871 Shares 9961 views

Tajemnice o oceanie z odpowiedziami. Zagadka o Pacyfiku. Zagadki o kontynentach i oceanach (trzecia klasa)

Wprowadzenie dzieci do świata wokół nich przez puzzle – starożytna tradycja, że nie tylko poszerza horyzonty dzieci, ale także przyczynił się do rozwoju inteligencji. Jak tylko ludzie dowiedzieli się o strukturze ziemi, gwiazdy, planety, boki światła, i wiele więcej, przyjdź i zagadki dla nich.

Dziś studenci poznają tajemnice kontynentów i oceanów (klasa 3) na temat lekcji „Świat wokół nas”.

Historia naturalna w nowoczesnych szkołach

Dyscyplina Szkoła „Świat wokół nas” jest nauczany od klasy 1. Jeśli w pierwszym roku dzieci szkoleniowych uczyć kategorie takie jak przyrody ożywionej i nieożywionej, dzikich i uprawianych roślin, gatunków drzew, pór roku i fauny, a następnie w 2. klasie uczą zjawisk przyrody, symbole ich kraju, życie miast i miasteczek, znaczenie ochrony środowiska.

Nie mniej uwagi poświęca przez dzieci, uświadomić im ich miejsce w świecie i odpowiedzialności za nią. Wybrane zagadnienia poświęcone są ich odżywiania, ćwiczeń i znaczenia tego, co jest niezbędne do ochrony i poprawy stanu zdrowia.

W 3 klasie się one bardziej dogłębną wiedzę o świecie, w którym żyją, jak i jego mieszkańców. W tym wieku, uczniowie mogą już czytać ją na mapie, zapoznać się bardziej z przyrody nieożywionej i jej własności, takich jak powietrze, wody, skał i minerałów. Nie mniej uwagi poświęca się zbiorowisk naturalnych i ich mieszkańców.

Że nowa informacja dla dzieci jest lepiej wchłaniane, nauczyciele wykorzystują formularz gra szkolenia, z których część jest tajemnicą o kontynentach i oceanach. 3 klasa – to wiek, kiedy dzieci nie są po prostu zapamiętać materiału, ale mogą mówić o przedmiocie.

W rosyjskim folklorze istnieje wiele zagadek poświęcone geografii i struktura ziemi, kosmosu oraz liczne zjawiska naturalne, dla których mądrzy ludzie obserwowane od wielu wieków. Na przykład:

 • Poszedłem do wielu krajów, wypłynął na rzekach, oceanach, odważnie poszedł tylko na kartce papieru w puszczy (mapa).
 • Niewielki kawałek ziemi, ale jest duże, a więc i wody (wyspa) wokół niego.
 • Królestwo ryb, wielorybów, kalmary, rozgwiazdy, meduzy, koralowce (ocean).

Takie zagadki o kontynentach i oceanach są krótkie, aby mogli zrozumieć i zapamiętać dzieciom trzeciej klasy. Podejście do nauki poprzez zabawę pomaga studentom nauczyć się materiału lepiej i zapamiętać.

Badanie zbiorników wodnych na świecie

W 3 lekcji klasy dyscypliny „Świat wokół nas” na bardziej szczegółowym zapoznaniu dzieci z globu. Przede wszystkim studenci proszeni są o zapoznanie się bliżej, jaki kolor jest zdominowany przez – niebieski i niebieski, które są wyznaczone przez morze, rzeki, jeziora i oceany.

Aby faceci pamiętam ile oceany na naszej planecie, jest to tajemnicą oceanu do klasy 3, na przykład:

 • Te Super stawy wszystko na świecie, znaleźć, ponieważ na świecie jest ich niewielu – tylko 4 (cztery oceany).

Nawet jeśli studenci nie tylko zapamiętać nazwiska oceanach, ich liczba na świecie wiedzą. Badanie świecie – jest jednym z ulubionych zajęć dla dzieci w wieku szkolnym. Taka wiedza znacznie poszerzyć horyzonty dla dzieci i pozwalają oceniać świat wokół nich w skali globalnej.

Różne odcienie niebieskiego na świecie dać dzieciom informacji o głębokości wody, która pomoże zabezpieczyć tajemnice o oceanie:

 • Głębsze i ogromne kałuże na ziemi, aby odkryć (Ocean).
 • Szerokość szerokiej, głębokiej głębokość, dzień i noc około Breg bije od niego nie ma wody do picia, ponieważ jest bardzo mdły i gorzki, słony i (Ocean).
 • Prawo, w lewo wokół wody, float próby tu i tu i tam, ale jeśli chcesz się napić, przyjacielu, to każdy łyk słony (Ocean).
 • Składa się z mórz, ty, mój przyjacielu, odpowie wkrótce, to jest – nie szklanka wody i nieograniczone … (Ocean).

Takie tajemnice o oceanie pozwalać dzieciom zrozumieć, że jest to największe zbiorniki na świecie, ich głębokość i szerokość ich własności i innych jakości wody.

Pacyfik

Cała przestrzeń wody, obejmując planety, zwany oceany. Podzielona przez kontynenty, tworzy 4 ocean, z których największa nazywa Pacyfiku lub Great.

W klasie 3, studenci wszystkich wód na świecie, a ich lokalizację. Pacific największy na świecie, ale to nie zawsze jest spokojny i łagodny. Nazwa ta została podana do niego Magellan, który był na tyle szczęście, aby pływać w jego wodach w bezwietrznej pogodzie. W rzeczywistości, jego fale mogą tworzyć ogromne tsunami i zniszczyć całe miasta.

Dzieci uczą się, że w głęboki i szeroki ocean ma dna Rów Mariański, rzucili się w dół o ponad 11 km.

Dla lepszego postrzegania dość złożony nowym materiałem, można powiedzieć uczniom, że nie jest tajemnicą, Pacyfiku i jego fal, na przykład:

 • W oceanie idziemy, jak niebieskich wzgórz. Ocean – nasza sweet home, a ona ma wiele mil, aby przejść do szturmu solidną ścianę, uspokaja w spokojnych (fale).
 • Bardzo złowieszcze zjawisko z małą szansą zostać zapisane wszystkie olbrzymie wały przeprowadzi na drodze … (tsunami).
 • On jest potężny i wielki, wiele z nich w morzu, to jest … (Ocean Spokojny).

zagadka takich dzieci o Pacyfiku (stopień 3) pozostaje w pamięci uczniów malowanie ogromne, ogromne i piękny świat wody. Po chwilach gry podczas lekcji występuje materiał mocujący lepiej niż czytanie w sekcji podręcznika.

atlantycki

Nasi przodkowie kiedyś sądzono, że płaska Ziemia była tylko jeden ocean, nazwali na cześć najpotężniejszego bohatera starożytności – Atlanta.

Ocean Atlantycki powstała około 40 milionów temu, gdy pojedynczy kontynent wielkich rozmiarów podzielone na Afryce, Europie, Antarktydzie, Ameryce Północnej i Południowej. On jest na drugim miejscu na cześć wielkości i głębokości po Pacyfiku, ale w dniu 1 zasolenia.

Disciples 3 nadzór klasa zapoznać się z informacjami o świecie zbiornik wodny o ciepły Prąd Zatokowy, który daje ciepło w atmosferze, jak produkuje 1 mln jednoczesnych elektrowni jądrowych.

Pierwszy przepłynął Atlantyk na karawele Kolumba, który był w tym czasie bardzo ryzykowne, ponieważ statki zależała od siły i kierunku wiatru. Zabezpieczyć materiał pomoże zagadkę o oceanie dla dzieci:

 • Ta woda z pustyni, gdzie fala jak wydmy, tu wśród dna niebieskich burz i huraganów.

Głównym zadaniem dyscypliny szkolnej, jak „Świat wokół nas”, w klasie 3 jest zapoznanie studentów ze strukturą planety, jego flory i fauny, to jest łatwe do wykonania w formie gry, na przykład podając je jako trening mózgu tajemnic około oceanu lub kontynentów.

Ocean Indyjski

Ten świat jest staw na 3. miejscu pod względem wielkości i głębokości, ale ma pierwszeństwo w temperaturze wody, która nawet w północnej części jest podgrzewana do temperatury 35 stopni. Dzieci 3 klasa będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że w dawnych czasach nazywane ocean na wschodzie, ale w średniowieczu, główne szlaki handlowe na nim były z Indii, a imię dano mu taką samą nazwę.

Nie mniej interesujące byłoby ciekawy uczniowie tajemnicą Oceanie Indyjskim związanego z dziwnym okrągłym blasku jego wodach.

Kręgi pod wodą wielokrotnie obserwował ludzi, ale o nich niesamowite jest to, że są one bardziej jak świecach.

Te zagadki są w każdym oceanu, takich jak Trójkąt Bermudzki na Atlantyku lub zabójczych fal na Oceanie Spokojnym. Informacje o ciekawych miejscach na kuli ziemskiej, aby pomóc zainteresowanym Dzieci klas młodszych materiały edukacyjne i rozwijać swoją ciekawość otaczającego ich świata.

Ocean Arktyczny

Jeśli wziąć całą wodę z Oceanu Spokojnego i Ziemia przykryć go, zostanie on całkowicie zanurzony w nim na 2700 m, tak że wielki rezerwuar świata. O Oceanie Arktycznym nie można powiedzieć, ponieważ jest to najbardziej melenky wśród swoich braci.

Dzieci będą zainteresowani, aby wiedzieć, że jest to najzimniejszy zbiornik wodny, który jest przez większość roku ukrywa się pod lodem, a jej mieszkańcy – to niedźwiedzie polarne, wieloryby, mors, meduzy, małe ryby, plankton, a niektóre gatunki ptaków, którzy wiedzą, jaka część wody to nie zamarza nawet w najcięższych zim.

Ponieważ istnieją tajemnice, o Oceanu Spokojnego i Arktyce nie zapomnieli o autorów folkloru:

 • Ocean północ zimno, pokryte lodem, ale płytkie.
 • Mały w lodzie, a nie głęboko, a na mapie jest wysoka. Gdzie bieguna i mróz, położony burze morskie.

Te puzzle dla dzieci o oceanu stworzy stowarzyszenie zimnym lodem pokryte wysokiej wody, którego nazwa Oceanu Arktycznego.

Kontynenty: Ameryka Północna i Południowa

Oprócz niebieskich odcieniach na świecie istnieją inne kolory – żółty, brązowy, zielony i biały – to ziemia. równiarki trzecich wprowadzane są do wszystkich sześciu kontynentach, które są na tej planecie, a jeśli ludzie podchodzą z zagadkami około oceanu z odpowiedziami, a następnie kontynentów, wyspy i atole nawet nie przeszedł niezauważony również:

 • Na wyspie pierścienia jak i wracać nie jest łatwe, znalazłem jeden na kuli ziemskiej … koralowców (atolu).
 • On i mały i duży, zawsze otoczony wodą (wyspa).

W uczniów klas trzecich nadzoru odbywają się w każdy kontynent. Uczą się, że w zachodniej półkuli jest Ameryka kontynent, składający się z dwóch części – Północ i Południe. Przed przystąpieniem do analizy materiału dzieci poznali tajemnice oceanu, i to wszystko. Dlatego też zrozumieć, kiedy mówi się im, że amerykański kontynent jest myte przez Pacyfiku, Atlantyku i Ameryki Północnej jest również Ocean Arktyczny.

jeden z najdłuższych rzek świata, Mississippi płynie w Ameryce Północnej oraz w Europie Południowo – Amazon. Wśród interesujących faktów na temat tego kontynentu:

 • W północnej części znajduje się Zatoka Fundy, znany z największych, do 17 metrów, pływy.
 • W Ameryce Południowej, najwyższy wodospad na świecie – 979 metrów.
 • Tu jest najpotężniejszą siłą na wodospadzie – Iguazu.
 • Ponadto, w południowej części znajdują najgorętsze miejsce na ziemi – Atakama.

Podobne strony na kontynencie amerykańskim dużo, więc trzecie równiarki ten temat będzie interesująca.

Afryka i Australia

Jest mało prawdopodobne, że dzieci o jakiejś tajemnicy oceanu brzmi bardziej interesujące niż historia całego kontynentu jest owiana tajemnicą. Afryka – kontynent odległy, położony po obu stronach równika, do Atlantyku i Oceanu Indyjskiego.

Oto wszystko, co może zainteresować młodych turystów, studentów Globe:

 • Dżungla, które rosną egzotyczne kwiaty, grasuje zwierzęta drapieżne i żywych dzikich plemion.
 • Przestronne sawanny, która wznosi potężne baobaby i zamieszkanych przez słonie, żyrafy i gepardy.
 • Gorąca pustynia wielkość morza.
 • Tutaj Nilu, który był kolebką wielkiej kulturze starożytnego Egiptu.
 • Górujący nad wszystkim wielkiego wulkanu Kilimandżaro.
 • W Afryce są pełne płynącej jeziora Wiktoria, Tanganyika i Czad.

150 lat temu, ten kontynent był dostawcą niewolników Starego i Nowego Świata. Dziś ma wiele krajów, każdy z własną historią i kulturą. Dzieci będą interesujące tajemnice dotyczące tego kontynentu, na przykład:

 • Red-hot od ciepła od Sahary opuszczony. Ale wśród sawanny – słonie i małpy, lwy, zebry i zhirafihi chodzić w hot … (Afryka).

Flory i fauny kontynentu afrykańskiego jest tak różnorodna, że są one przeznaczone do poszczególnych książek. Lekcje dotyczące dyscypliny „The World”, poświęconej kontynentów, jasno uczniów klas młodszych, o ile ziemia jest duża, bogata i zróżnicowana.

Najmniejszy kontynent – Australia, która jest myte przez Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego. Wiele dzieci wiedzą, bo tylko tutaj żyją kangury, jak wspomniano w zagadce:

 • Tylko w kraju, jak zdalne kangur mieszka mądry. On nie opuści swoich dzieci, a wraz z nimi w torbie jest (Australia).

To właśnie na tym kontynencie istnieją zwierzęta, które nie można znaleźć gdzie indziej – Echidna, dziobak, koala. Herb o tej samej nazwie kraju przedstawia kangura i emu, ale nie mniej interesujące i faunę Australii. Istnieje rosnące drzewa eukaliptusowe i butelki, które przystosowały się do gorącego klimatu kontynentu. One zawsze pozostawia toczone na krawędzi na słońce, że nie spalił je, a nie odebrać wilgoć i inne formy pnia w postaci butelek kolekt wody i powoli spędza w porze suchej.

Eurazja

Choć tajemnicą atolu Pacyfiku dla dzieci lub uczniów są zainteresowani, będą cieszyć historię kontynentu, który znajduje się w dwóch częściach świata – Eurazję. Jest to największa pod względem wielkości i przemywa wszystkie oceany i folklor wynalazł dla niego zagadkę:

 • Część świata i kontynentu była zjednoczona na zawsze z drugiej strony – Azja i nazywa się … (Eurazję).

Na tym kontynencie ma to wszystko – i najwyższe góry na świecie, a szerokie, głębokie rzeki i rozległe równiny i gęste lasy i sól morska, a rozpalone pustynie i głębokich jeziorach, więc jest świetnie. Znajduje się on w Europie, Azji i Federacji Rosyjskiej.

To tutaj wznosi się najwyższy na świecie, Mount Qomolangma, znany wielu nazwą Mount Everest. Również w Rosji jest Bajkał, uznawane najgłębszy na świecie i największe jezioro, zwane Morzem Kaspijskim.

Eurazja i oferuje największy półwysep na planecie – arabskich, na którym znajdują się takie kraje jak Bahrajn, Jemen, Kuwejt, Arabia Saudyjska, ZEA i Oman.

Na ziemiach tym kontynencie wiele minerałów, metali szlachetnych, lasy i równiny zamieszkanych przez tysiące gatunków zwierząt i rzeki pełne są ryb. Uczniowie klasy 3 klasy sobie sprawę, że ich ojczyzna – to część Europy i Azji, gdzie istnieje wiele osób, które mają swój własny język, kulturę, sztukę i historię.

Antarktyda

Ostatni najzimniejszy kontynent i nieprzyjazny. Znajduje się na południowym biegunie i jest pokryty lodem, że osiągnięcia grubości 4 km. Nawet dla niego istnieją tajemnice, na przykład:

 • Są na przeciwległych biegunach kuli 2, podczas gdy Południowa znajdzie kontynent pokryty lodem!
 • Tutaj, pośród kry śnieżnobiałe, znakowanie ważną pingwina. Tutaj ciągłe zimno, pingwin tutaj jako przewodnik. On jest gotowy, aby powiedzieć wszystkim jak wspaniały … (Antarktyda).

Mimo że jest to kontynent na biegunie południowym, w rzeczywistości, tutaj najniższa temperatura planety, które czasem dotarcia -89 stopni. W niektórych dziedzinach pingwiny żyją i rosną mchy i porosty, ale ogólnie jest opuszczony.

Jedynym razem mieszkańcy tego zmarzliny – są naukowcy z różnych krajów, którzy żyją w silnym i izolowanymi laboratoriach akademickich. Te osoby badać lód, jego stan, kierunek i siłę wiatru i oglądać pingwiny, z których największym jest nazywany Imperial.

Antarktyda jest myte przez Oceanie Południowym, jak to jest powszechnie identyfikowane przez oceanografów. Składa się on z południa wody w Indyjskim, Pacyfiku i oceanów atlantyckich. W rzeczywistości takie ciało świat wody nie jest oficjalnie uznane, tak o nim aż logiczna nie jest określona.