593 Shares 8527 views

Oceanic rekin whitetip: opis, charakterystyka i siedlisko

W tym artykule chcemy mówić o oceanicznego rekina białopłetwego, który jest najgroźniejszy drapieżnik elementu wody.

Dlaczego rekin – whitetip?

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszał o tym, należy pamiętać, że jest to najbardziej niebezpieczne ze wszystkich typów. Co to za zwierzę – żarłacz białopłetwy? Jest to pozornie słaby i jest to również bardzo agresywny mieszkaniec oceanu. Jest udowodnione, że to rekin zaatakował ludzi, rozbitków, znacznie częściej niż wszystkich innych przedstawicieli tego gatunku.

Taki tytuł otrzymała za pośrednictwem żeber. Należy zauważyć, że są one większe niż inne gatunki. Płetwy ogonowej jest dość dobrze rozwinięta. Maksymalna długość drapieżnik – około czterech metrów, ale zwykle natknąć mniejszych jednostek, nie więcej niż dwóch lub trzech metrów.

Whitetip rekin ma wąski ciało, czasami z niewielkimi humpback. Jego wymiary nie są tak imponujące, istnieją gatunki o większych parametrach, ale mimo to jest bardzo agresywny i niebezpieczny.

Drapieżnik żywi?

Więc co zjada whitetip rekin? Głównym predator drapieżne są ryby i głowonogi. Oczywiście, podobnie jak jego krewni, ona nie chce jeść żółwie morskie, ssaki morskie i skorupiaki padlinę. Wewnątrz złowionych rekinów czasami znaleźć śmieci ze statków, człowiek wyrzucony za burtę.

rekiny myśliwskie są nie tylko siebie, ale również w towarzystwie innych gatunków drapieżników morskich. W takiej wspólnocie, stają się bardzo agresywne.

Gdzie rekin żyje?

Dlinnoplavnikovaya rekin – prawdziwy ocean ryby. Zwykle rzadko mieszka w strefie przybrzeżnej. Najczęściej można zauważyć na powierzchni pełnym morzu. To nigdy nie wyjdzie z wody, zawsze widoczny tylko jego fin.

Żarłacz białopłetwy ma bardzo ciekawą funkcję. To nie tylko usłyszeć, ale również czuć wszystko pachnie nad powierzchnią wody. Funkcja ta pozwala go zidentyfikować ofiarę pierwszy i przyjść do niego w czasie, podczas gdy inni żyli oceanu jeszcze nie widziałem.

Wygląd ocean burzy

Żarłacz białopłetwy ma swoje własne cechy, które odróżniają go od innego rodzaju. Predator jest właścicielem dużych płetw grzbietowych i piersiowych, na zewnątrz są one bardzo podobne do skrzydeł ptaka. Są one nie tylko długi, ale także kończyć się zaokrąglonymi porcjach.

Rekiny wydłużone ciało, głowę małego rozmiaru i trochę tępy ryj. Jej oczy są stosunkowo małe, z ruchomą powiekę. Szczęki drapieżnika ma kształt sierpa. Była zawsze uchylone podczas ruchów rekinów. Na każdej stronie szczęki znajdują się linię zhabrovye.

Największe są płetwy ogonowe grzbietowa piersiowe. Pozostali są znacznie mniejsze. Na płetw są żółte plamy – to specyfika kolorach. drapieżnik kolor może wahać się od jasnobrązowego do szaro-niebieskie odcienie. Schemat kolorów jest zależny od wieku rekina.

Zębami górnej i dolnej szczęki są różne od siebie. Na szczycie one są trójkątne i szeroki na tyle, z rowków poprzecznych. Zęby żuchwy są mniejsze i podobne w wyglądzie do zębów.

niebezpieczny drapieżnik

Żarłacz białopłetwy – najbardziej powszechne i niebezpieczne drapieżnika oceanów. Najczęściej występuje w wodach tropikalnych i subtropikalnych. Co dziwne, ale taki groźny drapieżnik unika zbliża stref przybrzeżnych mórz.

Innym whitetip rekin nie jest uważane za kilka lat temu jako niebezpiecznego drapieżnika jak polowanie na otwartym morzu. Jednak w 2010 roku było kilka przypadków, w których tego rodzaju ataków na ludzi w egipskich wodach przybrzeżnych.

Jak się okazało, ma sens obawiać drapieżnika nawet wcześniej pozornie bezpiecznej odległości.

Ten typ – jeden z największych, można przypisać do kategorii „rekiny maxi”. Żarłacz białopłetwy może osiągnąć długość czterech metrów i ważyć do sześćdziesięciu kilogramów. Zgłaszane od nawet przypadku, gdy masa drapieżnika było siedemdziesiąt kilo! Należy zauważyć, że kobiety są na ogół większe niż u mężczyzn.

cechy rekin

Oceanic rekin białopłetwy w świetle produkuje w jednym czasie do siedmiu rekinów każdego z nich nie przekracza pół metra. Propagowane ovoviviparity drapieżnik.

Rekiny, w odróżnieniu od innych ryb, bez pęcherz pławny. A ponieważ topić, musi nieustannie poruszać. Zwykle drapieżnik porusza się bardzo powoli, jakby od niechcenia, bo bardziej gwałtowny ruch będzie musiał przejść i mieć więcej energii.

Nie popełnij tego błędu to powolny w ruchach. To nie czyni to nieszkodliwe. W razie potrzeby, to sprawia, że silny i szybki strzały i natychmiast przywiera Stranglehold nad jego ofiarą.

Dlinnoplavnikovaya oceaniczny rekin – jest niezwykle niebezpieczny drapieżnik, który grozi nawet ich krewnych. Jeśli porównać ten gatunek z niebieskim lub jedwabiu, to jest, oczywiście, zajmuje pierwsze miejsce.

Shark – ciekawa istota, która nie pomija żadnej zdobyczy. I należy być zainteresowane pływa nurek. Podstawą drapieżnika zasilania są tuńczyka i kalmary. Ludzie już dawno zauważyli, że rekiny lubią iść na jakiś statek, zbierając po drodze wszystkie jadalne resztki, wyrzucone ze statku. Jeśli droga spadnie żółwia lub jakieś martwe zwierzę, drapieżnik z pewnością zrobić sami święto. Dość często w żołądkach martwych rekinów są niejadalne przedmioty gospodarstwa domowego lub gruzu.

krwiożercze drapieżniki

Te drapieżniki są bardzo agresywne. Powodem jest to, że wszystkie zwierzęta morskie zajadać się na przyszłość. Solidna produkcja przychodzi ich droga nie jest tak powszechne, a więc w celu utrzymania pożądanego rekiny mocy próbując złapać duże kawałki dla siebie. Te instynkty powstawały przez miliony lat i wielokrotnie uratował przed drapieżnikami głodu.

Mężczyzna zauważył, że roje Atak rekinów na tuńczyka po biesiadowanie na powierzchni morza unosi dużą liczbę martwych ryb.

Jest także zaskakujące, że żarłacz białopłetwy – bardzo trwałe stworzenie. Były zupełnie niepojęte przypadki, w których rybacy wypatroszone złowione morzach burzowe, wyrzucając go za burtę. Co dziwne, ale drapieżnik poszedł spokojnie krążyć wokół statku w poszukiwaniu pożywienia.

Szkody spowodowane przez żarłacz białopłetwy

Muszę powiedzieć, że żarłacz białopłetwy spowodowała wielkie szkody przemysłowych połowów tuńczyka. Wynika to z faktu, że drapieżniki spożywają dużo ryb, a ich zwinność i szybkość na polowanie nie można porównywać z możliwościami człowieka. Ludzie po prostu nie może konkurować z rekinami. Sam drapieżnik dość często złapany w pułapkę przewidzianą dla tuńczyka. Jednak jest to dość interesujące dla ludzi. Maksymalna kwota, jaka może być ludzie, a więc zużywają jej mięso do jedzenia.

W wraków w morzach wszystkich tych, którym udało się uciec, są w poważnym niebezpieczeństwie od drapieżnych stworzeń. Po tym wszystkim, są one bardzo rzadkie węch, który pozwala im się wytropić katastrofie i atakować ludzi.

Należy zauważyć, że żarłacz białopłetwy – jeden z najbardziej nieustraszonych stworzeń na ziemi. Można go łatwo zaatakować osobnik jest znacznie bardziej od siebie i nie myśleć, że może równie dobrze stać się łupem.

Światowej sławy badacz Jacques Iv Kusto zwany oceanicznego rekina białopłetwego najbardziej niebezpieczny dla ludzi. Mimo, że wielki biały rekin, rekin tygrys i byk mają ten sam rozgłos, ale największa liczba ataków na ludzi była dość dokładnie tego rodzaju. O liczbie ofiar jest trudno ocenić, jak statystka nie jest oficjalnie prowadzona śmierć żeglarzy, Shipwreck ocalałych, ale zabity przez rekiny. Niemniej jednak, nie ma powodu, aby sądzić, że w wodach tropikalnych większość ludzi wciągnąć w wodzie, były ofiarami żarłacz białopłetwy. Na przykład, w czasie II wojny światowej u wybrzeży RPA rozbity statek z tysiącami pasażerów. I uważa, że do tej pory większość z nich zmarła właśnie z tych drapieżników. Więc teraz rekin oceanu whitetip to niebezpieczne zwierzę, które należy się obawiać.