510 Shares 7055 views

akcelerator graficzny NVidia GeForce GT 640: dane techniczne, opinie i szanse

, конечно, выдающимися назвать нельзя, но его наличия в составе компьютера на момент начала продаж было вполне достаточно для запуска большинства игрушек на тот момент. Karta graficzna średniotonowe 2012 uwolnienie z przystępnej cenie i rozsądne specyfikacje techniczne – to wszystko o NVidia GeForce adapter GT 640. Cechy, oczywiście, nie można nazwać wybitnym, ale jego obecność w składzie komputera w momencie rozpoczęcia sprzedaży wystarczyło, aby uruchomić większość zabawki że czas. To właśnie ta karta graficzna i jej możliwości będą go dalej.


karta graficzna niszowych

для стационарных системных блоков условно подразделяются на две большие группы: Akceleratory graficzne NVIDIA firmę California stacjonarnych bloków systemowych umownie podzielić na dwie główne grupy:

  • Rozwiązania na poziomie Premium z maksymalną prędkością, wysokie zużycie energii i wysoki koszt. Dane techniczne w tym zakresie, rzeczywiście, poza konkursem. karta graficzna z tej grupy mają GTX skrót oznaczenie.

  • Druga grupa kart graficznych z tym wiodącym producentem takich wyrobów wyznaczony GT. W tym przypadku wydajność podsystemu wideo znacznie poniżej specyfikacji technicznej – skromny, ale cena – bardziej dostępne. To do tej grupy urządzeń i należy do NVidia GeForce GT 640. Cechy produktu po raz kolejny potwierdzone.

ustawienia karty

Dobry (rok 2012) były opcje w NVidia GeForce GT 640. Funkcje w tym komponentów komputerowych przedstawiały się następująco:

  • GK107. Codenamed chip – GK107. Architektura – "Kepler".
  • Technologia produkcji – 28 nm. Liczba tranzystorów – 1,3 mld sztuk.
  • CUDA – 900 МГц. Częstotliwości pracy rdzenia i jąder CUDA – 900 MHz.
  • CUDA – 384. Numer CUDA bloki – 384.
  • TMU на каждый конвейер — 32. Ilość na przenośniku TMU – 32.
  • ROP – 16. Liczba modułów ROP – 16.
  • DirectX и OpenGL. Na poziomie oprogramowania systemowego, obsługują technologię DirectX i OpenGL. 4.3. Ich wersje były odpowiednio 11,0 i 4,3.
  • DVI ( максимальный формат изображения – 2560 x 1600) и 1 аналоговый — VGA (2048 х 1536) . Liczba otworów – 3. 2 cyfrowe DVI (maksymalny rozmiar obrazu – 2560 x 1600) i 1 analogowo – VGA (2048 x 1.536).

RAM akcelerator graficzny

W 2012 roku było stopniowe zastępowanie jednego rodzaju pamięci RAM dla innych. вытеснялся из рынка GDDR5. Aby być bardziej precyzyjnym – GDDR3 GDDR5 wypchnięte z rynku. W rezultacie, model ten może być wyposażony w akcelerator grafiki jako pierwszego typu RAM i innych. NVidia GeForce GT 640 — 2Gb. Minimalna ilość pamięci, w tym przypadku wynosi 1 GB, maksymalna ilość pamięci RAM NVidia GeForce GT 640 – 2 Gb. Kontroler wideo bufor cechy wskazują, że została ona koncentruje się na kości pamięci o częstotliwości pracy 1800 MHz. GDDR3. W rezultacie, optymalnie w takich akceleratorów użyto GDDR3. GDDR5 получить дополнительный прирост быстродействия было практически невозможно. Jednak korzystanie z GDDR5 uzyskać dodatkowe zwiększenie prędkości było prawie niemożliwe. Magistrali pamięci tego procesora graficznego wynosiła 64 bitów.

Tryb przyspieszacz ciepło

W 49 W było opakowanie ciepło NVidia GeForce GT 640 karty te same cechy najbardziej podobny karty wskazują, że przy wartości tego parametru, układ chłodzenia może być bierny. Ale tu, ta firma Kalifornii zdecydował się grać bezpiecznie i domyślne przyspieszacze takie systemy są wyposażone w aktywną radiatorem (tj chłodnicy). Z jednej strony, takie podejście pozwoliło na praktycznie dowolny uniknąć sytuacji przegrzewania akceleratory wideo, a drugi – dalsze dodanie do całkowitych decybelach PC poziomu hałasu. 0 С. А вот минимальная мощность системы электроснабжения системного блока ограничивалась 300 Вт. Maksymalna dopuszczalna temperatura dla danej akcelerator 95 0 C, ale minimalną jednostkę system zasilania systemu została ograniczona do 300 watów.

konkurenci

Głównymi konkurentami bohatera tego przeglądu są zintegrowane z kartami graficznymi CPU. Parametry techniczne są praktycznie takie same, jak również wydajność. Nawet maksymalna liczba z nich identyczne NVidia GeForce GT 640 – 2 GB. Cechy procesorów graficznych dużo, co jest również taka sama. Główną zaletą wbudowanych w akceleratorach – jest to, że zostały one pierwotnie składa się z komputerem i nie ma potrzeby, aby zakupić osobno. Ale takie dyskretną grafikę trzeba dodatkowo zakupić dodatkową kwotę. Dlatego, jego nabycie jest uzasadnione tylko w przypadku remontu jednostki systemowej z powodu awarii istniejącej karty graficznej w jak najkrótszym czasie i przy możliwie najniższych kosztach.

Koszt. opinie

W nowym stanie akcesoriów komputerowych nie jest już możliwe, aby kupić: on już dawno zostały wycofane z rynku, a zapasy – z powodzeniem sprzedawane. Stan obsługiwane taki akcelerator można kupić w różnych giełdzie w cenie 3000 do 3500 rubli. GT 640 в особом исполнении с улучшенной системой охлаждения. Recenzje właścicieli większość komponentów komputerowych wskazują przede wszystkim, że ten sam poziom wydajności to nowoczesny zintegrowany podsystem graficzny NVIDIA GeForce GT 640. ASUS (cechy produktów tej marki są zawsze czymś szczególnym różni się od konkurencji) wydała GT 640 w specjalnym wykonaniu z ulepszonym systemem chłodzenia. GT 640-2GD3. Ten model GT 640-2GD3. W rezultacie, te adaptery można przyspieszyć i osiągnąć zysk w tej konkretnej prędkości w stosunku do nowoczesnych zintegrowaną grafiką. GT 640 и имеют схожую производительность . Co do reszty, jak już wspomniano wcześniej, parametry techniczne wbudowanych grafik dub GT 640 i mają podobną wydajność.

wyniki

W chwili jego wydania akcelerator godny klasa średnia była NVIDIA GeForce GT 640. Posiada były bardzo istotne i pozwala na uruchamianie większości istniejących zabawek w tym czasie. Teraz akcelerator stopniowo zatonął w segmencie produktów klasy podstawowej, a teraz musi zmierzyć się zintegrowany podsystem wideo. Ten ostatni ma jedną ważną zaletę: są one zawarte w oryginale PC, i dla nich nie ma potrzeby, aby dodatkowo płacić.