771 Shares 7594 views

Dlaczego gaśnie gejzer? Naprawa kolumn gazowych. Gazu podgrzewacz

Pomimo faktu, że dostawa ciepłej wody i ogrzewania w domach wysokościowych i prywatnych są stale rozwijane, w większości mieszkań nadal określonych gejzerów. Często użytkownicy tych urządzeń mogą stanąć w obliczu problemu – kolumna gaśnie po pewnym czasie pracy, czy też odmówić zapalić. Podobne problemy z takiego sprzętu nie są rzadkością. Przekonajmy się dlaczego gejzer wychodzi i jak go naprawić.


urządzenie

Przed przeprowadzić kolumnę naprawy, należy wiedzieć, jak to jest zorganizowane. Od budowy w większości przypadków zależy od sposobu naprawy. Nie będziemy zagłębiać się w struktury poszczególnych kolumnach. Ale ogólne zasady powinien znać każdy aptekach. W celu uniknięcia takich uszkodzeń niefortunne, konieczne jest, aby wybrać przepływu podgrzewacz wody gazu. Opinii – jest to najlepszy wskaźnik jakości. Użytkownicy pisać plusy i minusy, i to jest możliwe, aby orientować zakupu. Scentralizowanych systemów zaopatrzenia w wodę gorące pojawiły się niedawno. Dotychczas problem ogrzewania wody rozwiązany różnymi sposobami. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem była tak zwane grzejnik stałej przechowywania – „Titan”. System ten jest podsycane z węgla lub drewna i oleju opałowego. Woda w kotle urządzenia musiały być rozgrzane wyprzedzeniem. Tak więc, aby wziąć kąpiel, to wymagane jedną godzinę czasu na ogrzewanie wody. Naturalnie, aby obsługiwać taki system był bardzo, bardzo niewygodne. Problem czasu potrzebnego do ogrzewania, postanowił tworzenie kolumn gazowych. Ludzie chętnie akceptowane i zaczęły wykorzystywać gazowych podgrzewaczy wody. Komentarze na temat tego sprzętu pozytywne. Ale dotyczy to tylko urządzeń wysokiej jakości „Bosch”, „palenie”, „Zanussi”.

Tak, typowy podgrzewacz wody gazowy nagrzewa się zwykłą woda bieżąca z sieci gazowej. Aby proces ogrzewania była szybka, wymiennik ciepła stosowany w budownictwie. Tam woda rozdziela się za pomocą cienkiej rurki bezpośrednio powyżej palnika. To sprawia, że można bardzo szybko podgrzać wodę (prawie natychmiast). Klient nie musi przechowywać je w specjalnych zbiornikach.

Jest to fundamentalna struktura standardowego głośnika. Cała reszta służy do zapłonu paliwa w projektowaniu, korekty temperatury ogrzewania płynów, aby zapewnić bezpieczne działanie urządzenia gazowego.

Kolumny typu zapłonu

Światła kolumna inaczej. To zależy od charakterystyki danego projektu. Gdy zapłon przez zapalnika lub gazu pochodzi pezorozzhigom lub mecze samą ręką. Jest to prawdą w przypadku starszych modeli. lampka świeci się. Istnieje również kolumna, gdzie nie ma pilota, ale zamiast tego ma pezorozzhigom. Wreszcie, istnieją rozwiązania z zapłonem elektronicznym. Ten system strukturalnie przypomina układ zapłonowy samochodu. Działa on automatycznie.

System ochrony

Większość gejzery, które są w wielu mieszkaniach i domach mechaniczny system bezpieczeństwa. Nawet najbardziej nowoczesne maszyny, w której wiele czujników i urządzeń elektronicznych ma konstrukcję mechaniczną połączenia pomiędzy membraną w systemie dostarczania wody i zaworu umieszczonego w przewodzie gazowym.

Gaz jest dostarczany tylko wtedy, gdy siły ciśnienia wody jest wystarczająca dla ciśnienia membrany. Zasada jest bardzo prosta. Jeśli nie ma wody, gazu nie zostaną dostarczone do kolumn palnika. Jeśli odkręcić kran i woda pójdzie, to kolumna będzie świecić.

Typowe problemy

Przyjrzyjmy się, dlaczego gaśnie gejzer. Tłumienie może być spowodowane przez wiele różnych przyczyn. Można przyłączyć się czujnik, który wykrywa wyciek gazu. Mogą być problemy z funkcjonowaniem komina. Zanieczyszczenia w świetle pilotażowego jest także często powoduje problemy tłumienia. Czasami nie sprzętu.

Często problemem związanym z tłumieniem jakości paliwa. Niektóre sektor gazowy służy nie czystego gazu, a rozcieńczony. Takie paliwo niskiej jakości jest łatwo określona przez kolor pomarańczowy płomień. Jeśli głośniki są ustawione ciężką system automatycznej kontroli, one wyłączyć system. Warto również zwrócić uwagę na wycieki gazu. Nawet nie poważną przyczyną nieszczelności za pomocą których jednostki te zawodzą. Może pomóc gejzery naprawy w domu. Ale trzeba tylko zwrócić się do specjalistów – z gazem należy lekceważyć.

Niewiele ma trakcji

Jednym z głównych powodów, dla słabych wyników może być słaby, projekt lub ich całkowity brak, w kanale wentylacyjnym. Jednak najbardziej popularne powody – zamknięte okno z tworzywa sztucznego. W rezultacie, nie ma przepływu powietrza. Kolumna będzie przegrzać i ostatecznie wywołał przekaźnik termiczny. Po otwarciu okna lub drzwi, a kolumna zapala się i nie zostanie ugaszony, w tym przypadku, powodem jest spowodowane przegrzaniem.

Zapchany komin

Jeśli komin zgromadził zbyt wiele produktów spalania lub ciał obcych są wewnątrz, w układzie grzejnika zadziała system ochrony, który będzie blokował gaz. Sprawdź powody, kocioł gazowy zapala się i gaśnie w tym przypadku, jak następuje. Jest to konieczne, aby otworzyć okno lub okno, zapalić zapałkę, a następnie podłączyć go do otworu kominowego. Jeśli napęd nie jest obecny, płomień nie będzie odbiegać. Wyeliminowanie brak przyczepności lub ich brak może być czyszczenie komina i kanał wentylacyjny. W związku z tym, to najlepiej skontaktować się z ekspertami, że niewielka ilość wysokiej jakości będą czyścić komin.

płaski akumulator

Innym powodem wychodzi kolumnę gaz – baterię. Jeśli kolumna jest wyposażona avtorozzhiga systemu i jest zasilany przez baterie, wtedy zaleca się je wymienić. Również w tym przypadku warto wykonać przycisk testowy odpowiedzialny za uruchamiania i zamykania.

Węzeł wodny problemy

Następnym powodem wychodzi kolumnę gaz – brak i słabe ciśnienie wody. Po otwarciu kranu z zimną ciśnieniu wody jego złożenia nie jest wystarczające, to jest problem zaopatrzenia firm. Ze względu na to wychodzi kolumnę gazu. Co robić? Konieczne jest, aby zrozumieć przyczyny słabego ciśnienia. Jeśli zimna woda jest dostarczana z większym ciśnieniem niż na gorąco, na przykład prace związane z częścią maszyny słupa wody. Wśród przyczyn – zatkane filtry, odkształcenie membrany. Często przyczyna leży w tym, że zatkanego gorącej rury wodociągowej. W obecności dodatkowych filtrów (jeśli są zablokowane), ciśnienie wody może również zmniejsza się znacząco.

Jak rozwiązywać problemy?

Pierwszą rzeczą, którą zaleca się, aby specjaliści – wykonać czyszczenie i mycie filtrów. Lepiej i robi wymiany elementów czyszczących na nowe. Jeżeli powód ma do czynienia z częścią wody, należy zadzwonić Komunalnej i dowiedzieć się od nich, dlaczego system jest tak słabe ciśnienie. Często problemy są rozwiązywane czyszczenia rur i większości głośników. Może być również konieczne, aby wymienić membranę. W przypadku pytań dotyczących strony gazowej lepiej jest użyć „Naprawa kolumn gazu w domu.” Masters profesjonalne przeprowadzi naprawę maksymalnego bezpieczeństwa.

Kolumna świeci i gaśnie

O takich przypadkach można usłyszeć od właścicieli urządzeń częściej. Rozwiązywania można kontrolować objętość, znamienny tym, że w zestawie gorącą i zimną wodę. Nie jest zalecane, aby rozcieńczyć nadmiernie gorącą wodą przez dodanie zimnego. Doprowadzi to nie tylko tłumione płomienie, ale także do naruszenia zasad funkcjonowania jednostki. W celu regulacji dopływu wody zmniejszyć jego stężenie w kranie.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się dlaczego knot gaśnie w kolumnie gazowej. Gdy wszystkie usterki zostały usunięte, urządzenie gazowe, co czyni życie bardziej komfortowym, być bardziej stabilny.