777 Shares 7099 views

NPP-2006: Rosyjski projekt jądrowy nowej generacji stacji

Co dziwne, ale zdecydowanie jeden z najczystszych form energii jest uważany za jądrowy …! A w ogóle, to jest całkiem uzasadnione. Tak, elektrownie jądrowe wytwarzają odpady niebezpieczne, ale ich liczba jest stosunkowo niewielka, a ludzkość już dawno nauczył ich wtopić się szklista substancja, która nie ulega korozji i mogą być przechowywane przez tysiące lat w podziemnych bunkrach.


Jeśli porównać z tymi z ich wartością niebezpieczeństwo sadzy i tlenku węgla, które są uwalniane do powietrza CHP, atom jest wyraźnie bezpieczniejszy.

nowe projekty

Ponadto, energia nieustannie działają na całym świecie, tworząc nową generację elektrowni na atomie. Mamy, na przykład, w nie tak odległej przeszłości ogłoszono NPP-2006. Ten projekt jest całkowicie nowa elektrownia jądrowa. Jeśli rozwój i realizacja są udane, będziemy w stanie zbudować znacznie mocniejszy, ale bezpiecznej energii jądrowej. Odpowiedzialny za opracowanie Instytutu Energii Jądrowej, które eksperci nie powiodło się w ich zadania doskonale.

Do tej pory wiadomo, że nowa elektrownia spowodowane niezłomną zainteresowanie potencjalnych klientów w Iranie i ZEA. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest zaskoczeniem, ponieważ tych stanów długoletniego doświadczenia w naszym kraju.

Główne cechy strukturalne

Zauważ, że kluczowe elementy każdej jądrowej elektrowni, takich jak AES-2006 są dwie „wyspy”: Tradycyjne i jądrowej. Przez ostatnie oznacza wszystkie konstrukcje i urządzenia, które zapewniają konwersji energii jądrowej w energię cieplną, oraz elektroniczne i inne urządzenia, które jest odpowiedzialne za bezpieczeństwo procesu. W związku z tym tradycyjne „wyspy” – jest parasolem mechanizmy i systemy, które pozwalają przekształcić ciepło w elektryczność termin. Jest on podzielony na trzy sekcje:

 • Turbogenerator.
 • Elektrotechnika.
 • Kogeneracji.

Najważniejszą komora generator turbiny z NPP-2006, ponieważ jest tam, że energia cieplna jest przekształcana w energię elektryczną niezbędną do danej osoby. Dział elektryczny umieszczony wzrostu lub zmniejszania transformatory, na których jest „przerobiony” przez pożądanych wartości dla transportu.

Obwód grzejny niezabudowana w całej elektrowni jądrowej, a gdzie jest on odpowiedzialny za przeniesienie odbiorców ciepła (ciepłej wody w instalacji grzewczej miasta, na przykład). Obecnie wszystkie procesy zachodzące w tradycyjnym jądrowego i „wyspy” są pod stałą kontrolą nowoczesnych systemów elektronicznych, które może automatycznie wyłączyć reaktor w razie najmniejszego problemu.

Device Information "wyspy"

Jak można się domyślać, centralny jądrowy „wyspa” zawsze posiada reaktor. Jest systemy splątane, radiatory, chłodzenie, sterowanie elektroniczne, systemy ochrony. każdy drugim reaktorze jest kontrolowane przez stanie, odczyt w porównaniu ze standardami w sposób automatyczny. Jeśli przynajmniej niektóre odczyty różnią się znacznie, elektronika natychmiast uruchamia alarm dla personelu kontroli na służbie.

W przypadku tradycyjnego „wyspy” zajmuje centralne miejsce w komorze silnika. Instalacja podstawowa: Turbogenerator, ścieżka kondensacja, instalacja centralnego ogrzewania i innych składników pomocniczych. Są one bardzo ważne, ponieważ AES-2006, zgodnie z posiadanymi przez wykonawcę, będzie w stanie zapewnić blisko siebie osiedli nie tylko energii elektrycznej, ale także ciepła.

układ chłodzenia

Właściwie składa się z reaktora i chłodziwa bezpośrednio komunikuje się z bloków paliwa jądrowego. Składa się ona z czterech pętlach obiegowych i jednostki kondensacyjnej. Ponadto, istnieje kilka wytwornice pary, lodówki i inne elementy pomocnicze. Jak łatwo się domyślić, to wówczas pierwszy obwód – radioaktywnych, jako nośnik ciepła styka się bezpośrednio ze składników paliwa emitujących promieniowanie.

Zgodnie z tym, w drugim obwodzie jest nie-radioaktywne. To z kolei, generatory pary przewodów parowych, zespoły turbiny i agregaty z pompy, i inne elementy. Produkty tej operacji obwodu nie jest niebezpieczne dla personelu i otaczającym środowisku roślin, paliwo lub radioaktywnego chłodziwa obiegu pierwotnego nie kontakt.

Jak to wszystko działa?

Tak więc, gdy nośnik ciepła w pierwszym obwodzie przechodzi przez rdzeń reaktora jest ogrzewana, a następnie przepływa przez cztery dodatkowe obiegu wymiany ciepła. W tym czasie, ciepło jest przekazywane do drugiej pętli. Po przejściu przez wymienniki ciepła pierwotnego płynu chłodzącego znajduje się ponownie w rdzeniu reaktora do ogrzewania. obieg wody – zmuszony przez pompy.

Główne różnice nowego typu elektrowni

Poszczególne projekty nowego typu elektrowni jądrowej z tradycyjnych odmian roślin tego rodzaju? Najważniejsza różnica – pełna wszechstronność. Elektrownia jest całkowicie jednolity dla wszystkich rodzajów terenu i warunków klimatycznych. Polega ona na budowę zarówno skalne i na miękkim podłożu, w tym w regionach, w których aktywność sejsmiczna jest regularnie rejestrowane.

Jeśli chcesz zbudować nową generację elektrowni jądrowych , gdzie stałych agresywnych czynników zewnętrznych (woda morska, niestabilność sejsmiczna), projekt jest po prostu z wyprzedzeniem przewiduje zmian. Sama struktura jednocześnie nie zmienia.

środki ochrony środowiska

Nowe projekty elektrowni jądrowej obejmować znaczną liczbę środków mających na celu zminimalizowanie ryzyka zanieczyszczenia środowiska przez promieniowanie. Osiąga się to za pomocą dużej ilości systemów ochronnych. Podczas budowy koncentruje się na obiektach takich jak:

 • Sekcja reaktor.
 • budynek pomocniczy do wnętrza reaktora zapasowej.
 • podstacji awaryjne systemy zasilania stacji.
 • Głównym Generator turbozespołu.

Reaktor budynku – co najważniejsze, cała infrastruktura jest budowana jądrowej „wyspa” wokół niego. Że istnieje roślina parową, a także systemy chłodnicze oraz inne urządzenia. Ponadto, projekt ma na celu montażu generatorów zapasowych na paliwo ciekłe, które są odpowiedzialne za zasilanie pompy obiegowej w przypadku gdy sama stacja ze względu na niektóre elektryczność wypadek nie jest już produkuje, ale w tym samym czasie do chłodzenia rdzenia reaktora jest nadal konieczne. Tak, że bezpieczeństwo elektrowni jądrowych nowej generacji jest na wysokości.

Inne środki ostrożności

Reaktor i otaczająca węzły chronione masową dwuściennych, co zapobiega wydostawaniu się zanieczyszczeń i składników paliw jądrowych z reaktora w przypadku wypadków i innych zagrożeń.

Ponadto, w specjalnych pomieszczeniach użytkowych znajduje głęboki system uzdatniania wody, pary, odpady. Wszystkie wentylacji i generowania pary Jednostki powielane wiele razy, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków i innych nieprzyjemnych incydentów. W ogóle, elektrowni jądrowej (zdjęcia są w tym materiale) – obiekt, którego zabezpieczenie będzie zazdrość nawet jednostki wojskowe i zasady.

Rezerwy – przede wszystkim!

Wszystkie aktywne elementy zabezpieczające są podłączone do rezerwowego źródła energii, tak że nawet w stanie zagrożenia stabilności ich pracy nie jest zakłócony. Budynki w nowych projektach krajowych elektrowni jądrowej znajdują się na najwyższym możliwym odległości od siebie, tak, że nawet jeśli awaria jest nieodwracalny nic się nie stało. Taka jest różnica między projektem NPP-2006, który właśnie omówione w sposób ogólny.

Charakterystyczne cechy komory reaktora

W przypadku najnowszej klasy miejscowy reaktora elektrowni jądrowej stosowanej (EDM) B-392M. Oczywiście, dotyczy to nie tylko instalacji, ale również kondensatorów, wytwornic pary, przepompowni i innych ważnych komponentów technologicznych. Jeśli porównamy to wszystko z poprzednich modeli stacji, a także rozwoju inżynierów zagranicznych, rozwiązanie krajowe różni się o kilka ważnych zalet:

 • Został on znacznie zwiększona wydajność dzięki zastosowaniu nowego rodzaju paliwa, ale to jest zupełnie nowe reaktory mogą pracować ze starym.
 • Stosujemy najnowsze interaktywne diagnostykę systemu, umożliwiając uzyskanie informacji o statusie każdego węzła.
 • system sterowania do rdzenia reaktora, również znacznie poprawiona.
 • Żywotność głównych urządzeń wzrosła co najmniej do 60 lat.
 • Maksymalna wartość spalania paliwa jądrowego był w stanie natychmiast zwiększyć do 70 MW.
 • Przestój jest zminimalizowany.

Tak więc, energetyka jądrowa Rosji ma do dyspozycji potężne nowe narzędzia, które umożliwi dalsze wzmocnienie niezależności energetycznej naszego kraju.