a potem zaczyna się „rozwijać” wózek.

chodzić na wiosnę

Tak, dziecko urodziło się w czasie roku. Na ulicy świeci słońce, mrucząc strumienie, ale czasami wieje zimny wiatr i staje się bardzo niewygodne. W tym czasie, nawet młoda matka jest trudno zdecydować, na co najlepiej jest umieścić na, nie mówiąc już o tym, jak się ubrać noworodka na spacer. Na wiosnę ważne jest nie tylko, aby chronić dziecko przed zimnym wiatrem, ale nie owinąć go zbyt mocno. Bo to jest szkodliwe zarówno przechłodzenie i przegrzanie. W związku z tym nie jest zbyt ciepłe ubrania noworodka na spacer. Na wiosnę można zrobić nie jest bardzo duży zestaw ubrań.

wiosna szafa

Jak się ubrać noworodka sprężynę, dziecko odczuwalne dość wygodne? W umiarkowanych temperaturach wiosny jego ubrania powinny być dwie warstwy (nie licząc pieluchy i podkoszulek dziecka cienkiego). Pierwsza warstwa – kombinezon kombinezon lub flanela flanela lub miękkie, nie jest zbyt gęsty dzianiny. Warstwa wierzchnia może służyć jako wiatroodporny, ale nie zbyt ogrzewano unitard (runa) lub kopertę.

niesamowite termor

Kiedy pojawia się pytanie, jak się ubrać noworodka na spacer na wiosnę, należy rozważyć inną opcję przed sobą. Dziś, na rynku pojawił się zestaw ubrań dla dzieci z unikalnym wypełniaczem – termorom. Odznacza się doskonałą termoregulacji. W takich strojach lub kombinezon nie gorąca i zimna wiosna nawet w niskich temperaturach. Należy zauważyć, że takie niesamowite odzież jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy matka powinna iść do sklepu lub do transportu. Nie musiała wdrożyć śpiącego dziecka – bo termor w ubrania dla dzieci niezależnie regulować temperaturę i okruchy nie poci.

Muszę powiedzieć, że jest takie drogie ubrania. Dla większości małych kopercie będzie musiał dać siedmiu do dwunastu tysięcy. Ale raz na zawsze zniknie sobie pytanie, jak się ubrać noworodka na spacer na wiosnę.

Nie zapomnij nosić kapelusz na głowie, na przykład, z cienkiej dzianiny. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko fajne, można rzucić na górze zakrętki kaptur. Pamiętaj, że spacer dziecko ogrzeje i trzecia warstwa – peleryna lub koc na wózku inwalidzkim, tak też takie rzeczy, że nie potrzeba.

Mówiliśmy wam o pierwszym dzieckiem wczesną wiosną szafę. W oparciu o to, czego potrzebujesz, aby zrozumieć, jak ubrać noworodka w maju, gdy temperatura powietrza jest prawie lato.

Pierwszy spacer jesienią

Młodzi rodzice powinni pamiętać, że noworodek potrzebuje codziennie i dość długi spacer o każdej porze roku. Wyjątkiem może być tylko bardzo ciężki mróz.

Ale jak się ubrać noworodka na spacer jesienią, kiedy pogoda jest niestabilna i może przedstawić najbardziej nieoczekiwanych niespodzianek. Przed umieszczeniem dziecka, ubierać się – w przeciwnym razie dziecko może pocić, co może prowadzić do przeziębienia. Nie zapomnij pieluchy, w przeciwnym razie bardzo szybko dziecko będzie zadeklarować dyskomfort.

na ubrania jesienią

Jesienią dziecko powinno nosić kilka warstw ubrań. Więc radzę pediatrów. W tym przypadku, jeśli zauważysz, że Twoje dziecko jest gorący, będzie łatwo móc go ujawnić. Kuta nie jest dziecko! Jest o wiele bardziej przydatne niż trochę przechłodzonej niż pokutować w ogniu.

Rozważmy najwygodniejsze dla temperatury spaceru jesienią – +2 do +8 stopni. Musisz garnitur jumpsuit polar, bawełna i izolowane kombinezony. Na głowie powinny być umieszczone na pokrywie i cienką czapkę flaneli. Skąd mam wiedzieć, czy moje dziecko jest wygodne w takim stroju? Dotknąć szyi. Jeśli jest gorąco i wilgotno, to wyraźnie nadgorliwy z ubrania. Zimny nos poczerwieniał i wyraźnie mówi, że dziecko zimno.

Idziemy z noworodkiem w lecie

Kiedy na ulicy przez ponad dwadzieścia stopni Celsjusza, uważamy, że nadeszło lato. Wielki czas – dziecko na spacer czują się bardzo dobrze. Po tym wszystkim, nie jest ograniczany przez warstwy, nawet bardzo wygodnych ubrań. Ale to dzieje się tylko wtedy, gdy dziecko jest odpowiednio ubrane. Co to znaczy? W tym ubieranie noworodka w lecie? Na spacer maluch powinien umieścić podkoszulek dziecka i lekką czapkę. Głowa dziecka nie jest konieczne do jego przegrzania.

Ubrania wykonane z tkanin naturalnych

W czasie upałów należy dać pierwszeństwo ubrania wykonane z naturalnych tkanin. Powinno być przestronny i nie ogranicza ruchów. Lato to różni się od innych pór roku, dużą ilością słońca. Jest to bardzo przydatne dla dzieci, ale uważaj, że na dziecko nie jest w bezpośrednim świetle słonecznym, szczególnie w okresie od południa do trzeciej po południu. Eksperci uważają, że chodzenie z noworodka w upale, gdy temperatura wzrasta powyżej trzydziestu stopni, jest niepożądany, ponieważ dziecko może dostać udaru cieplnego.

Jeżeli ulica jest deszcz – to nie powód, aby zrezygnować z podróży. Użyj płaszcz, ale nie zapomnij zostawić przestrzeń do przewozu dostał świeżego powietrza, w przeciwnym razie z takich spacerów nie będzie dobry.

Wszystkie dzieci są różne. Nie ma uniwersalnej porady jak się ubrać swoje dziecko w danej sytuacji. Lepsze matka, nikt nie wie, co pogoda lubi dziecko, temperaturę, w której ona czuje. Miej oko na jej dziecko, a on powie Ci najlepszy sposób, aby umieścić go. W rezultacie, dziecko będzie rosnąć zdrowe i silne.

Gdy okno mróz

Najtrudniej wytłumaczyć chodu dzieci urodzonych w zimie. Mają do „nosić” na wiele ubrań. Chodzi o to, że noworodek nie tworzy się aż do końca termoregulacji ciała, nie może on chronić się przed zimnem. Ale to nie znaczy, że wszystkie dzieci mają siedzieć w domu wraz z nadejściem mrozu i śniegu dni. Natomiast spacer w mroźny zewnątrz niezwykle przydatnych dla dziecka, nawet tak małe. Najważniejsze – aby wybrać odpowiednie ubrania, dziecko nie jest zimno i nie za gorąco.

Odzież na zimę

Co nosić zimą noworodka? Należy przygotować trzy warstwy ubrania na spacer. Pierwsza warstwa – to bielizny i pielucha, drugi – lub pasować Kombinezon dziania dzianiny lub tkaniny wełnianej, trzecia warstwa – ogólny koperta lub futra. Ponadto, głowa powinna nosić ciepłą czapkę i szalik. Spróbuj wybrać bieliznę wykonaną z naturalnych tkanin – lepiej jeśli kamizelka, suwaki, skarpetki są wykonane z czystej bawełny. Nigdy nie nosić na ubrania dla dzieci na spacer z przycisków na plecach. Znacznie łatwiej rzeczy są zapinane na ramionach i przód.

Uważa się, że w zimie spacer dziecko powinno nosić nieco cieplej niż sobie mamę. To nie znaczy, że musi być noszone cały rodzaj rzeczy, które zostały przygotowane z wyprzedzeniem rozważnie. A potem, to należy przypomnieć, że w zimie temperatura może wynosić pięć stopni poniżej zera, a trzydzieści. Nawiasem mówiąc, młode matki często pytają o tym, jak się ubrać noworodka na spacer w temperaturze 25 stopni poniżej zera. Przy temperaturach poniżej 15 stopni walking powinny być anulowane. Mogą one być zastąpione wietrzenie pokoju dzieci. Aby to zrobić, ubrania dla dzieci, zarówno zrobić na spacer zimą, określoną w łóżeczku lub kołyski (nie w projekcie), a następnie otwórz okno na 5-10 minut.

Co powinno być kombinezon zimowy?

Idealnie do zimowych spacerów z noworodka dobrze jest mieć dwa kombinezony. Jeden przeznaczony dla temperatur do minus osiemnastu stopni, a drugi – w niższych temperaturach. Dotyczy to, oczywiście, te dzieci, które urodziły się w północnych regionach naszego kraju, gdzie zimy są długie i bardzo ciężkie. Będzie bardzo przydatny pasować do puchu lub koperty wykonane z prawdziwej owczej.

Południowcy takie ubranie jest mało prawdopodobne, aby być potrzebne. Jest to możliwe do zrobienia kombinezon z nowoczesną izolację wysokiej jakości.

Czapka powinny być izolowane, przylegający do głowy dziecka. Idealny model uszy. Będzie cię uratować, gdy jest wietrznie.

Na nogach pewno nosić ciepłe skarpetki i izolowane Pokrowce. są one zwykle sprzedawane wraz z kombinezony e. Jeśli używasz kopertę, to będzie dość ciepłe skarpety.

Kiedy lepiej jest chodzić z noworodka?

Najbardziej optymalny czas na spacer – od 9 rano do 12 i wieczorem po 19 godzin. Wiele młodych matek może być trudno znaleźć czas na promenadzie, dzięki czemu można korzystać z balkonu na spacery. Można karmić dziecko rano, ubrać go jak spacer w wózku i sprawiają, że balkon. Dopóki dziecko śpi, można robić prace domowe. Taka „balkon spacery” jest znacznie bardziej użyteczne niż jezdni. Poza tym, im wyższy poziom, tym niższa powietrza wywiewanego jest zanieczyszczona.

Spacer z dzieckiem większości spacer przy każdej pogodzie. Tylko w tym przypadku jest ona gwarantowana dobry apetyt, dobry sen i dobre zdrowie.