145 Shares 4935 views

Zaczynamy rano przy kawie wraz z vashkofemem

Kawa jest napojem, który jest wykonany z pre-palonych ziaren par (zamiast jednego, jak zwykle uważanych) rodzaje roślin, które należą do rodzaju Coffea. W XIV wieku, rośliny kawa uprawiana głównie w Etiopii i miał dziką naturę wzrostu. Po chwili „Kawa drzewa” przyniósł na terytorium podróżujących Półwyspie Arabskim. XVI już niezwykłe powszechne napoju w Imperium Osmańskim. Legenda głosi, że w XVII wieku muzułmańscy pielgrzymi zostali potajemnie wyjęte ziaren kawy na południu Indii, a stamtąd w 20 lat przez handlowców z Holandii wzięto kawę do Sumatry i Jawy. Więc był to koniec monopolu krajów arabskich na uprawy ziaren kawy.

Dziś świat zna dużą liczbę gatunków i odmian kawy. Kawa jest pijany wszystkich: młodych i starych, jak mówią. Kawa Vashkofemem.ru blog będzie Twój osobisty przewodnik po świecie tego uroczego napoju. Ogromna ilość filmów, przepisy kulinarne, porady i interesujących artykułów tylko dedykowana do kawy – wszystko to można łatwo znaleźć go tam.

W wyniku połączenia, można się wiele nauczyć. Na przykład, odmian kawy. Porozmawiać trochę o rodzajach ziaren jest teraz.

Istnieją trzy odmiany ziaren kawy można znaleźć na naszej planecie:

  • Grade "Arabica". Arabica kawa jest uprawiana przede wszystkim, od niepamiętnych czasów. Jego udział wśród wszystkich na świecie kawy jest więcej niż połowa całkowitej wielkości produkcji. Głównie jest uprawiana w krajach afrykańskich;
  • Numer odmiana dwu- „Robusta”. Gorszy pod względem odmiany „Arabica”, ale to nie jest mało. Odmiana jest uważana za bardziej ekonomiczne, ponieważ mniej podatne na choroby. A fasola kofeiny porządku sortowania wielkości większa;
  • Ostatni UKŁADAJ jest rodzajem „Kona”. Uważany za najbardziej rzadkie, można je znaleźć tylko na Hawajach. „Con” jest najdroższym i najbardziej skoncentrowane pod względem jakości kofeiny.

Co powiedzieć o rodzaju kawę jako napój?

Pod espresso oznaczało czarny, dość mocnej kawy, która warzy się przy użyciu maszyny do kawy. espresso bazowych kwaśny smak gorzki równowagę i poczucie rodzaj świeżości wraz z pełną smaku. Na takiej standardowej dawki kawy, zazwyczaj nie więcej niż 37 ml.

Stany Zjednoczone można nazwać podgatunki espresso, jak to jest tylko jego rozcieńczonego wodą. US przygotowany ze specjalnymi ekspresów do kawy. Korzystać smak zwiększy się objętość, w której jest dostarczana aktywna forma jest poryadka150 ml.

Zamyka „trzy” widoki „Cappuccino”. Taka kawa jest zwykle podawane z gorącym pianki mlecznej. Cappuccino jest uważany za najbardziej popularnym napojem w różnych kawiarniach. Zazwyczaj część 150 ml.