520 Shares 2463 views

Którzy muszą wiedzieć, objawy i leczenie zapalenia pęcherzyka żółciowego

Są ostre i przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego. Ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego jest prosty i destrukcyjne. Znać objawy i leczenie zapalenia pęcherzyka żółciowego , w zależności od jego kształtu jest bardzo ważne, aby uniknąć komplikacji. W przypadku ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego martwi ostry ból w prawym górnym kwadrancie, co daje pod łopatką, z tyłu, wzbogacony o głęboki oddech, nudności i wymioty z żółcią. Gdy destrukcyjne postaci wzrostu temperatury ciała i disturbs wymioty.


Znając objawy i leczenie zapalenia pęcherzyka żółciowego rozpocząć ze wszystkimi funkcjami. Więc kiedy ostra choroba jest przypisany leżenia w łóżku i głodu przez kilka dni, aż do całkowitego wyjaśnienia. Kiedy niepowodzenie leczenia zachowawczego ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego wykonano operację i usunięto pęcherzyk żółciowy. W skomplikowanym procesie destrukcyjnym odbywa niekoniecznie.

W przypadku leczenia nieoperacyjnego pacjent często rozwijają się powikłania zapalenia pęcherzyka żółciowego, stracony czas. Później już wymaga rozległej operacji, po długotrwałym leczeniu pooperacyjnym.

Jeśli odczuwasz ból w prawym górnym kwadrancie lepiej wezwać lekarza lub pogotowie ratunkowe w domu. Przed ich przybyciem nie jest konieczne, aby zrobić lewatywę, podając środek przeczyszczający na zaparcia, zrobić płukanie żołądka, jeśli wymioty, chcąc usunąć toksyczność. To nie jest w ogóle konieczne, aby jeść. W tej sytuacji, głodnych jest najlepszym lekarstwem.

Hospitalizacji z powodu ostrego zaostrzenia zapalenie pęcherzyka żółciowego i leżenia w łóżku. Leczenie podawane pozajelitowo detoksykacji leków, przeciwskurczowe, antybiotyki, leki przeciwbólowe.

W przewlekłym przebiegu objawów i leczenia zapalenia pęcherzyka żółciowego są nieco inne. Z reguły, choroba rozwija się w tle innych, istniejących już chorób przewodu pokarmowego. Ból jest tępy ból w naturze występują po otrzymaniu posiłek bogaty tłuszczowy lub w dwóch lub trzech godzin. Stały ból promieniujący do prawego ramienia, pod łopatką, szyi, są one wzbogacone o głębokim oddechu. Pacjenci zaniepokojony wzdęcia, odbijanie powietrza, nudności, gorzki smak w ustach, naprzemienne biegunki i zaparcia.

Na badanie palpacyjne pęcherzyka żółciowego nie jest zdefiniowana, to najprawdopodobniej jest pomarszczona z powodu procesu sklerotycznej. Kiedy dwunastnicy brzmiące rzadko uzyskać wysoką dawkę żółci z pęcherzyka, a jeśli okaże się to będzie pochmurny i ciemny. Kiedy jej badanie może ustalić czynnika sprawczego choroby i ponad dokładnie wiedzieć, jak leczyć zapalenie pęcherzyka żółciowego w przyszłości.

W przewlekłym zapaleniem pęcherzyka przepisać antybiotyki, przeciwskurczowe, żółciopędne narkotyki okołonerkowy Novocaine blokadę w celu złagodzenia bólu, tyubazh z tlenku magnezu i woda mineralna do odprowadzania z żółcią pęcherza i prania. Bez zaostrzenia przepisać fizjoterapię termiczną. Dobry efekt daje medycynie i akupunktury.

Do zapobiegania chorobom korzystnego leczenia uzdrowiskowego w Essentuki, Zheleznovodsk, Truskawiec, Borjomi i lokalnych ośrodkach zdrowia.

W przypadku braku przeciwwskazań, znając objawów i leczenia zapalenia pęcherzyka można przeprowadzać prawidłowo, w zależności od przebiegu i czasu trwania choroby. Ale bez diety, nie ma sensu w leczeniu. Na zaostrzenie choroby, najlepiej jest siedzieć w pierwszych dniach semi-głodówka, aby zrelaksować ciało.

Jest to stały błąd naruszenie w jedzenie, picie i palenie wywołuje nowe ataki, zaostrzenie, unieważnić każdą, nawet najbardziej skutecznego leczenia. Absolutnie nie może jeść tłuste, pikantne żywności, mięsa i przypraw. Nie można gotować grzyby i bogaty rosół, tłuste mięso, mąkę i oczywiście napoje.